Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колата се тресе ужасно при определена скорост

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Колата се тресе ужасно при определена скорост

    За много години, Колеги!Проблема е споменат и в заглавието, но все пак:Колата се тресе ужасно при определена скорост. Когато сложих зимните гуми, колата се тресеше в интервала от 95 - 105 км/ч. Миналата седмица направих отново баланс на гумите и тресенето спря. Днеска като се връщах от село нямаше никакви проблеми, докато не реших да я настъпя малко и след това тресенето отново се появи, но този път вече в интервал 90 - 95 км/ч. От какво може да е това?Колата е Фиат Браво 1.9 ТД ако има значение.
    Fiat Bravo 1.9 TD100

    #2
    гуми,джанти ! реглаж
    FIAT TEMPRA 1.6 75HP

    Коментар


      #3
      fuel injekcion написа:
      гуми,джанти ! реглаж
      Имаш предвид реглаж на преден мост? А гумите са купени чисто нови тази зима, джантите са изправяни миналата зима и са изминати около 3-4000 км по сравнително добри пътища. А възможно ли е да е от шарнир или нещо друго при предницата, при положение че няма тропане?
      Fiat Bravo 1.9 TD100

      Коментар


        #4
        Ами вариант 1: не добре балансирани гуми (смени гумаджията) или да е хвръкнал някой баланс след удар с дупка/неравност.Вариант 2: Случи се на мой приятел - дебалансиран спирачен диск. След като пробва летни, зимни гуми, на ново баланси, други полуоски накрая смени дисковете и спря да тресе.
        Fiat Coupe 1.8

        Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

        Коментар


          #5
          Гумаджията при който ходих за баланс е друг, в дупки не съм удрял, понеже отсечка при която се появи проблема е права и без дупки.Като се замисля от време на време при спиране се чува нещо като стържене (като при крива капла на колело с обикновени спирачки).
          Fiat Bravo 1.9 TD100

          Коментар


            #6
            Кал по джантите колега, често ми се случва!
            Това което не ме убива ме прави по- силен!
            PUNTO HGT

            Коментар


              #7
              И на мен ми се искаше да е нещо просто като кал, ама не е. Джантите са чисти. Утре ще мина стенд преден мост, ако не е от там ще се насоча към дискове и шарнири.
              Fiat Bravo 1.9 TD100

              Коментар


                #8
                sa6obravoto написа:
                И на мен ми се искаше да е нещо просто като кал, ама не е. Джантите са чисти. Утре ще мина стенд преден мост, ако не е от там ще се насоча към дискове и шарнири.
                а вътрешните карета гледа ли ги на един приател на аудито беше от вътрешно каре същата работа

                Коментар


                  #9
                  Понеже съм пълен инвалид на тема ходова част, тези вътрешни карета се намират под един голям конусовиден маншон, който е оребрен и стига до спирачния диск или се бъркам. Нещо подобно на това
                  Fiat Bravo 1.9 TD100

                  Коментар


                    #10
                    В общи линии са там.
                    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                    Коментар


                      #11
                      А възможно ли е да от скъсан такъв или просто си им е дошло времето за смяна?
                      Fiat Bravo 1.9 TD100

                      Коментар


                        #12
                        Скъсания маншон може да ти прецака каретата, но не може да тресе от него. Съветвам те преди да правиш някакви скъпи инвестиции в ремонт по каретата да размениш местата на гумите, и преди да ти направят реглажа на предницата да си напомпиш гумите с еднакво налягане. Ако е от крив диск ще тресе само при спиране но не и при определена скорост.
                        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                        Коментар


                          #13
                          Лошото е че отлагам вече прекалено дълго смяната на скъсания маншона.Значи диска отпада.Мерси за отговорите! Сега отивам на реглаж та да видим какво ще стане.
                          Fiat Bravo 1.9 TD100

                          Коментар


                            #14
                            sa6obravoto написа:
                            fuel injekcion написа:
                            гуми,джанти ! реглаж
                            Имаш предвид реглаж на преден мост? А гумите са купени чисто нови тази зима, джантите са изправяни миналата зима и са изминати около 3-4000 км по сравнително добри пътища. А възможно ли е да е от шарнир или нещо друго при предницата, при положение че няма тропане?
                            Най-вероятно проблемът ти е от джантите. Най-добре е, ако имаш възможност да сложиш други джанти и да пробваш.
                            Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                            Коментар


                              #15
                              Оказаха се няколко проблема, някой причинени от възрастта на колата, други от моята немарливост и отлагане.Налага се смяна на носач с шарнирен болт, лагер на главината , смяна на маншон.Благодаря за помощта!
                              Fiat Bravo 1.9 TD100

                              Коментар

                              Working...
                              X