Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пунтото много кляка като се натовари

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пунтото много кляка като се натовари

    Возихме се към морето 4 човека в багаж в фиата, и задницата много кляка. На моменти като подскачаше по дупките задния мост опира леко в ауспуха.Иначе като е празен си стои нормално изправено, не стои клекнало.Как да го оправа?
    http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
    Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
    FIAT БРАВО 1.2 16v
    ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
    FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

    #2
    Смени си пружините и си провери амортисьорите
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #3
      м ако е от пружини би трябвало да е клекнало и като е празно нали? А така си стои даже доста високо като е с 2 ма отпред. Задни амортисьори не съм сменял ама мисля че са читави.
      http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
      Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
      FIAT БРАВО 1.2 16v
      ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
      FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

      Коментар


        #4
        Не, викат му на това нещо умора на материала. А викаш 4-ри човека, които тежаха ? и колко е максимално допестимия товар на колата при мен е примерно нещо от рода на 400кг. но след като я натоваря с повече от 250-300 килограма почва да се управлява доста по трудно.
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #5
          Не бяха много тежки- 2 мацки по 55 кг сигурно и един към 90, аз съм 75. Защо бравото дето беше 96 та не му се е уморил материала а на това дето е 2004 та се е таковал?
          http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
          Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
          FIAT БРАВО 1.2 16v
          ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
          FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

          Коментар


            #6
            Сложи си подложки на пружините, или ги смени.

            Коментар


              #7
              Ако може и някой колега с такова пунто да сподели как е при него. Ако е от омекнали пружини си мисля че първо би клекнала предницата където е по тежка заради мотора?Ако им сложа подложки ще стане прекалено вирнато като е празно.
              http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
              Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
              FIAT БРАВО 1.2 16v
              ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
              FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

              Коментар


                #8
                infineon написа:
                Ако може и някой колега с такова пунто да сподели как е при него. Ако е от омекнали пружини си мисля че първо би клекнала предницата където е по тежка заради мотора?Ако им сложа подложки ще стане прекалено вирнато като е празно.
                Смени си пружините. При мен опираше гърнето в моста, тъй като при свалянето от автовоза го бяха натиснали напред към двигателя. Ходих на малко шев и кройка при един майстор на ауспуси и го нагласи да не подпира.Иначе кляка и при мен, но малко. Ако можеш да снимаш колата в нормално и в натоварено положение странично би било полезно.

                Коментар


                  #9
                  При мен също има видимо клякане но в рамките на допустимото. Нямам спомен да съм задирал някъде... (Пример: Пълен резервоар, пълен багажник и 4ма възрастни 75+55 отзад и 90+70 отпред)Вярно ще е хубаво да щракнеш няколко снимки!
                  Fiat Bravo 1.6multijet 105cv. Renault Laguna III 2.0dCI Automatic
                  Бившите :D Ford C-MAX 2.0 TDCI 136cv , Mercedes A170 CDI Automatic , Opel Vectra C 1.9 CDTI 150hp Automatic , Renault Scenic 1.9dCI , Megan grandtour 1.9dCI , Fiat Punto 1.9jtd , Alfa 145 boxer - Renault 5

                  Коментар


                    #10
                    Колега общото ви тегло е към 280кг + багаж примерно 20-30кг , сигурно и резервоара е бил пълен и става към 350 кг което се доближава до максималното за Пунто. И предполагам че е нормално да ляга, не вярвам толкова да е товарена от предния собственик че да са и омекнали пружините. А амортисьорите само намалят движението нагоре надолу на задницата, те нямат отношение за това дали ще виси или не.
                    Chrysler Voyager 2.5TD/ 2000г.
                    ex. Fiat Tempra /`91 / 1.9TDS

                    Коментар

                    Working...
                    X