Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Външна обтяжна ролка - Fiat Stilo ...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Външна обтяжна ролка - Fiat Stilo ...

    Колеги кажете къде да намеря само ролката от целия механизъм ...Става въпрос за обтяжната ролка на пистовия ремък:http://88.191.108.165/images/JPG042/APV1077.JPGНо се опитвам да намеря само ролката без обтяжния механизъм, защото ако взема отново комплект ще ми станат 3 здрави обтяжни механизма ... при положение, че може да се смени само ролката ...Търсих къде ли не и навсякъде или са свършили или не се предлагат отделно или има съвсем малка разлика в ширината и дебелината на ролката - около 2-3мм ...Другото което е на тази ролка лагера може ли да се замени с нов ?;]
    Fiat Stilo 1.9 JTD (85 kW - 115 PS) `03

    #2
    евро07 например.
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #3
      emzo написа:
      евро07 например.
      Проверих - имат, но ролката не ми вдъхва доверие ... По-различна е, около два пъти по-тънък слой/в горната част където опира ремъка/, а и лагера съвсем леко играеше - марката е "breda" ...Намерих ролки които лагера е "бетон"- без грам луфт, но едната е комплект с обтяжния механизъм, а другата беше по-тясна с 3-4мм ...
      Fiat Stilo 1.9 JTD (85 kW - 115 PS) `03

      Коментар


        #4
        Ще те успокои ли ако ти кажа, че въпросната бреда изкара 30000км при мен ?
        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

        Коментар


          #5
          Не се сещам за по-скапани от Бреда! Карат до първата зима, рядко има изключения. Хубавото е, че вият и ромолят така, че и през дизелов звук се чуват!
          Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

          Коментар


            #6
            emzo написа:
            Ще те успокои ли ако ти кажа, че въпросната бреда изкара 30000км при мен ?
            muns61 написа:
            Не се сещам за по-скапани от Бреда! Карат до първата зима, рядко има изключения. Хубавото е, че вият и ромолят така, че и през дизелов звук се чуват!
            1 на 1 ...
            Fiat Stilo 1.9 JTD (85 kW - 115 PS) `03

            Коментар


              #7
              Martin’s написа:
              emzo написа:
              Ще те успокои ли ако ти кажа, че въпросната бреда изкара 30000км при мен ?
              muns61 написа:
              Не се сещам за по-скапани от Бреда! Карат до първата зима, рядко има изключения. Хубавото е, че вият и ромолят така, че и през дизелов звук се чуват!
              1 на 1 ...
              Купи си Бреда и ще стане 2:1, ще видиш за кого! :D Емцо ти казва за неговата си, а аз за доста клиентски коли..........................Бе що не напишеш в търсачката Бреда Лорет?
              Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

              Коментар


                #8
                Една птичка пролет не прави, така е.
                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                Коментар


                  #9
                  Бреда е като шпек "Народен" - всички знаят, че не струва, ама е евтина и звучи добре! :D
                  Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                  Коментар


                    #10
                    Смени си само лагера приятелю със хубав и ще забравиш за нея
                    Умные не бывают учены; ученые не бывают умны. - Лао-цзы FIAT BRAVA TD100

                    Коментар


                      #11
                      Провери си паразитната ролка м/у алтернатора и климатика.Размерите мисля,че са еднакви.Лагерите са еднакви 6203 на KOYO а пластмасовата част е DAYCO.
                      Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

                      Коментар


                        #12
                        кроко61 написа:
                        Смени си само лагера приятелю със хубав и ще забравиш за нея
                        Това го имам като идея ... Лагер съм намерил: Немски - 4лв. ; Български 2лв.Аз и в първия пост питах дали е възможно подмяна на лагера, дали някой го е правил, защото имам съмнения, че ако се избие ще се прецака ролката, но аз така или иначе ще пробвам пък каквото стане ...
                        FGRC написа:
                        Провери си паразитната ролка м/у алтернатора и климатика.Размерите мисля,че са еднакви.Лагерите са еднакви 6203 на KOYO а пластмасовата част е DAYCO.
                        Намерих информация, че обтяжната ролка е 65,5x29, а фиксираната 65x29 ... Малка разлика, но допустима ли е ?
                        Fiat Stilo 1.9 JTD (85 kW - 115 PS) `03

                        Коментар


                          #13
                          Тези пет десети са без значение в случая.Ако случайно при избиването на лагера нещо се прецака всеки стругар ще ти я ,,дялне,,от текстолит или алуминий,като във втория случай имаш ,,вечна,, ролка поради перфектното охлаждане.Успех!!!
                          Умные не бывают учены; ученые не бывают умны. - Лао-цзы FIAT BRAVA TD100

                          Коментар


                            #14
                            Ма какво ще избива лагери.Паразитната ролка ще я монтира направо на обтегача.Лагерите и на двете ролки е 6203.
                            Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

                            Коментар


                              #15
                              Проблема е решен със смяна на ролка и поставяне на стария/оригинален механизъм ...За информация: - за паразитната ролка ми обявиха цена от 78лв. - за справка обтяжен механизъм с ролка 61лв. - аз намерих ролка /немска уж/ за 36лв.,но не от магазин за италианкиГоляма разлика за 5 десети и еднакви лагери нали ...Иначе както каза Колегата "кроко61" намислил съм да си направя ролка от алумин при стругар, при изработката на ролката от едната и страна лагера ще ляга на периферия, а от другата ще се направи каналче в което ще се сложи зегерка и ще държи лагера ... Така наистина ролката става "вечна" - само смяна на лагер ...
                              Fiat Stilo 1.9 JTD (85 kW - 115 PS) `03

                              Коментар

                              Working...
                              X