Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем със задна чистачка на фиат браво

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем със задна чистачка на фиат браво

    Съжалявам ако има такава тема , аз не открих , но ако има насочете ме натам . Та така задна чистачка си имам перото е добро , единия ми проблем е маркуча и не пуска вода на задното стъкло , а другия ми проблем за който всъщност искам да попитам е защо като е мокро стъклото и пускам чистачка мърда около 3-4 см нагоре и спира до там , след което след известно време (5-10мин) се пуска и изчиства стъклото , въпроса ми е как да я оправя когато я пусна да си се движи по нормалния начин
    FIAT BRAVO 1.2 16V

    #2
    За маркуча трябва да провериш дали е наред целия тръбопровод, помпичката и клапанчето. За чистачката- най-добре е да се разглоби всичко, махаш кората, махаш рамото на чистачката, сваляш отдолу ел. мотора, отваряш вътре самия мотор, вадиш оста и зъбното колело и смазваш оста, която се закача към самото рамо. Преди да я смажеш е добре да я обработиш с фина шкурка, намазваш всичко с грес, слагаш я и караш така.... до следващия път.Ако нещата са се влошили доста е възможно и моторчето да е заминало. В този случай взимаш друго. При мен за 6 г се наложи 2 пъти тази процедура, като просто моторчето като бе включено цъкаше като бомба, но чистачката не мърда, след размърдване проработва и така почти всеки път докато не го оправих.
    Play Golf ,but not drive golf!!!
    Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
    C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

    Коментар


      #3
      На помпичката има два маркуча единия за отпред другия за отзад. Извади този който е за отзад и надуй с уста да видиш дали не е запушено както е при мене. После провери с игла дюзата отзад да не е запушена.
      FIAT Bravo sx 1.6 16V '97
      FIAT Punto sx 75 '94

      Коментар


        #4
        slav4o_vt написа:
        На помпичката има два маркуча единия за отпред другия за отзад. Извади този който е за отзад и надуй с уста да видиш дали не е запушено както е при мене. После провери с игла дюзата отзад да не е запушена.
        снадката се намира зад кечето в багажника в ляво кото отвориш багажника
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #5
          маркуча ми е спукан дори знам точно къде и ще го оправя в събота но за чистачката ще пиша какво съм направил като я отворя и нея в събота благодаря на банков за инфото ако има и други мнения нека ги чуя
          FIAT BRAVO 1.2 16V

          Коментар


            #6
            Колега и моето е пукнато ама някъде под капака е пукнат маркуча понеже като пусна да пръска отзад почва да се чува под колата как тече на земята течността ( помогнете откъде минават тия маркучи за задната чистачка ) ???
            Fiat Marea 2001 1.9 110+ powered by Emzo.
            Ex.Bravo 1997 1.8 GT

            Коментар


              #7
              около лявото бомбе имаш клапан които не позволява на водата да се връща в казанчето. при мен беше махнат и маркуча съединен със пластмасова тръбичка. огледай добре мястото най-вероятно там и е проблема. просто тръгни по маркучето и ще го намериш
              Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
              Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

              Коментар


                #8
                Ibiza написа:
                Колега и моето е пукнато ама някъде под капака е пукнат маркуча понеже като пусна да пръска отзад почва да се чува под колата как тече на земята течността ( помогнете откъде минават тия маркучи за задната чистачка ) ???
                При мен е същия проблем,маркуча направо се разпада като го стисна.Има ли някъде схема откъде минава за да стигне до задното стъкло?
                FIAT MAREA WEEKEND 16V 1997

                Коментар


                  #9
                  Маркуча се подменя с силиконов бензинопровд за мотопеди върши префектна работа просто вземете парче от стария за мостра на диаметъра, Маркучите стигат до лявото бомбе, и там се разделят на две, едното разклонение отива под кечето ис тройник се разделя на двете пръскалки на капака, а другото отива под лайснита в купето и стига до багажника като там минава през задната врата и влиза в пръскалкатаКлапана може да е или на лявото бомбе, малко скрит или / най често/ зад кечето в багажника. ако клапана е повреден се отваря и се подменя гуменото уплатнение вътре, става перфектно с парче от латексова ръкавица или презерватив/ неупротребява препоръчвам /. Нови са на цена около 2-5 лв.
                  Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                  (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                  Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                  Коментар

                  Working...
                  X