Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

пушек от аспуха при форсиране

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    пушек от аспуха при форсиране

    Здравейте, днес видях че като форсирах на място излезе много дим. Да допълня, че като е студена и трака като дизел, като загрее и утихва, но пак се чува леко потракване. Скоро смених маслото и за около 10700 км ми е изхарчила 800 гр до 1 литър. Може ли да дадете идея от какво е и дали е сериозно?
    Мареа 1.8HLX 1996г с газов инжекцион PowerJet

    #2
    колега...

    Ако колата ти е Мареа 1.8 значи ,че си за смяна на гумички на клапани или сигменти ,зависи от пробега.... а това с тракането ако го прави след смяната на маслото,тракат повдигачи на клапани..
    FIAT TEMPRA 1.6 75HP

    Коментар


      #3
      да колата е същата, аз съм и направил около 60х а на километража пише 168х. Скъпа ли е смяната на гумичките? Това за повдигачите проблем ли е?
      Мареа 1.8HLX 1996г с газов инжекцион PowerJet

      Коментар


        #4
        Re: колега...

        fuel injekcion написа:
        Ако колата ти е Мареа 1.8 значи ,че си за смяна на гумички на клапани или сигменти ,зависи от пробега.... а това с тракането ако го прави след смяната на маслото,тракат повдигачи на клапани..
        Леко с диагнозите, първо какъв пушек излезе, бял, син, сив ,черен?Свещите как са? Какво масло наля, че точно тоя двигател е много капризен на масла, с едни хидравличните повдигачи щраката та се късат с друго утихват. Още нещо от кога не е промиван двигателя?
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #5
          за времето от което аз я ползвам никой не ми е казвал че трябва да се промива двигателя и съответно аз не съм го правил. за маслото вече трети пореден път слагам ЛикиМоли с добавка, защото от Селениа не останах доволен (мотора беше шумен и губеше повече масло от смяна на смяна не можех да изкарам 9000 с 5 литра). пушека не беше черен , а по-скоро сивкав (или поне на мен така ми се видя), но на земята си личаха мазни пари. не губя охладителна течност!
          Мареа 1.8HLX 1996г с газов инжекцион PowerJet

          Коментар


            #6
            Лики Моли с молибден предполагам? Добре е на всеки 2 смени да го сменяш с масло без тази добавка. Темата е дълга и много спорна, но това е което ти пропоръчвам аз. За мен това е причината.
            The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
            Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
            Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

            Коментар


              #7
              за времето от което аз я ползвам никой не ми е казвал че трябва да се промива двигателя и съответно аз не съм го правил. за маслото вече трети пореден път слагам ЛикиМоли с добавка, защото от Селениа не останах доволен (мотора беше шумен и губеше повече масло от смяна на смяна не можех да изкарам 9000 с 5 литра). пушека не беше черен , а по-скоро сивкав (или поне на мен така ми се видя), но на земята си личаха мазни пари. не губя охладителна течност!
              Мареа 1.8HLX 1996г с газов инжекцион PowerJet

              Коментар


                #8
                Защо не пробваш Селениа 5в50 Туринг . По добро е от Голд-а и от Лики молито със сигурност. Също може и 5в50 на друга марка ако намериш на по изгодна цена. Селениа е на 16-17лв. за литър.
                Alfa Romeo GTV '98, Brava '99 1.6 16v, Punto HLX 1.2 16v '00

                Коментар


                  #9
                  Някой ще каже ли какво представлява промивката на мотора? Колко често се прави и с какъв препарат? Май съм закъснял за тази смяна на маслото, но за следващата може и да хвана влака
                  Мареа 1.8HLX 1996г с газов инжекцион PowerJet

                  Коментар


                    #10
                    Прави се с нафта и част от старото масло, но по добре да я направи майстор щом не знаеш как В общи линии в част от старото масло се налива нафта и се връща обратно в дигателя, палисе на тихи обороти баз газ и след 10-15 мин. се спира и се точи, аз обикновенно разделям маслото на две и допълвам с по литър нафта и така на два пъти мия, но все пак си знам двигателя. За това съвета ми е да се прови при автомонтьор
                    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                    Коментар


                      #11
                      S_BANKOV написа:
                      Прави се с нафта и част от старото масло, но по добре да я направи майстор щом не знаеш как В общи линии в част от старото масло се налива нафта и се връща обратно в дигателя, палисе на тихи обороти баз газ и след 10-15 мин. се спира и се точи, аз обикновенно разделям маслото на две и допълвам с по литър нафта и така на два пъти мия, но все пак си знам двигателя. За това съвета ми е да се прови при автомонтьор
                      Не се занимавайте с глупости, нафтата не мие въобще. Миещите добавки съдържат съвсем други неща. Който не вярва, да среже стар маслен филтър и да се опита да измие мизерията от картона с нафта.Сменяйте редовно с добро масло и няма да ви трябва промивка.
                      Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                      Коментар


                        #12
                        Re: колега...

                        fuel injekcion написа:
                        Ако колата ти е Мареа 1.8 значи ,че си за смяна на гумички на клапани или сигменти ,зависи от пробега.... а това с тракането ако го прави след смяната на маслото,тракат повдигачи на клапани..
                        А може ли тези гумички да са се прецакали заради това че карам на газ?
                        Мареа 1.8HLX 1996г с газов инжекцион PowerJet

                        Коментар

                        Working...
                        X