Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Трудност при сваляне на картер на браво 1.9жтд ПОМАГАЙТЕ

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Трудност при сваляне на картер на браво 1.9жтд ПОМАГАЙТЕ

    Здравейте колеги днес ми се наложи да си разглобя картера поради лека пукнатина. Развих всички видими болчета и тези скритите между картера скоросната кутия, а също и болта на полуоската. Но картера не полмръдва. Бихте ли ми дали някакав съвет как се смъква.

    #2
    Най вероятно е лепен със силикон. С тънка отверка от тук и там напъни и ще стане.
    MULTIPLA 1.6 16V BIPOWER 2005-вече бивша
    "Пари,пари,пари....какво са парите?.Тор, от която никнат КРАСИВИ ЦВЕТЯ !!!
    R.I.P РОНИ: http://vbox7.com/play:79085d12

    Коментар


      #3
      kik73bg написа:
      Най вероятно е лепен със силикон. С тънка отверка от тук и там напъни и ще стане.
      ами да със оригинални силикон е лепен. Мъчих с отверка даже се опитах да подвирам но не помръдва имам съмнения да не би от лагеруването на полуоската да ми прави мръсно.

      Коментар


        #4
        колега болта на полуоската лежи във 2 втулки(именно тези втулки трябва да ги избиеш лека на вън)после от към радиатора има две зъбчета там с щаанга напъни леко и ще се разлепи.Успех с упражнението.
        Bravo 1.9d 97г

        Коментар


          #5
          внимавай много и чети правилно .след като отлепиш картера трябва дабръкнеш вътре от задната страна и да отхлабиш единия болт на смукатела на маслената помпа,а другия да го развиеш напълно.след това завърташ смукатела по оста му и чак тогава се освобождава картера.хайде успех

          Коментар


            #6
            nsn написа:
            колега болта на полуоската лежи във 2 втулки(именно тези втулки трябва да ги избиеш лека на вън)после от към радиатора има две зъбчета там с щаанга напъни леко и ще се разлепи.Успех с упражнението.
            Колега а двете втулки само на едната страна ли се избиват (откъм дясно то колело) или всяка по отделно

            Коментар


              #7
              и внимавай с гарнитурата на смукатела,сиреч я намести добре,че да не пускаш нова тема от сорта не вдига налягане на маслото

              Коментар


                #8
                ivel написа:
                и внимавай с гарнитурата на смукатела,сиреч я намести добре,че да не пускаш нова тема от сорта не вдига налягане на маслото
                Мерси за съвета В бизките един два дни ще разбера какво съм го ......

                Коментар


                  #9
                  ivailo.hristov написа:
                  nsn написа:
                  колега болта на полуоската лежи във 2 втулки(именно тези втулки трябва да ги избиеш лека на вън)после от към радиатора има две зъбчета там с щаанга напъни леко и ще се разлепи.Успех с упражнението.
                  Колега а двете втулки само на едната страна ли се избиват (откъм дясно то колело) или всяка по отделно
                  едната на ляво,другата на дясно-това става като бръкнеш с отверка на мястото на болта и напипаш къде е прореза
                  Bravo 1.9d 97г

                  Коментар

                  Working...
                  X