Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

май имам проблем с алтернатора

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Re: акумулатор

    veselin10 написа:
    Не ми стана ясно това от статията: "4. През зимата ПРЕДИ палене направете процедура за затопляне. 3 пъти -> 4 секунди дълги / 4 секунди пауза. Ще забележите че след това стартера върти по-енергично. Ако всичко е наред де. "Ако може малко по-подробно....
    Предполагам, че става дума да се пускат дългите светлини (естествено и късите работят в този момент), Идеята е да протече голям ток през акумулатора, за да се затопли електролита. Така, но има едно условие - да е здрав акумулатора.
    Stop giving directions, just say "Follow me."
    Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
    Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

    Коментар


      #17
      Re: акумулатор

      veselin10 написа:
      kluchar написа:
      А има страница в сайта на форумаhttp://www.fiat-bg.org/index.php/sol...7-accuМини през някои акумулаторджия да го замери и тогава той ще ти каже какво да правиш
      Не ми стана ясно това от статията: "4. През зимата ПРЕДИ палене направете процедура за затопляне. 3 пъти -> 4 секунди дълги / 4 секунди пауза. Ще забележите че след това стартера върти по-енергично. Ако всичко е наред де. "Ако може малко по-подробно....
      Когато включиш мощен консуматор към батерия използваща химична реакция, за да произвежда ел. ток, химичната реакция се ускорява и при този процес се отделя топлина. Когато температурата е ниска, химичната реакция се забавя, за това и в студено време си проличава в какво състояние ти е акумулатора. Включването на фаровете предизвиква ускоряване на химичната реакция в акумулатора -> леко затопляне на електролита и плочите и от там по-ефективна работа на акумулатора. Защо не направо стартера ? Той черпи много голямо количество ток при стартиране, което при стар акумулатор може да го изтощи прекалено много и тогава няма да мине без сваляне за зареждане. При дизеловите ДВГ тази процедура не е необходима защото подгревните свещи черпят достатъчно ток вместо фаровете преди стартиране на ДВГ.п.п. Колегата sok1 ме изпревари :D
      Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

      Коментар

      Working...
      X