Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Питане за Punto 2

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Питане за Punto 2

    Предстои ми да купувам Punto MK2 около 2001 година с 4 врати. За жена е, ще се кара предимно градско. Колебая се много между 1.2 8 клапанов, 1.2 16 клапанов и JTD.16 клапановите по 80 коня колко пък толкова харчат, че всички казват, че разхода при тях е доста по-голям от този на 8 клапаново.Също така JTD-то по-скъпо ли е за поддръжка от бензина.Спешна е работата, чакам съветите ви.
    Alfa Romeo 145 1.4 MPI (поръчкова ск. кутия), Спорен филтър от Илиянци, светещ накрайник, Никел лайсна, Лепенка "Sparkko", 102коня на диното...

    #2
    Re: Питане за Punto 2

    ShoxXx написа:
    Предстои ми да купувам Punto MK2 около 2001 година с 4 врати. За жена е, ще се кара предимно градско. 16 клапановите по 80 коня колко пък толкова харчат, че всички казват, че разхода при тях е доста по-голям от този на 8 клапаново.
    В София при нормално каране 16V харчат към 8-9/100, но в зависимост от трафика и маршрута, който се кара може разхода да се покачи или да падне под тези стойности. За 8V нямам наблюдения какъв им е разхода.
    Fiat Idea 1.9 8V mJet 'Emotion'
    Fiat Bravo 1.4 16V T-Jet 'Eleganza'
    Fiat Punto 1.2 16V ELX 'Speedgear'
    Fiat Uno 1.0 i.e S - "powered by FIRE 8V"

    Търси се..

    Коментар


      #3
      JTD-то ще е най-икономично, но за малка кола не знам колко голяма ще е разликата спрямо бензиновото. Ако го караш с читава нафта от големите вериги бензиностанции няма да имаш проблеми и поддръжката ти няма да е по-скъпа отколкото бензиновите варианти. А щом го вземаш за жена и 8V е добър вариант. Но ако решиш да го караш на газ определено доста пари допълнително ще ти трябват и докато си ги избиеш ще мислиш за друга кола. Лично аз залагам на ЖТД, ама и дизелчетата са ми слабост. Има сайтове с технически характеристики най-добре там разгледай за разхода на гориво че тука някои като почнат да си ги хвалят се чудя дали и те си вярват.
      Chrysler Voyager 2.5TD/ 2000г.
      ex. Fiat Tempra /`91 / 1.9TDS

      Коментар


        #4
        незнам ,никога не съм карал дизел ,а и нямам желание,на бензина винаги можеш да сложиш ,я газ,я метан,мойта газова струва 1000 лв и я избивам за 20 000км.върви колкото на бензин .градско харчи 10/100 ,извън- 7/100 независимо дали я карам с 90/км или с 130.това е за 8 вентила ,за 16 съм чувал че върви повече ,но не за сметка на разхода

        Коментар


          #5
          Така е при по-малките автомобили няма голяма разлика в разхода на гориво. Ето линк не казвам че данните са безпогрешни но все пак са някакъв ориентир. http://catalog.auto.ru/catalog/cars/fiat/punto/
          Chrysler Voyager 2.5TD/ 2000г.
          ex. Fiat Tempra /`91 / 1.9TDS

          Коментар


            #6
            За жена най добре 8 клапановото бензинче - по малко коне - по добре...
            Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
            Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
            ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

            Коментар


              #7
              Вземи си JTD да се видиш в кола. После няма и да помислиш за бензинка. Карал съм и бензинови и бензинови с газ и от както се качих на дизел никога ме съм си и помислял за бензинова камули пък с АГУ.
              Fiat Bravo 1.6multijet 105cv. Renault Laguna III 2.0dCI Automatic
              Бившите :D Ford C-MAX 2.0 TDCI 136cv , Mercedes A170 CDI Automatic , Opel Vectra C 1.9 CDTI 150hp Automatic , Renault Scenic 1.9dCI , Megan grandtour 1.9dCI , Fiat Punto 1.9jtd , Alfa 145 boxer - Renault 5

              Коментар


                #8
                Xaus написа:
                Вземи си JTD да се видиш в кола. После няма и да помислиш за бензинка. Карал съм и бензинови и бензинови с газ и от както се качих на дизел никога ме съм си и помислял за бензинова камули пък с АГУ.
                И аз така +1
                Chrysler Voyager 2.5TD/ 2000г.
                ex. Fiat Tempra /`91 / 1.9TDS

                Коментар


                  #9
                  много зависи от бюджета все пак,дизела стана 2,7 а газта е 1,3 като икономия е много по добре кола на бензин и съответно на газ

                  Коментар


                    #10
                    Дизела е доста по-скъп за поддръжка, по-скъпа гражданска, като разход нищо по-различно от бензина. Все пак едното е 1.2, а другото 1.9Както и да е. Кола вече е купена. 1,2 16V с доста екстри за кола от този клас.
                    Alfa Romeo 145 1.4 MPI (поръчкова ск. кутия), Спорен филтър от Илиянци, светещ накрайник, Никел лайсна, Лепенка "Sparkko", 102коня на диното...

                    Коментар


                      #11
                      ShoxXx написа:
                      Дизела е доста по-скъп за поддръжка, по-скъпа гражданска, като разход нищо по-различно от бензина. Все пак едното е 1.2, а другото 1.9Както и да е. Кола вече е купена. 1,2 16V с доста екстри за кола от този клас.
                      Честито и със здраве.... Все пак едно е атмосферен друго е турбо мотор
                      Fiat Bravo 1.6multijet 105cv. Renault Laguna III 2.0dCI Automatic
                      Бившите :D Ford C-MAX 2.0 TDCI 136cv , Mercedes A170 CDI Automatic , Opel Vectra C 1.9 CDTI 150hp Automatic , Renault Scenic 1.9dCI , Megan grandtour 1.9dCI , Fiat Punto 1.9jtd , Alfa 145 boxer - Renault 5

                      Коментар


                        #12
                        Турбо мотор си имам аз, на жената не й трябва сила, макар че 80 коня за градска кола си е супер.Колата е 2001, 1.2 16 клапана. Има някои козметични забележки, но предпочитам тях пред проблеми с мотора, електрониката или окачването. Всичко работи, много запазен интириор. Карала го е баба 41 набор. Има яко екстри за модела: навигация, чейнджър, ел огледала, ел стъкла, климатик, сити режима работи перфектно, дори има активен суб в багажника.
                        Alfa Romeo 145 1.4 MPI (поръчкова ск. кутия), Спорен филтър от Илиянци, светещ накрайник, Никел лайсна, Лепенка "Sparkko", 102коня на диното...

                        Коментар


                          #13
                          Е качи няколко снимки де . Иначе оборудването е на ниво
                          Fiat Bravo 1.6multijet 105cv. Renault Laguna III 2.0dCI Automatic
                          Бившите :D Ford C-MAX 2.0 TDCI 136cv , Mercedes A170 CDI Automatic , Opel Vectra C 1.9 CDTI 150hp Automatic , Renault Scenic 1.9dCI , Megan grandtour 1.9dCI , Fiat Punto 1.9jtd , Alfa 145 boxer - Renault 5

                          Коментар


                            #14
                            Тея коли все баби ги карат. Е пак свежа е била като е 41 набор, то и затова си е сложила суб. Както и да е важното че колата е в добро съсътояние и всичко си бачка. С пожелание за много безаварийни километри. А по въпроса за бабите едно клипче:http://www.vbox7.com/play:f827d71b
                            Chrysler Voyager 2.5TD/ 2000г.
                            ex. Fiat Tempra /`91 / 1.9TDS

                            Коментар


                              #15
                              Малко снимки имам. Това е колицата. Скоро ще щракна още няколко.Копие от личната карта й видях на бабата. Явно измежду легендите има и истина и има баби и дедовци със запазени коли. Колата вече мина КАТ, обслужена напълно и жена ми си я кара. Супер е за града, аз съм много приятно изненадан.
                              Прикачени файлове
                              Alfa Romeo 145 1.4 MPI (поръчкова ск. кутия), Спорен филтър от Илиянци, светещ накрайник, Никел лайсна, Лепенка "Sparkko", 102коня на диното...

                              Коментар

                              Working...
                              X