Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

бавно ганснене на лампата за маслото punto mk1 1.7td

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    бавно ганснене на лампата за маслото punto mk1 1.7td

    Здравейте колеги. Имам проблем с punto mk1 1.7td 99г. Проблема е че когато колата е оставя вечер и на другата сутрин е запаля гасне много бавно лампата на маслото. След като изгасне ако е загася и запаля отново няма никакви проблеми. Лампата си гасне веднага. На скоро погледнах картера и се видя че е леко натиснат от долната страна. Някаква идея от какво може да е. Също така докато не изгасне лампата на маслото педала на спирачките е твърд.Предварително благодаря

    #2
    никой ли не може да ми помогне

    Коментар


      #3
      Здравей колега,имах такова пунто преди със същия проблем.Като за начало смени масления филтър,ако наближава времето на маслото смени и него.Ако пак не се оправи много ли е ударен картера? ,има вероятност да си изкривил сондата на маслената помпа.При мен се беше развило едно болтче на маслената помпа,затегнах го и нямаше повече проблем.

      Коментар


        #4
        а къде се намира това болче на помпата като свалям картера да го погледна и него

        Коментар


          #5
          Другият път като си сменяш маслото си купи хубав маслен филтър със клапан.Като са ти го сменяли са ти сложили такъв без и за това мисля,че ти гасне по късно.
          ex. punto elx 1.2i
          Lancia Libra 1.6

          Коментар


            #6
            Маслената помпа се разглобява и нея има много болтчета,някои от тях се виждат когато е свален картера. Но не бързай с това Първо смени масления филтър

            Коментар


              #7
              Re: бавно ганснене на лампата за маслото punto mk1 1.7td

              palavko2 написа:
              Здравейте колеги. Имам проблем с punto mk1 1.7td 99г. Проблема е че когато колата е оставя вечер и на другата сутрин е запаля гасне много бавно лампата на маслото. След като изгасне ако е загася и запаля отново няма никакви проблеми. Лампата си гасне веднага. На скоро погледнах картера и се видя че е леко натиснат от долната страна. Някаква идея от какво може да е. Също така докато не изгасне лампата на маслото педала на спирачките е твърд.Предварително благодаря
              Почти е сигурно, че лампата гасне късно от кофти филтър. И е 100% сигурно, че не се отразява добре на мотора, особенно ако си с посредствено масло. Мога да препоръчам филтър, ако се интересуваш. Педала на спирачките е твърд вероятно докато вакуум помпата заработи добре.
              Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

              Коментар


                #8
                Вакуум помпата се намира в най горната част на главата,тя работи когато е в масло това че не работи в началото доказва че до нея не достига масло.Причините са няколко които ти изброявам тук 1 Маслен филтър2 Масло3 Много мръсен картер наслоен по дъното с утайки от маслата 4 Запушена цедка на смукателя на маслената помпа5 Кривината на картера и проблем отново с смукателя на помпата6 Самата помпа (причини много от развито болтче както се случи при мен до износена помпа и др.) Моята лична препоръка е да си намериш кадърен майстор който да ти свърши работа, а не да сменя докато уцели къде е проблема, а ти да плащаш

                Коментар

                Working...
                X