Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат брава - не върви

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат брава - не върви

    Здравейте, който знае историята знае, че колата е със сменен двигател :D Та не знам защо, колата не върви като преди. Двигателят е същият като старият 1.8 113коня. Води се пълна инжекция не знам има ли значение. От четеното до сега си мисля, че може да са дюзи, да не ми се смеете :D . Има и газ преди вървеше повече, но сега намалихме газта и може да е от това. Пробвах я на скоро 5та 90км газ до дупка 5 човека климатика пуснат на 2 или 4 ще ви излъжа и не мърда... не знам. Дайте някакви предложения да видим какво да правим . Благодаря Ви!
    Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

    #2
    хм...

    колега то е ясно че ако намалиш газта ще върви по-малко :D :D на бензин върви ли добре ? прекъсва ли ? пъргава ли е ?
    FIAT TEMPRA 1.6 75HP

    Коментар


      #3
      Не и на бензин същата работа... точно тогава пробвах с климатика обърнах на бензин пак газ до дуъпка и не мърда 90 и не мърдат обороти...
      Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

      Коментар


        #4
        Здравей колега. Аз имах същия проблем с мойта мареа 1.8. слад смяна на гарнитура на главата и колата сприа да върви. Ходих пак при майстора да проверим дали е правилно зацепена /беше наред зацепването/ и ми я върна като ми каза да наистина не върви но не знам откъде понеже и диагностиката нищо не показала. Та запреднах аз ръкави и почнах сам едно по едно да пробвам нещата. Първото което направих беше да си премеря съпротивлението на температурният датчик който е на термостата/ беше наред/. След това реших че най - вероятно меже да е от дебитомера и си взех един от "Италянеца" /разлика никаква/. Накрая по голяма случайност като извадих маркучето за вакума от входните колектори до регулатора за налягането на бензина на бензиновата рейка и ме изпръска бензин. Бях чел тука по темите че не трябва да е така и веднага си купих нов регулатор за около 60лв и чудо колата тръгна в пъти по добре . Оказа се че този регулатор като пуска бензин той отива във входните колектори и оттам дави колата. Това най вече се усеща като си настъпил газта здравата понеже вакума се увеличава и почва да смуче повече бензин. На газ по същия начин още повече че повечето майстори на газови не си правят труда да спират бензиновата помпа по време на работа на газ.Провери ги тези неща.Поздрави.
        Fiat Ritmo 1.1 1985g. 44kw, Lancia Thema 2.0 i.e 1986g 85kw, Lancia Dedra 1.8 i.e 1992g. 77kw, Fiat Marea 1.8 16v 1997g. 83kw, Alfa Romeo 1.8t.s. 1999g 144ks, Lancia Lynda 1.9jtd 2004g. 115++is, Lancia Phedra 2.2 hdi 2002g 128ks,Fiat Freemont 2.0 multijet2 2014g 140ks

        Коментар


          #5
          Re: Фиат брава - не върви

          GaTio2 написа:
          .... Пробвах я на скоро 5та 90км газ до дупка 5 човека климатика пуснат на 2 или 4 ще ви излъжа и не мърда... не знам. Дайте някакви предложения да видим какво да правим
          Сложете и две торби цимент в багажника, така ще е още по сигурно. А и климатика със сигурност на 4-ри за да затормозите още повече двигателя.
          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

          Коментар


            #6
            хаха :D А да питам - по принцип колата като се пали трябва ли да се изчака помпата да цъкне, палим я на газ. Как е по-добре да изчакаме или не
            Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

            Коментар


              #7
              GaTio2 написа:
              хаха :D А да питам - по принцип колата като се пали трябва ли да се изчака помпата да цъкне, палим я на газ. Как е по-добре да изчакаме или не
              зимата даваш на контакт чакаш помпата да цъкне и палиш на бензин..като позагрее и вдигне градуси обарни на газ...аз сега лятото си паля направо на газ..и пак си чакам помпата нищо не ми пречи 2сек :D :D :D ама като палиш на газ може да не я чакаш
              FIAT TEMPRA 1.6 75HP

              Коментар


                #8
                ами по принцип трябва да изчакам ключето да изгасне и си паля, но да питам все пак задължително ли е да се чака или е задължително само като си на бензин. това ми беше въпроса мерси
                Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

                Коментар

                Working...
                X