Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Газ за горене в цилиндрите

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Газ за горене в цилиндрите

    Здравейте колеги,на няколко места чух,че имало ефект при спекли сегменти да се налее газ за горене в цилиндрите и те се поотпускали и имало що годе някакъв ефект.Някой запознат ли е да даде малко повече информация.П.П.Не искам да издевателствам с моята кола,просто искам да знам от обща култура
    Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 2.0 16V T.S. 150hp

    #2
    И на мен ми е интересно да чуя и други мнения. Тъкмо снощи на по бира обсъждахме една астра 1.7 горяща масло и един каза че ставало. Ще следя темата с интерес
    Fiat Bravo SX 1.4 12V

    Поставянето на предпазен колан отнема 7 секунди от твоят живот - изживей го целия!
    Шофирайте внимателно! Нека кажем НЕ НА ВОЙНАТА ПО ПЪТИЩАТА!

    Коментар


      #3
      Зависи колко са спекли, инак помага, на едно тико матиз- такси, беше попрегряно и беше спекло сегменти, пушеше кат трабант, преседя с налята в цилиндрите газ към 24 часа и да ви кажа след тва съвсем леко и малко препушваше когато му дадеш рязко газ. Реално нищо не ви пречи да опитате като доиде време за смяна на маслото, източвате маслото и наливате цилиндрите с газ, хубаво е през определен период да се долива газ щото тя изтича покраи сигментите, като преседят така хубаво поне 24 часа завъртате на ръка коляновия вал за да се убедите че в цилиндрите не е останала газ. Сипвате старото масло отново и палите да поработи 1-2 мин колкото маслото да отмие газта, после го сменяте и карате още 300 000 км
      Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
      Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
      Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

      Коментар


        #4
        Газ и кореселин 1:1-отмива нагара в горивната камера.В един друг форум коментираха друг начин-сваляш въздуховодите,палиш,отваряш дроселовата клапа поне на половина и с пулвелизатор пръскаш вода.Цилиндри,бутала,клапани лъсвали като нови???
        Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
        ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

        Коментар


          #5
          На мен идеята ми беше специално за отпускането на сегментите.Само че някой ми беше казал,че наливаш газта,чакаш около ден,слагаш свещите и след това малко трудно палела ама после си издухвало останалата газ и си караш със същото масло ако не е за смяна.
          Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 2.0 16V T.S. 150hp

          Коментар


            #6
            Газ и коресилин. На студен мотор точиш маслото, наливаш смес от Ги К в цилиндрите и оставяш за нощта. После наливаш масло, намираш си хубав път без куки и газ на високи обороти, да продуха мизерията.На студено, за да не се изпари бързо коресилина. Ако имаш толуол, или дихлоретан, още по-добре.
            Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

            Коментар

            Working...
            X