Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Вода в купето на пунтото ми-ПОМОЩ

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    В събота и аз се шашнах с близо литър вода в ляво отзад на Бравата, беше попила във ватата под мукета и беше отишла чак отпред. Направо изхвърлих от лявата страна всичката вата под мукета и тъй като не намерих подходяща я замених с подложка за ламинат 5 мм в 2 пласта. Доста се чудих от къде е влязла толкова вода, сетих се че след дъжда във вторник сутринта плувах в една локва, качих я на канал и гледах за някакви отвори отдолу, но нямаше такива през които да влезе вода. Тогава се отбих при един приятел в сервиза и той казва "влизай в колата и гледа от къде тече" и започна да полива по вратата. Оказа се че тече от долна страна на вратата покрай уплътнението и влиза в купето. Вече 4 години я карам и си дадох сметка че и друг път съм намирал влага на това място, но не чак толкова много. Отворих кората и започнах да поливам с вода покрай стъклото, и намерих проблема. Тук е момента да кажа че вратата ми беше отваряна преди мен и там липсваше найлона под кората. Незнам дали някой от вас се е замислял каква роля играе този найлон. А неговата роля е именно да насочва влязлата м/у стъклото и уплътненията вода да се утича в канала на дъното на вратата. Има доста отвори през които стеклата се вода да излезе от вътрешната страна на вратата и да влезе в купето, та ролята на найлона е точно такава. Та съвета ми е вземи едно шише с вода и тествай като мен.
    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

    Коментар

    Working...
    X