Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какви са симптомите на развалена хидравлична помпа?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Какви са симптомите на развалена хидравлична помпа?

    Някой знае ли със сигурност, понеже на алфата взе да затяга волана при празен ход и при форсиране от около 2000 и нагоре оборота почва да се върти леко?

    #2
    Кога си сменял последно течноста? Ако е скоро в самата помпа има една съчма с пружинки-клапанче ако се е зацапало или насъбрало боклуци не може да бачка коректно и при ниско налягане не отваря когато тряя. Обаче си има и вариант и самата помпа да е износена и на ниски обороти да не може да направинужното налягане макар че тва е маи последен вариант.
    Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
    Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
    Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

    Коментар


      #3
      Работата е там, че ми се скъса единия маркуч по пътя на 80км от тук, последва теглене и от време на време, слагане на скорост заради спирачките. Направих маркуча, но волана... нещо му стана

      Коментар


        #4
        Нивото на хидравличната течност (масло) трябва да е на максимум при загасен двигател, а обезвъздушаването ( до колкото си спомнам) става само след няколко завъртания на волана от крайно ляво до крайно дясно.
        Няма начин да няма начин!

        Коментар


          #5
          ThE_PuNiSHeR написа:
          Работата е там, че ми се скъса единия маркуч по пътя на 80км от тук, последва теглене и от време на време, слагане на скорост заради спирачките. Направих маркуча, но волана... нещо му стана
          Слагането на скорост е въртяло помпата без масло, не казвам на сухо щот тя си е яко омазана вътре ама знам ли нещо може да и се е прецакало ДА си се бил усетеил ако е лесно да и откачиш ремъка ама....
          Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
          Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
          Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

          Коментар


            #6
            Сетих се аз, ама нямаше подходящ инструмент. Трябваше да го режа но ми досвидя... да са ева...

            Коментар


              #7
              А виене чуваш ли? И кой маркуч се е скъсал точно?
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар

              Working...
              X