Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с механизма на чистачките, Punto Mk2

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с механизма на чистачките, Punto Mk2

    Здравейте колеги,имам проблем с една от степените на въртене на чистачките на моето Пунто (в подписа).Става въпрос за първата бавна степен (най-често използвана, според мен) - лостът веднъж надолу.Значи - чистачките се качват нормално, но връщането е проблематично ако стъклото не е достатъчно мокро. Почват да се движат на пресекулки надолу и резултатът е омазване от което полза няма.Все едно двигателчето няма сила да ги дръпне обратно.Всички останали степени са си ОК и няма проблем.Проблемът е откакто си купих колата, но тия дни ме дразни все повече и реших да питам.Перата не са причина, имам два чисто нови комплекта, последния от които на 10 дни, Champion.В двигателчето ли е проблема и може ли да се разбере въобще?Някой друг с подобна мизерия?
    _________________________
    FIAT Punto MK2, 1.2 / 8V / 2000 г.

    #2
    Релето е заминало. И при мен беше така.

    Коментар


      #3
      biankov написа:
      Релето е заминало. И при мен беше така.
      А къде е това реле и лесно ли се сменя / скъпо ли е?
      _________________________
      FIAT Punto MK2, 1.2 / 8V / 2000 г.

      Коментар


        #4
        Незнам тоЧно понеже не го сменях аз, но като запоЧнат на прекъсват ЧистаЧките се заслушай около волана в таблото и ще Чуеш как цъка релето.

        Коментар


          #5
          biankov написа:
          Незнам тоЧно понеже не го сменях аз, но като запоЧнат на прекъсват ЧистаЧките се заслушай около волана в таблото и ще Чуеш как цъка релето.
          Хмм, ако е релето е едно за всички степени на въртене, тогава няма логика - защото както казах - проблемът е само в едната позиция.Подозирам, че е нещо механично...
          _________________________
          FIAT Punto MK2, 1.2 / 8V / 2000 г.

          Коментар


            #6
            И при мен се получава от време на време,и наистина околу волана се чува едно цвърчене когато се връщат.

            Коментар


              #7
              проблема ти е в контактите(едни пластини)които се намитат в самия мотор.махаш капачето което се държи на 3 болчета и ще ги видиш.в случая не контактуват.успех с отстраняването на проблема

              Коментар

              Working...
              X