Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Хидравликата отказа ???

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Хидравликата отказа ???

    Здравейте колеги.Карам Мареа комби 97 1.8 Първо да опиша случая - днес качвам се в колата паля тръгвам да правя обратен, явно с навит вече волан и нещо изпляка(изпука). В първия момент помислих че е ремък тъйкато в същия момент пусках климатика , но се оказа че всияко с ремака е наред .После установих че маслото е изтекло. Подкарах я така (без хидравлика ) до нас . Пред нас след като изтина опипах маркучите и ми се видяха всичките сухи.Не е на сто процента че с маркучите всичко е наред защото ги опипах отгоре - отгоре .Въпрос едно може ли да е от другаде - да е изтекло не от маркуч (помпата ми се видя суха )въпрос две - сервиз с нормални цени и добро качество на работата по възможност в района на Гео Милевп.п Дори и да нее в района - поне да работи събота или неделя

    #2
    Да може да изтече и от другаде.В казанчето гледа ли дали има течност? Локализирай теча първо от къде е и въобще дали има такъв. На мен лично не ми стана особено ясно нищо от това, което си писал.
    Play Golf ,but not drive golf!!!
    Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
    C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

    Коментар


      #3
      Сигурно рейката ти е избила. Щом помпата е суха, маркучите също, а течност няма.. това е единственото останало възможно място, от където може да изтече.
      "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
      Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
      Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

      Коментар


        #4
        Масло в казанчето няма - то изтече. Ще опитам да сипя наново и този път ще гледам да видя от къде тече.Иначе както бях написал по горе, маслото се вижда че е изтекло, посредата зад двигатела .Бърках отгоре , а там мястото не е много та може и да съм пропуснал някаде някой маркуч. А препоръка за сервиз/майстор който да може да ме приеме през събота или неделя

        Коментар


          #5
          Там точно се намира рейката. За сервиз не мога да ти помогна, ама и не всеки се съгласява да правя корм. рейки. В твоят район има едни хора, които ремонтират. Като отиваш към ПЖИ (идвайки от слатина), точно след релсите след ПЖИ в дясно има сервиз за хидравлични системи. Провери там. Ако не го намериш - питай в някое от халетата, със сигурност го знаят.
          "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
          Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
          Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

          Коментар


            #6
            Погледни под колата, и виж маншоните на рейката дали са омаслени. Задължително долей АТФ и обезвъдуши и наблюдавай за колко време ще изтече, ако е от помпата маслото ще си замине почти веднага. Обезвъдушава се като допълниш казанчето, палиш на свободна скорост и въртиш волана пълен ляв до пълен десени и обратно поне 10- на пъти на отворена капачка на казанчето.Сервиз отново препоръчвам проверени майстори и сервизи на форума - Дани в Дружба на тих труд, Стефан в Захарна фабрика, Сашо от Лисан Сервиз и Мури от Вентура гараж, ако не става при тях мога да ти препоръчам и друг майстор в Дружба на асансьорния зевод но иай предвид че работи много добре но пък не взема евтино за труда си.Ако е рейка не очаквай да стане за един ден, работата е трудоемка и сесваля мост, генерация, има едни скобии щанги дато ще ти извадят нервите. Моли се да не си прецакал и помпата като си карал без масло че тя е пари / около 50 лв./ Ако си я прецакал търси чугунена помпа а не алуминиева. Хидравличните помпи са съвместими с тези на Браво/а, Пунто, Ланча и Алфа. Ако нещо се наложи за сервиз или части звънни ми по телефона, имам телефон в темата с телефоните.
            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

            Коментар


              #7
              Значи относно изтичането на маслото- изтече за секунди. Колата съм я карал без масло не повече от 3-4 км.Може ли малко по подробна инф. за майсторите/сервизите ( тел. За връзка и раб. Време)Проблем ли е ако карам колата до пазарджик и и сипвам масло на всеки 15-20км.( както казах изтече за секунди)

              Коментар


                #8
                откачи ремъка на хидравличната помпа ако можеш и карай така, малко в ръцете ще заякнеш ама няма как... иначе рискуваш помпата да стане и тя пътник (ако вече не е станала)
                Play Golf ,but not drive golf!!!
                Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
                C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

                Коментар


                  #9
                  Сервизи Лисан Сервизhttp://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=67317Вентира гараж http://clubalfaromeo.com/forum/showt...=49255Дани в Дружба http://www.lancia-bg.com/forum/viewt...=0Стефан е на мореНай вероятно ти е заминала хидравличната помпа, не си прави експерименти, чуй се с Дани че ти е най близо. Ще минеш със 100- на лева за помпа, труд и масло. Може и някой от клапаните на раиката е заминал но ще се види като се вдигне на подемника. Не пътувай така щом маслото изтича веднага можеш да направиш бела.
                  Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                  (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                  Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                  Коментар


                    #10
                    Дани не работи събота и неделя ((Ще я оставя май довечера и ще чакам за следващата седмица

                    Коментар


                      #11
                      В заключениеДиагнозата е спукана рейка - цепнатина около 10 см.

                      Коментар


                        #12
                        Glezyran написа:
                        В заключениеДиагнозата е спукана рейка - цепнатина около 10 см.
                        Не е лошо да кажеш къде я ремонтира, колко ти излезе и доволен ли си от сервиза, зада не се чуди следващия къде да си прави колата
                        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                        Коментар


                          #13
                          В момента колата е в сервиза на Дани - дружба завод "тих труд" май беше.Рейките вървят 60-80лв. А за работата и колко ми е излезнало ще коментирам след като си взема колата.

                          Коментар


                            #14
                            Glezyran написа:
                            В момента колата е в сервиза на Дани - дружба завод "тих труд" май беше.Рейките вървят 60-80лв. А за работата и колко ми е излезнало ще коментирам след като си взема колата.
                            Добър избор си направил
                            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                            Коментар


                              #15
                              Взех си колата от Дани. Всичко е ОК. Работи много съвестно , даже в процеса на работа , поправи един дългогодишен проблем който имах със скоростите( лоста се беше разшлякал).Предупреди ме , че дисковете и съединителя са за смяна.За ремонта ми взе 100 лв. + 16 за масло + 30лв. за реглаж.В заключение : ДОВОЛЕН съм

                              Коментар

                              Working...
                              X