Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съвместими ли са скоростните кутии на 1,4 и 1,6?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Съвместими ли са скоростните кутии на 1,4 и 1,6?

    Колеги,някои може ли да каже какви са разликите на 1.4 и 1.6,защото по принцип ги дават да са еднакви ,но маи не саНякъде бях попадал на една страница където задаваш стоиностите,обороти и ти изкарва скороста.На почти всички е еднакво 3000об. 100км,до тук добре,обаче при мен 5та е само за равно и видди ли малко по стъмно започвам да забавям,но на 4 та върви без проблем.Примерно Витиня от първия тунел до последния съм само на 4та.Има ли вариянт да сменя нещо за да върви без да се мъчиРедактирано заглавиеМодераторски екип на fiat-bg.org
    Прикачени файлове
    Lacia Lybra 2.4jtd 140++ executive
    EX.Fiat Tipo SX 1.6 IE
    EX.Fiar Ritmo 105TC

    #2
    Така като гледам твоята 5-та предавка е с най-високо предавателно число от на всички останали. Според мен по-добра за твоя мотор скоростна кутия няма как да намериш от тези дадените на снимката. Ако си с газова, единственото решение е да увеличиш малко подаването на газ
    Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
    Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

    Коментар


      #3
      Да но и на бензин е същото,чисто и просто на 5та в баир започва веднага да умира.Преди време покарах за малко д.Делта2 със същия двигател и ми се струва ,че двигателе се развърташе доста по бързо и вървеше доста по леко
      Lacia Lybra 2.4jtd 140++ executive
      EX.Fiat Tipo SX 1.6 IE
      EX.Fiar Ritmo 105TC

      Коментар


        #4
        доколкото разбирам си с 1.6, може предишния собственик да е сменил 5та предавка - да е сложил по-дълга
        Брава 1.6

        Коментар


          #5
          Или пък двигателя да е изгубил конете си. Сещаш се ...
          Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
          Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

          Коментар


            #6
            За по дълга 5та не знам,3000об е точно 100км,да си е загубил конете не че го изключвам но съм говорил и други който го карат същото Типо и при тях е същото
            Lacia Lybra 2.4jtd 140++ executive
            EX.Fiat Tipo SX 1.6 IE
            EX.Fiar Ritmo 105TC

            Коментар


              #7
              А съединителя как ти е , да питам аз?

              Коментар


                #8
                LUK на 25000 км,Винаги си е била така,не че очаквам кои знае какви чудеса от 75коня.4та планинска е железна,дори Витиня я превземам с пуснат климатик с 80-90км, но на 5та не ще
                Lacia Lybra 2.4jtd 140++ executive
                EX.Fiat Tipo SX 1.6 IE
                EX.Fiar Ritmo 105TC

                Коментар


                  #9
                  Мойто на 105 км/ч е точно с 3000 оборота на пета
                  Теоритиците си лаят, голфа си върви!

                  Коментар


                    #10
                    Тези 5км разлика по скоростомер, най - вероятно са от размера гуми.Приятел с 1.4 Типо на 100км/ч пак на 3000об., по спомен...На 5 та/100 км на баир си умира и си иска 4 та.
                    Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 105 2000
                    Lancia Lybra 1.9 JTD 115 2002

                    Коментар


                      #11
                      cokata_23 написа:
                      Тези 5км разлика по скоростомер, най - вероятно са от размера гуми.Приятел с 1.4 Типо на 100км/ч пак на 3000об., по спомен...На 5 та/100 км на баир си умира и си иска 4 та.
                      Гумите са ми точно такива каквито трябва да са, че тя коя кола не умира в баир и какъв е проблема, че сменя на 4-та. Мойто е 1.8 двувалка 110 коня и мога да кажа, че при тея обороти го няма никакво, даже като го настъпя има едно замисляне дали да тръгне, иначе като я изфорсирам на големи обороти ускорява много яко Кутиите на 1.4 и 1.6 са напълно еднакви !
                      Теоритиците си лаят, голфа си върви!

                      Коментар


                        #12
                        Просто не виждам какво ще смениш, освен по-къса пета предавка :D От друга страна не е добре, щото ако караш по магистрала ще ти качи разхода, например ако сегашната си със 3500 на 120 км/ч с по-късата ще си с 4000-4 и нещо ... При 1.4 и 1.6 се ползват два вида кутии, разликата и при двете е в петата, твойта е с по-дългата пета, има една друга, която е с много къса пета, един приятел си сменя кутия на неговото 1.6 моно инжекция и сложи кутия пак от 1.6 моно и се оплакваше, че типото не вдига повече от 140 км/ч, защото беше едва на 5000 оборота ... Явно тази кутия я слагат и при двата мотора и при 1.4 и при 1.6, но не знам точно на кои ...
                        Теоритиците си лаят, голфа си върви!

                        Коментар


                          #13
                          Valiosport написа:
                          cokata_23 написа:
                          Тези 5км разлика по скоростомер, най - вероятно са от размера гуми.Приятел с 1.4 Типо на 100км/ч пак на 3000об., по спомен...На 5 та/100 км на баир си умира и си иска 4 та.
                          Гумите са ми точно такива каквито трябва да са, че тя коя кола не умира в баир и какъв е проблема, че сменя на 4-та. Мойто е 1.8 двувалка 110 коня и мога да кажа, че при тея обороти го няма никакво, даже като го настъпя има едно замисляне дали да тръгне, иначе като я изфорсирам на големи обороти ускорява много яко Кутиите на 1.4 и 1.6 са напълно еднакви !
                          Точно това е замисъла, че няма проблем.Автора на темата да си кара колата и да си свирка.
                          Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 105 2000
                          Lancia Lybra 1.9 JTD 115 2002

                          Коментар


                            #14
                            Че си карам си карам,че си свиркам си свиркам,все пак я карам от 2005г и не ми се разделя с него,Но срещу прилична цена ще се разделя с него.Идеята ми е да върви по-леко.Приемам факта че е на газ,размера гуми е като за 2.0 16в,но на времето докато си рах Ритмото нямаше такива ядове.Пак беше 1.6 но 105коня, но нямаше такова задъхване,включвам 5та и само на нея,а ако ми трябваше да изпреватя по-бързо само тогава 4та ,а ако някои много ме амбицира направо 3та,докато с тази е тегаво.Идеята ми е :Каква е далаверата при дифа.Моита 5та е като на 2.0 16в
                            Lacia Lybra 2.4jtd 140++ executive
                            EX.Fiat Tipo SX 1.6 IE
                            EX.Fiar Ritmo 105TC

                            Коментар


                              #15
                              Момчета не съм прочел изцяло темата до този момент, но бих казал че разликата в кутийте м/у 1.4 и 1.6 са само в диференциалите като при 1.4 е по-къс. Това се вижда и на картинката която си дал, но като цяло разликата е почти незабележима.
                              ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
                              // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

                              Коментар

                              Working...
                              X