Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как да боядисам драскотини по бронята?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Как да боядисам драскотини по бронята?

    Привет.Моля някой да помогне при драскотини до бронята с какво да се боядиса да не хване ръжда?Но моля да е нещо обикновено с което да се справя аз с четчица.ако има значение цвета на колата е червен.Благодаря!Редактирано заглавие.Модераторски екип на Fiat-bg.org

    #2
    Ако бронята е пластмасова недей да боядисваш нищо! Пластмасата не корозира!П.П. Сега виждам, че си писала до бронята. Може ли да направиш снимка, за да се види колко и как е издрано и вида на боята.
    == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

    На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

    Коментар


      #3
      Слав написа:
      Ако бронята е пластмасова недей да боядисваш нищо! Пластмасата не корозира!П.П. Сега виждам, че си писала до бронята. Може ли да направиш снимка, за да се види колко и как е издрано и вида на боята.
      Ето и снимчици...
      Прикачени файлове

      Коментар


        #4
        С червена боя!
        Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

        Коментар


          #5
          muns61 написа:
          С червена боя!
          благодаря,но каква да е боята(идея си нямам от това)...?

          Коментар


            #6
            Ако целта е само да се спре корозията, то може да се боядиса с обикновена боя от магазина и с четка, резултата обаче няма да е особно добър, но това е най-евтиния начин. Добре е да се ошкури преди това и едва тогава да се нанесе боята, може след шкурене и да се грундира. В магазините продават различни бои по цвят, най-добре е с колата на място и да сравняваш конкретно нужния ти цвят. Има и друг вариант да се смени целия калник от кола със същия цвят, това може бие най-добрия икономически и естетически вариант. За целта трябва да се види номера на боята на колата, трябва да е написан на табелка някъде около предния капак, после да се търси от друга кола кални и накрая някой да го смени.
            Play Golf ,but not drive golf!!!
            Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
            C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

            Коментар


              #7
              Какво означава обикновена боя?има блажна,латекс....

              Коментар


                #8
                Акрилна боя ти трябва.Най-лошото е, че е червена, а тя много избелява на слънцето с времето. Аз бих отишъл до някой магазин за автобои и да ми я направят на компютър, така че да не се хваща разликата в избеляването. Могат да ти направят 50 грама (това е най-малкото) и ще ти струва около 5 лева.Ако не те интересува, че ще е различна като нюанс взимай някаква червена акрилна и действай с четчица, но преди това трябва да минеш със шкурка 800 мястото, върху което ще нанасяш боята и да го обезмаслиш с коресилин. Ако пропуснеш тази процедура боята бързо ще се олюпи и ще падне.П.П. После ако не ти харесва как стоят следите от четката ще ти обясня как да ги заличиш. За целта ще трябва боята да поседи (съхне) на колата поне 3-4 седмици, за да се втвърди хубаво и в дълбочина.Успех !
                == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                Коментар


                  #9
                  Не е лошо да се обработи с някакъв ръждопреобразувател, преди да нанесе боята.
                  00' Bravo 105 JTD

                  Коментар


                    #10
                    абе ква боя то там си е за изчукване и кит направо, не виждате ли че е спукано и сгънато мястото. Най добре калник втора употреба, сменя се за 1 час. и струва 20-30лв.пп Ама и аз какъв съвет дадох моя калник стой на терасата от една година и няма кой да го смени
                    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                    Коментар


                      #11
                      Номера на боята не ли написан на един от капаците.При мене е така.
                      първият ми автомобил беше ЖИГУЛИ
                      Lancia Kappa 2.020v 155 H.P
                      Велико Търново/ Горна Оряховица там ми е корена

                      Коментар


                        #12
                        sharpradi написа:
                        Номера на боята не ли написан на един от капаците.При мене е така.
                        Отвътре на багажника има стикер или е на капачката на резервоара
                        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                        Коментар


                          #13
                          Къде я забъркахте жената със шкурене,китове,двукомпонентни акрилни бои?! Най-обикновен алкиден автоемайллак и една тънка четчица от книжарницата ще й свърши работа колкото да запечата да не потекат ръждите.Надали ще ходи на изложение с ежедневната си кола,тъй че... И аз имах забележка на едната вежда и тъй като цвета е по-особен и металик,а за 2 кв.см не си струва да се поръчва боя си реших доста успешно проблема с лак за нокти от парфюмерията.Колежката съм сигурен,че няма начин да няма червен лак,така че може и с него да намаца :D
                          EX' Fiat Tipo 1.4i.e DGT
                          Fiat Punto 1.2 16v Sporting

                          Коментар

                          Working...
                          X