Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

светна жулта лампа триъгълник с удивителен?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    светна жулта лампа триъгълник с удивителен?

    Здравейте, преди малко ми светна жулта лампа във формата на триъгълник с удивителен, какво означава това, след като загасих колата и я запалих отново не светеше?
    fiat stilo 1.9jtd 2003

    #2
    Разгледах по форума и има доста различни мнения, проблема е че не видях каква грешка ми изписа но по навик знам че си играя с гумените неща по прозорците, прочетох че това за датчици и лампата светвала с грешка anti pinch fault, запалих я поседя доста време не светна лампата, дано е от това повече няма да ги пипам Но все пак ще бъда доста благодарен ако изкажете мнения. Благодаря предварително!!
    fiat stilo 1.9jtd 2003

    Коментар


      #3
      Виж ръководството на македонски език в ;Да опознаем Стило в ;Често задавани............ признак на аномалия в функционирането на електрониката.Трябва да видиш какво изписва на борда.
      Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

      Коментар


        #4
        отново ми се случи да светне триъгълника този път хванах грешката изписа oil sensor fault или нещо от сорта, предполагам не е нещо сериозно щом след рестарта гасне
        fiat stilo 1.9jtd 2003

        Коментар


          #5
          Оправи проблема, да не остане ДВГ без масло без да разбереш.
          Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

          Коментар


            #6
            оо ама това е на маслото, аз реших на горивото... ама то най-добрия сензор май е пръчката
            fiat stilo 1.9jtd 2003

            Коментар


              #7
              fiat_stilo_2012 написа:
              оо ама това е на маслото, аз реших на горивото... ама то най-добрия сензор май е пръчката
              Ами слагай един бушмен под капака да проверява маслото с пръчката по време на движение, и ако има грижи да вика Така ще сътвориш първото Стило с естествен интелект под капака Проблема все пак остава, защото това чудо дето ти създава работа на жълтата ламБа, сигурно мери налягането на маслото, а то не се проверява с пръчката :D
              Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

              Коментар


                #8
                може да е лампата , която отчита за изгорели крушки
                Punto JTD
                http://prikachi.com/images/505/4734505h.jpg

                Коментар


                  #9
                  това звучи сериозно, може би не трябва да го пренебрегвам, сега като се замисля преди 2дни вдигах капака и видях масло около капачката, но реших, че като са го сменяли са омазали нещо... Какви мерки да предприема?
                  fiat stilo 1.9jtd 2003

                  Коментар


                    #10
                    jimi69 написа:
                    може да е лампата , която отчита за изгорели крушки
                    е коя попринцип е лапмата която трябва да светва като има проблем? мисля, че всички ми работят
                    fiat stilo 1.9jtd 2003

                    Коментар


                      #11
                      "oil sensor fault" означава че датчика за маслото, предполагам за налягане на маслото, не връща коректна информация към ЕКУ. Такава грешка се отчита и при загуба на еръзка на ЕКУ с датчика. Този датчик трябва да се намира около масления филтър. Намери го и провери първо дали буксата на кабела му не е прецакана и дава ли добър контакт. Напръскай я с контактен спрей, и провери дали ще дава грешка. Самия датчик предтавлява една мембранка с контактни пластини. Отчита дали има налягане на маслото над минимално допустимото или под него. Не е манометър, може да го провериш с обикновен мултицет на неработещ и после на работещ ДВГ, за да разбереш работи ли датчика. Не вярвам да има проблем с налягането на маслото, тогава щеше да изписва друга грешка от типа "oil pressure fault". Ако не можеш да се справиш сам, помоли някой колега от София, който разбира, да удари едно рамо. Проблема изобщо не е за пренебрегване, но не мисля че е нещо сериозно като ремонт. Евентуално може да се разминеш със смяна на датчика, ако не се окаже лош контакт в буксата.За изгоряла крушка изписва друга грешка.
                      Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                      Коментар


                        #12
                        а защо не ми изписва всеки път грешката а само от дъжд на вятър и забелязах, че когато колата я е пекло яко слънце цял ден светва, може би наистина нещо контакт не прави.
                        fiat stilo 1.9jtd 2003

                        Коментар


                          #13
                          ако масата е хлабава, и се мандахерца ще ти свети.
                          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                          Коментар


                            #14
                            fiat_stilo_2012 написа:
                            а защо не ми изписва всеки път грешката а само от дъжд на вятър и забелязах, че когато колата я е пекло яко слънце цял ден светва, може би наистина нещо контакт не прави.
                            Запрятай ръкави и провери каквото ти писахме с Банков, от тук нататък може само да предполагаме какво ли не. Без да погледнеш и побутнеш, няма да се оправи :D
                            Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                            Коментар

                            Working...
                            X