Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат браво 1.4 постоянно светят стоповете отзад

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат браво 1.4 постоянно светят стоповете отзад

    Здравейте, колеги имам следния проблем на ФиАт Браво 1.4 постоянно ми светят стоповете отзад и не ме работи тромбата не знам за тромбата да не е от ключа на кормилото май няма никакъв луфт.Може ли са съвет как може да се оправят.
    kokopati ,koichop@abv.bg

    #2
    За стоповете, първото нещо което бих направил е да си проверя стоп машинката на педала на спирачките.Тя е така направена, че няма как да остане зацепила, тъй като стоповете угасват когато педала я натисне и светват когато я пусне.Въпреки това не ми е ясно на 100% дали е или не е възможно да се случи.За клаксона, провери бушона, провери клемите при самия клаксон, отвори капака на волана и виж там как стоят нещата.

    Коментар


      #3
      m0tion написа:
      За стоповете, първото нещо което бих направил е да си проверя стоп машинката на педала на спирачките.Тя е така направена, че няма как да остане зацепила, тъй като стоповете угасват когато педала я натисне и светват когато я пусне.Въпреки това не ми е ясно на 100% дали е или не е възможно да се случи.За клаксона, провери бушона, провери клемите при самия клаксон, отвори капака на волана и виж там как стоят нещата.
      Лесно ли се отваря капака на волана.Стоповете светят само когато е на контакт.
      kokopati ,koichop@abv.bg

      Коментар


        #4
        m0tion написа:
        За стоповете, първото нещо което бих направил е да си проверя стоп машинката на педала на спирачките.Тя е така направена, че няма как да остане зацепила, тъй като стоповете угасват когато педала я натисне и светват когато я пусне.Въпреки това не ми е ясно на 100% дали е или не е възможно да се случи.За клаксона, провери бушона, провери клемите при самия клаксон, отвори капака на волана и виж там как стоят нещата.
        Може. Например ако се е размърдала и изместила нагоре, се отдалечава и педалът не може да натисне бутона. Но няма друг начин да светят постоянно, не минават през реле, да речем, което може да залепне. Проблемът е в машинката. Може да не е на място, а може и да се е счупило нещо в нея. Като се откачи буксата от нея - трябва да изгаснат.

        Коментар


          #5
          ogi28b написа:
          m0tion написа:
          За стоповете, първото нещо което бих направил е да си проверя стоп машинката на педала на спирачките.Тя е така направена, че няма как да остане зацепила, тъй като стоповете угасват когато педала я натисне и светват когато я пусне.Въпреки това не ми е ясно на 100% дали е или не е възможно да се случи.За клаксона, провери бушона, провери клемите при самия клаксон, отвори капака на волана и виж там как стоят нещата.
          Може. Например ако се е размърдала и изместила нагоре, се отдалечава и педалът не може да натисне бутона. Но няма друг начин да светят постоянно, не минават през реле, да речем, което може да залепне. Проблемът е в машинката. Може да не е на място, а може и да се е счупило нещо в нея. Като се откачи буксата от нея - трябва да изгаснат.
          Махнах машинката отворих я но как да разбера дали работи тя е някакъв принцип тип съпротивление.
          kokopati ,koichop@abv.bg

          Коментар


            #6
            Не е трябвало да я отваряш. Закачи я и някой да инспетира отзад като цъкаш бутончето какво се случва.Както казва Оги, може и да е била разместена просто. Ако не работи по-добре нова или 2ра ръка.
            ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
            // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

            Коментар


              #7
              xctr написа:
              Не е трябвало да я отваряш. Закачи я и някой да инспетира отзад като цъкаш бутончето какво се случва.Както казва Оги, може и да е била разместена просто. Ако не работи по-добре нова или 2ра ръка.
              Проблема е че бутончето не цъка.
              kokopati ,koichop@abv.bg

              Коментар


                #8
                kokopati написа:
                Лесно ли се отваря капака на волана.
                Колегата ilko-gd е обяснил как става в ТАЗИ тема.Не пропускай частта с откачането на акомулатора минимум 20 минути преди да започнеш да разглобяваш!

                Коментар

                Working...
                X