Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въздушен филтър - омасляване и още...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    колега имам същото и проблема е същия аз дори отворих двигателя смених сигменти въпреки че нямаше нужда но проблема си остана отново просто този дизел е с големи картерни газове и за това избива и от гарнитурата на картера иначе маркуча излиза от блока и влиза в металната котуя не търси маслоуловител внего няма такъв гледах и друго td по същия начин

    Коментар


      #32
      Съседа от Изток...кажи ми ся и че ти е сребърно Пунтото , че ще падна Задължително ще си направим тест, а после може и по бира ама утре заминаваме да сме кумове /дано така се пише/ и другата седмица се връщаме.Само да питам този твоя разход с ръчка ли го постигашПланувал съм уикенд посещение на пловдив , така че и там ще тестнем близкия месец...
      Арх. Стаменов &
      Пунто ELX, 1.7 ТД 70

      Коментар


        #33
        pepsi написа:
        Съседа от Изток...кажи ме ся и че ти е сребърно Пунтото , че ще падна Задължително ще си направим тест, а после може и по бира ама утре заминаваме да сме кумуве /дано така се пише/ и другата седмица се връщаме.Само да питам този твоя разход с ръчка ли го постигашПланувал съм уикенд посещение на пловдив , така че и там ще тестнем близкия месец...
        Не е сребърно, а тъмно син металик с червена тапицерия С 3 врати е и има прагове, като на GT.Държа го в гаража ми, защото някакъв наркоман се "изсра" на шофьорската ключалка Разхода го дава жена ми или толкова ме лъжат на бензиностанцията Но по-скоро си мисля, че е висок заради задръстения катализатор В събота го махнах и разбрах, че до сега съм карал чист дизел, а не с турбо Сигурно ще падне 0.5-1л/100км, защото сега осезаемо върви с по-малко газ И аз доста пътувам, но като се върнеш ще се разберем да пием по бира, ама след теста
        http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
        Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
        FIAT Punto 02' 1.9 JTD
        FIAT Punto 99' 1.7 TD

        Коментар


          #34
          msd7706 написа:
          колега имам същото и проблема е същия аз дори отворих двигателя смених сигменти въпреки че нямаше нужда но проблема си остана отново просто този дизел е с големи картерни газове и за това избива и от гарнитурата на картера иначе маркуча излиза от блока и влиза в металната котуя не търси маслоуловител внего няма такъв гледах и друго td по същия начин
          Надявам се да си прав колега. Хич не ми се занимава с майстори след последната случка, която ми разказа един познат. Засега колата върви идеално, не губи мощност, не губи масло, не пуши много, пали безпроблемно... Дано така да си остане още дълго време.
          Fiat Punto 1.7TD

          Коментар


            #35
            момчетаааа и аз днес го гледах това омасляване...нормално ли е да пуши черно като го ръчкаш на место-до дупка?и моята турбина май е здала багажа-някой правил ли я е и каде и колко парички
            FIAT PUNTO 1.7TD & MAZDA 323F & LANCIA PRISMA 1.6I.E. & OPEL ASKONA

            Коментар


              #36
              Това с черния пушек ме съмнява силно да е нормално. Правих преди време опит от "0" (т.е. от празен ход) до максимални обороти и никакъв (видим) пушек не излиза през аспуха /само миризма на изгорели газове разбира се/ В темата за това "как се избира кола", включително темата за избор на дизел беше описано, какъв цвят на изгорели газове какво означава по отношене на състоянието на двигателя, гарнитурата, горене на масло и т.н.
              FIAT Marea 1.9 JTD HLX

              Коментар


                #37
                perlsite написа:
                Това с черния пушек ме съмнява силно да е нормално. Правих преди време опит от "0" (т.е. от празен ход) до максимални обороти и никакъв (видим) пушек не излиза през аспуха /само миризма на изгорели газове разбира се/
                Тва пък да не пуши си е направо... Чак пък толкова, не ми се вярва. Ще взема да пробвам и аз да видя какво е положението. Може и друг да сподели.
                Fiat Punto 1.7TD

                Коментар


                  #38
                  Е може, при TD да е по-различно от JTD по отношение пълното изгаряне на горивото...
                  FIAT Marea 1.9 JTD HLX

                  Коментар


                    #39
                    perlsite написа:
                    Е може, при TD да е по-различно от JTD по отношение пълното изгаряне на горивото...
                    Може, затова моля колегите да споделят също. Предполагам че зависи и до голяма степен от качеството на нафтата.
                    Fiat Punto 1.7TD

                    Коментар


                      #40
                      bogidar написа:
                      perlsite написа:
                      Е може, при TD да е по-различно от JTD по отношение пълното изгаряне на горивото...
                      Може, затова моля колегите да споделят също. Предполагам че зависи и до голяма степен от качеството на нафтата.
                      Според мен трябва да си къди по малко и иначе няма да разбереш, че е дизел, ако си със запушени уши :D Моя дизелак си е тютюнопушач, кво да го правя?! Карам го да спре цигарите, ама неще

                      Коментар


                        #41
                        Да те попитам само doofiat какви добавки си слагал досега в горивото.Аз както писах ги сменям постоянно.Следващата ми ще бъде на STP а след това Валволин.
                        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                        Коментар


                          #42
                          Това с добавките не е ли малко притеснително. На мене все ми разправят че колкото помагат толкова и вредят. Не съм чул смислено обяснение по въпроса. Зимата ще е интересно...
                          Fiat Punto 1.7TD

                          Коментар


                            #43
                            Tornado написа:
                            Да те попитам само doofiat какви добавки си слагал досега в горивото.Аз както писах ги сменям постоянно.Следващата ми ще бъде на STP а след това Валволин.
                            STP тъмносиня от ОМВ, ама е 15,80 лв. Но ми каза един майстор, че е по-добре да слагаш добавката на половината количество, което са записали на тубичката.

                            Коментар

                            Working...
                            X