Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За ремонт или на части!?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    За ремонт или на части!?

    Здравейте, моля за съвет по една дилема - имам Fiat Marea Weekend 1.6 16V 2002г. с газов инжекцион, която претърпя челен удар (срещна бетон) преди 2 месеца и се чудя дали си струва да я ремонтирам или да я пусна за продан на части, като щетите са: спукана предна броня, преден капак смазан, греди под и над радиатора за смяна, пластмасовия въздуховод над радиатора и - основното което ме притеснява предна греда на бронята изкривена много като при удара е увлякла и предна лява греда (отпред погледната колата), спукан воден радиатор и изкривен радиатор на климатроника, който предполагам, че може да е изпуснал газта от него. Мисля, че се справих и със снимките на щетите за нагледно:Благодаря предварително.
    Прикачени файлове
    Fiat Marea 1.6i 16V 103hp Engine: 182B6000

    #2
    Нищо й няма, но ще иска едни 4-500 лв да я оправят. Може би и по-малко.

    Коментар


      #3
      Airfan написа:
      Нищо й няма, но ще иска едни 4-500 лв да я оправят. Може би и по-малко.
      Абсолютно съм съгласен, ще си намериш частите от форума, ще я нагласите и ще се наложи да я пръснете с боя че това жълто е малко трудно да го намериш като цвят. Съветвам те да се спазариш с някой колега да си вземеш всички части на куп че да може да ползваш отсъпка.ппhttp://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=96638ето ти обява от колега който се занимава с продажба на авточасти втора употреба. Жоро е много точен, или поне моите наблюдения са такива. Пуснах ти обявата защото на първите снимки има една жълта брава дето може да ти свърши работа.
      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

      Коментар


        #4
        Съгласен съм, аз прегледах какво предлагат колегите, и без радиатора намирам нужните части за между 210 и 300лв, проблема който срещнах е че моята машина е с код на двигателя-182В6000, който ме затруднява с намирането на воден радиатор , а новичките от 150 до 200лв. - което доста ще ми оскъпи ремонта - евентуално. Тъй като не съм специалист и не мога да огледам добре отпред колата в смисъл имате ли информация за предната греда дали е заварена за напречните или е захваната болтове? Аз доколкото видях вчера ми се стори заварена и евентуалното рязане на тази и заваряне на нова, което не ме ощастливява от страна на здравина на шасито, а също при увлечената друга изкривена греда няма ли вероятност и предния мост да е кривнал?
        Fiat Marea 1.6i 16V 103hp Engine: 182B6000

        Коментар


          #5
          S_BANKOVЧе от Brava на Marea пасват ли частите - т.е. броня, капак ?
          Fiat Marea 1.6i 16V 103hp Engine: 182B6000

          Коментар


            #6
            Там доколкото си спомням има 3 напречни греди, двете са заварени а най горната е на болтове, много е вероятно някой от роговете да е мръднал, това се опрява на дозер, не е страшно. мисля че Недялко имаше такъв радиатор, работещ до съвсем скоро. Разликата мисля че е само в позицията на температурния датчик, което не е чак такъв проблем, по важна е да е от кола с климатик ако твоята е с клима.
            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

            Коментар


              #7
              S_BANKOV Колата е с клима/троник, а на снимката по-горе се вижда рога от ляво и гредата как са изкривени.
              Fiat Marea 1.6i 16V 103hp Engine: 182B6000

              Коментар


                #8
                S_BANKOV и AirfanБлагодаря за информацията, чух се с колегата от пловдив и се разбрахме.Моля темата да се заключи и изтрие.
                Fiat Marea 1.6i 16V 103hp Engine: 182B6000

                Коментар

                Working...
                X