Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

климатик и Пунто 1.2

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    климатик и Пунто 1.2

    Днес гледах едно Пунто 1.2 - 60 в автокъща. Горе-долу нещата бяха ОК, само когато се включи климатика, оборотите падат толкова, че колата почти загасва. Това нормално ли е за този мотор или има друг проблем? Благодаря на всички предварително!
    Брава 1.6 16V ELX
    Пунто 1.2 60 S.S.Cult - на жената

    #2
    Нормално е оборотите да падат и да се затормозява двигателя, когато климатика работи. По начало 1.2 е малък двигател и е нормално да се влияе осезаемо от включването на компресора. Аз говоря по принцип.Нека някой колега със същия двигател да си каже мнението
    == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

    На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

    Коментар


      #3
      И на по-голям двигател се усеща
      Lancia Delta II 2.0 LS 16V '93

      Коментар


        #4
        Re: климатик и Пунто 1.2

        bright написа:
        Днес гледах едно Пунто 1.2 - 60 в автокъща. Горе-долу нещата бяха ОК, само когато се включи климатика, оборотите падат толкова, че колата почти загасва. Това нормално ли е за този мотор или има друг проблем? Благодаря на всички предварително!
        Нормално е при вкл.оборотите на празен ход да преиграят,след което да се възстановят...Това е един от начините да се провери дали работи системата за празен ход,/респ.степ мотора,както и вкл.на мощни консуматори-напр.-фарове,халогени,вентилатор....Всичко друго говори за проблем...
        Ex. Grande Punto Driver

        Коментар


          #5
          Re: климатик и Пунто 1.2

          vesko.t написа:
          bright написа:
          Днес гледах едно Пунто 1.2 - 60 в автокъща. Горе-долу нещата бяха ОК, само когато се включи климатика, оборотите падат толкова, че колата почти загасва. Това нормално ли е за този мотор или има друг проблем? Благодаря на всички предварително!
          Нормално е при вкл.оборотите на празен ход да преиграят,след което да се възстановят...Това е един от начините да се провери дали работи системата за празен ход,/респ.степ мотора,както и вкл.на мощни консуматори-напр.-фарове,халогени,вентилатор....Всичко друго говори за проблем...
          Абсолютно си прав На жена ми купих това от подписа и само претрисва леко като се включи климатика.Майка ми кара 1.2 и когато се включи климата оборотите падат с 100 и след няколко секунди се възстановяват. След изключване се вдигат с около 100 и пак се нормализират Не е нормално като се включи климатика да гасне колата
          http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
          Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
          FIAT Punto 02' 1.9 JTD
          FIAT Punto 99' 1.7 TD

          Коментар


            #6
            Хайде и аз да кажа - понеже съм баш с такова 1,2 СПИ 60 кончетамотора на празен ход работи на 950 оборота, при включване на климатика оборотите падат с не повече от 100-тина (многа далече от разтрисане и гаснене на мотора) и то за не повече от секунда.така че това което си описъл ми се струва че му има нещо на това Пунто
            ● MB Е320 CDI 4 Matic 11.2007 ● Mazda 3 BL 08.2011 ● Toyota Hilux 2,5 D-4D 05.2007 ● Punto 1,2 SPI 10.1998 ●
            o Експертни оценки на имоти. Бизнес оценки o

            Коментар


              #7
              Да, имаше му нещо на Пунтото - смяна на термостата и вече го няма проблема!
              Брава 1.6 16V ELX
              Пунто 1.2 60 S.S.Cult - на жената

              Коментар

              Working...
              X