Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пали трудно на топъл двигател

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пали трудно на топъл двигател

    Колеги имам проблем с бравото , сутрин като го паля на бензин пали от раз,когато загрее обаче почва понякога да ми прави мизерии.Завърта , старера и той върти обаче пали когато й подам газ иначе само си върти и не иска въобще да припали.Какъв смятате ,че може да е проблема
    Fiat Bravo 97 набор 1,6 16V

    #2
    Re: Пали трудно на топъл двигател

    Аз имах същият проблем обаче при топъл двигател изобщо непалеше несъм пробвал с газ но при мене по незнаина причина беше от акумолатора
    Fiat Brava ELX 1.6 16V

    Коментар


      #3
      Re: Пали трудно на топъл двигател

      drnkk написа:
      Аз имах същият проблем обаче при топъл двигател изобщо непалеше несъм пробвал с газ но при мене по незнаина причина беше от акумолатора
      е колега акумулатора си е нов , а и моята е ланди ренцо и пали само на бензин,възможно ли е да е от някой датчик.На коляновия вал датчика го смених преди месец така че не вярвам да е от него
      Fiat Bravo 97 набор 1,6 16V

      Коментар


        #4
        Дюзи, помпа, регулатор за налягане на бензина, - това е.Пробвай да я запалиш принудително на газ, със сигурност става.
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #5
          Да разбирам, че си с газова уредба? Възможно е да не ти държи изпарителя и като угасиш, да ти пълни колектора с газ. Съответно подаването на газ продухва по-бързо мотора.
          Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

          Коментар


            #6
            muns61 написа:
            Да разбирам, че си с газова уредба? Възможно е да не ти държи изпарителя и като угасиш, да ти пълни колектора с газ. Съответно подаването на газ продухва по-бързо мотора.
            Възможно е и това. Щом го прави на топъл двигател, но пък на студен щеше да я дави.
            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

            Коментар


              #7
              S_BANKOV написа:
              muns61 написа:
              Да разбирам, че си с газова уредба? Възможно е да не ти държи изпарителя и като угасиш, да ти пълни колектора с газ. Съответно подаването на газ продухва по-бързо мотора.
              Възможно е и това. Щом го прави на топъл двигател, но пък на студен щеше да я дави.
              Наскоро я оправих да работи и на бензин , тъй като 1ва дюза не работеше и започна да ги прави по -често тия проблеми , възможно л ие да е от запушени дюзи
              Fiat Bravo 97 набор 1,6 16V

              Коментар


                #8
                Затвори газта от бутилката и покарай на бензин, ще разбереш от кое гориво е.
                Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                Коментар


                  #9
                  muns61 написа:
                  Затвори газта от бутилката и покарай на бензин, ще разбереш от кое гориво е.
                  Значи , сутринта й обърнах повече внимание. Когато я загася и след 5 минути я запаля няма проблем обаче като поседи 20ина минутии и почва да го прави тоя проблем.А иначе изпарителя си ми е заминал зимата на студен двигател никакви обороти не държеше направо гаснеше
                  Fiat Bravo 97 набор 1,6 16V

                  Коментар


                    #10
                    geleto__ написа:
                    muns61 написа:
                    Затвори газта от бутилката и покарай на бензин, ще разбереш от кое гориво е.
                    Значи , сутринта й обърнах повече внимание. Когато я загася и след 5 минути я запаля няма проблем обаче като поседи 20ина минутии и почва да го прави тоя проблем.А иначе изпарителя си ми е заминал зимата на студен двигател никакви обороти не държеше направо гаснеше.Другото , което ми направи впечатление е ,че когато прави проблема и я запаля с повечко газ около 5 секунди не държи обороти играе между 700 и 900 оборота след което се оправя
                    Fiat Bravo 97 набор 1,6 16V

                    Коментар


                      #11
                      Това не е гаранция че изпалителя ти е заминал просто му е студено.Провери маслото в какво състояние е и има ли бензин в него
                      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                      Коментар


                        #12
                        geleto__ написа:
                        geleto__ написа:
                        muns61 написа:
                        Затвори газта от бутилката и покарай на бензин, ще разбереш от кое гориво е.
                        Значи , сутринта й обърнах повече внимание. Когато я загася и след 5 минути я запаля няма проблем обаче като поседи 20ина минутии и почва да го прави тоя проблем.А иначе изпарителя си ми е заминал зимата на студен двигател никакви обороти не държеше направо гаснеше.Другото , което ми направи впечатление е ,че когато прави проблема и я запаля с повечко газ около 5 секунди не държи обороти играе между 700 и 900 оборота след което се оправя
                        """ зимата на студен двигател никакви обороти не държеше направо гаснеше.Другото , което ми направи впечатление е ,че когато прави проблема и я запаля с повечко газ около 5 секунди не държи обороти играе между 700 и 900 оборота""""много е газта...намали я!! !! !! !!
                        FIAT TEMPRA 1.6 75HP

                        Коментар


                          #13
                          fuel injekcion написа:
                          geleto__ написа:
                          geleto__ написа:
                          muns61 написа:
                          Затвори газта от бутилката и покарай на бензин, ще разбереш от кое гориво е.
                          Значи , сутринта й обърнах повече внимание. Когато я загася и след 5 минути я запаля няма проблем обаче като поседи 20ина минутии и почва да го прави тоя проблем.А иначе изпарителя си ми е заминал зимата на студен двигател никакви обороти не държеше направо гаснеше.Другото , което ми направи впечатление е ,че когато прави проблема и я запаля с повечко газ около 5 секунди не държи обороти играе между 700 и 900 оборота след което се оправя
                          """ зимата на студен двигател никакви обороти не държеше направо гаснеше.Другото , което ми направи впечатление е ,че когато прави проблема и я запаля с повечко газ около 5 секунди не държи обороти играе между 700 и 900 оборота""""много е газта...намали я!! !! !! !!
                          Според теб заради повечето газ ли се дави , когато я паля оставя газ в колекторите
                          Fiat Bravo 97 набор 1,6 16V

                          Коментар

                          Working...
                          X