Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat punto mk2 2001 1.2 8v

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Fiat punto mk2 2001 1.2 8v

    Здравейте колеги,искам да попитам как да си сложа обратно кутията за въздушния филтър?Бях си сложил спортен но колата нещо ми предръпва,и едно приялтече каза да си сложа оригиналния отново заради мап сензора.И още нещо антифриза ми балбука водата това нормално ли е?Никой ли не може да ми отговори на въпросите???
    Fiat punto 2001g 1.2 8v

    #2
    Какво значи "балбука водата" - ако надува маркучите и като отхлабиш капачката изригва като вулкан - духнала е гарнитурата на главата. Иначе може да смуче въздух отнякъде... Кутията за въздушния - просто си я сложи обратно - какво има да му мислиш. Придърпването едва ли е от филтъра...

    Коментар


      #3
      Totko написа:
      Какво значи "балбука водата" - ако надува маркучите и като отхлабиш капачката изригва като вулкан - духнала е гарнитурата на главата. Иначе може да смуче въздух отнякъде... Кутията за въздушния - просто си я сложи обратно - какво има да му мислиш. Придърпването едва ли е от филтъра...
      Добре а от какво да придръпва?
      Fiat punto 2001g 1.2 8v

      Коментар


        #4
        Бълбукането в радиаторчето на парното го има и при мен, но не мисля, че е от издухана гарнитура на главата, защото не ми надува маркучите! По-скоро е от лошо обезвъздушаване на системата. Това за съжаление е доста често срещан проблем, а и сама няма как да се обезвъздуши. Пробвал съм различни варианти да го направя, но без резултат, /имам наблюдение върху моята кола и служебната - панда 2008г. и тя бълбука преди антифриза да е загрял!/Колкото до придърпването - ами явно въздуха, който засмуква през спортния филтър е повечко и това довежда до рязко обедняване на гориво - въздушната смес. Повечето въздух иска и повече гориво. Сложи си стандартния филтър!

        Коментар


          #5
          Hristo Dimov написа:
          Бълбукането в радиаторчето на парното го има и при мен, но не мисля, че е от издухана гарнитура на главата, защото не ми надува маркучите! По-скоро е от лошо обезвъздушаване на системата. Това за съжаление е доста често срещан проблем, а и сама няма как да се обезвъздуши. Пробвал съм различни варианти да го направя, но без резултат, /имам наблюдение върху моята кола и служебната - панда 2008г. и тя бълбука преди антифриза да е загрял!/Колкото до придърпването - ами явно въздуха, който засмуква през спортния филтър е повечко и това довежда до рязко обедняване на гориво - въздушната смес. Повечето въздух иска и повече гориво. Сложи си стандартния филтър!
          Благодаря колега за отговорите
          Fiat punto 2001g 1.2 8v

          Коментар


            #6
            фият

            ако се 4ува балбукане от радиатора на парното иска да се обезвъздуши системата- парното да ти е на мах на 4ервено при работещ двигател трябва да се обезвъздуши от пробката намира се в един марку4 в горния край на двигателя или в тая висо4ина някъде е ,и като правиш това гледай нивото на антифриза и доливай,трябва да птавиш това докато изкара мехур4етата от системата :D

            Коментар

            Working...
            X