Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпроси за Пунто 99-06г МК2

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпроси за Пунто 99-06г МК2

    Здравейте! Сигурно са ви омръзнали теми като моята, за което предварително се извинявам! Спрял съм се на това пунто, тъй като държи добра цена и изглежда чудесно, поне според мен, тъй като смятам, че поддръжката че му бъде евтина и че ще гори малко. Искам бензинов двигател, не търся мощност, така че предполагам, че ще взема най-масовия, поне според мен, 1.2 60 или 80 коня. Бихте ли ми дали малко повече информация като цяло на това пунто какви са му най-често срещаните проблеми, на какво да обърна внимание при огледа освен стандартните неща? Препоръчайте ми бензинов двигате, този 1.2 надежден ли е? и прочие. Благодаря предварително

    #2
    Този модел има точно 3 бензинови двигателя - 1.2 - 60к.с., 1.2 80к.с. и 1.8 131к.с. За това което търсиш аз ти препоръчвам 1.2 80к.с.. Моторите са надеждни, скоростите са леко кекави. За често срещани проблеми имаше не една и две теми във форума - използвай търсачката и ще намериш нужната ти информация.
    Grande Punto 1.9 JTD Sport '06
    Punto GT 1.4 Turbo '99
    Punto Sporting 1.2 16v '01 - ex

    Коментар


      #3
      1.2 60 коня е значително по-евтин и лек за обслужване. На всички болна тема им е рейката и електроусилвателя, така че там си отваряй очите на 4.

      Коментар


        #4
        Airfan написа:
        1.2 60 коня е значително по-евтин и лек за обслужване. На всички болна тема им е рейката и електроусилвателя, така че там си отваряй очите на 4.
        Подкрепям,но според мен 16 клапановия 80 коня ми се струва по-добър вариант въпреки малко по-скъпата му поддръжка.Усилвателя на волана е електрически и това им е най-честата болежка,там се загледай.Също така 80 коньовата версия имат варианти със 6 скорости там прегледай как е кутията.
        Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 2.0 16V T.S. 150hp

        Коментар


          #5
          Благодаря за помощта. Изчетох доста теми и наистина като специфичен проблем главно е този ел. усилвател. Видях доста такива, на които пушеше купих колата и след 100км светна на таблото.. както и да е, ще внимавам. Друг въпрос - забелязах че на 1.2 някои оборотомери са до 7к, други до 8к. Това предполагам са съответно с 5те и 6те скорости ? Ако съм прав, кой вариант е по-добър ? И като цяло струва ли си парите този модел на фиат ?

          Коментар


            #6
            С 6-те скорости е по-скъп. Оборудването му е друго и за мен лично е много по-добрият вариант.
            Grande Punto 1.9 JTD Sport '06
            Punto GT 1.4 Turbo '99
            Punto Sporting 1.2 16v '01 - ex

            Коментар


              #7
              mr_none написа:
              С 6-те скорости е по-скъп. Оборудването му е друго и за мен лично е много по-добрият вариант.
              Да допълня, че това с 6-те скорости се води "спортинг" и е 1:1 визуално с 1,8 16V HGT-то
              punto HGT

              Коментар


                #8
                збачи 1.2 80коня, което се води спортинг, е въпросното с шесте скорости ? 1.2 60 си е 1.2, 1.2 80 е спортинг и е с 6 скорости ? Извинявам се, че звуча толкова глупаво

                Коментар


                  #9
                  1.2 16в го има икато спортинг(6 скорости) и като обикновнно(5ск). моето е такова и нивото на оборудване ми е HLX

                  Коментар


                    #10
                    Мога да споделя впечатления от 1.2 60к.с. От 3 години карам такова и съм доволен, двигателя е малък и прост, обслужването е евтино, мощността за града е предостатъчна. С две думи - колата е приятна и непретенциозна.

                    Коментар


                      #11
                      а има ли спортинг 80коня с 6 скорости с 4 врати или са само двуврати >?

                      Коментар


                        #12
                        Wolfcry написа:
                        а има ли спортинг 80коня с 6 скорости с 4 врати или са само двуврати >?
                        Само двуврати.
                        Grande Punto 1.9 JTD Sport '06
                        Punto GT 1.4 Turbo '99
                        Punto Sporting 1.2 16v '01 - ex

                        Коментар


                          #13
                          Не забравяйте и 1,2 16v 80 к. с бензин, автомат/вариатор де/.Туй е мойта Фифолина :Р
                          Животът е това,което се случва докато кроим други планове.
                          Love is a language spoken by everyone,but understood only by the heart

                          Коментар

                          Working...
                          X