Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съвети при закупуване на брава

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Съвети при закупуване на брава

    Здравейте колеги обръщам се към вас като по-опитни с марката. Попадна ми Фиат брава 1.8 с газов инжекцион на ланди ренцо монтиран в италия. Още си има климатик и ел. стъкла. Като малки забележки има по лака на капака и тавана. Та въпроса ми към вас е на какво трябва да се отдели повече внимание, как вървят частите. В общи линий всякаква информация относно модела ще ми е от полза. Благодаря ви предварително

    #2
    След 98год нема евтино! Yellow_Flash_Colorz_PDT_05 Но сравнение спрямо немските, са почти на едно ниво, но откъм подръжка вече минават напред....
    Fiat palio 1.7td

    Коментар


      #3
      Частите не са толкова скъпи колкото се чува,този мотор е сполучлив.Единственото,което не ми харесва при него е,че водната помпа се върти от ангренажа,но това не е болка за умиране.Давам пример,при Бравата цялата предница(носачи,накрайници,биалетки) са ти около 150лв.,а на едно а4 примерно са 900лв.Ако е бил добре поддържан автомобила ще останеш доста доволен от него.Успех.
      Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 2.0 16V T.S. 150hp

      Коментар


        #4
        ми колата е нов внос буквално слезнала от автовоза преди седмица на 140 000км. с нови гуми, направи ми впечатление, че мотора работи много тихо единственото чукане дето се чува е газовите клапанчета.

        Коментар


          #5
          Ако лака е на балончета не е хубаво. Тук можеш да видиш цените на частите: http://axm-auto.com/index2.php?brand...f=36Можеш да провериш термостата дали работи и се заслушай окачването дали е добре.С двигателя не вярвам да имаш проблеми, по скоро окачването може да се разклопа след някой друг километър, но частите са на поносими цени.
          "Без сърца, сме просто машини"
          Toyota Prius 1.5 Hybrid
          EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

          Коментар


            #6
            Ако бравата е с цена под 2500 в хубав външен вид с работещ климатик и върви и на бензин и газ мисля няма какво да се чудиш. Ако обаче има забежки по боята търси по-ниска цена.Обслужването не е по-скъпо от другите алтернативи като марка в този клас на пазара. Хубаво обърни внимание как върви и как работи колата и на двете горива! Окачването не мога да кажа ,че е чупливо , цените са поносими, а ако нямаш пари има и втора употреба части бол, при това на смешни цени. Както каза колегата добре е да си провериш термостата понеже не е от най-евтините(от 70 -100 лв в зависимост какъв и от къде е) а е добре всичко да е наред. Характерно е неработеща задна чистачка при доста от бравите. Проблема се отстранява лесно , а понякога и без пари само с труд , при положение ,че моторчето не е изгоряло. Ако на тази не работи пазари се! Провери и това като гледаш колата. Успех!
            Play Golf ,but not drive golf!!!
            Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
            C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

            Коментар


              #7
              колата я палихме и си работи без никакви грижи и на газ и на бензин а лака е точно като на балончета само по капака и тавана, на другите места си е ОК. Окачването ми е трудно да го преценя понеже няма номер и няма как да я покарам. В кофти район е. А въпроса ми е как мога да разбера дали работи термостата освен като я чакам да качи температура. А иначе другите алтернативи са ауди б4, някав опел обаче там за тия екотек мотори не чувам хубави отзиви. като бивш собственик на пежо не настоявам да карам пак същото ...

              Коментар


                #8
                radomen87 написа:
                колата я палихме и си работи без никакви грижи и на газ и на бензин а лака е точно като на балончета само по капака и тавана, на другите места си е ОК. Окачването ми е трудно да го преценя понеже няма номер и няма как да я покарам. В кофти район е. А въпроса ми е как мога да разбера дали работи термостата освен като я чакам да качи температура. А иначе другите алтернативи са ауди б4, някав опел обаче там за тия екотек мотори не чувам хубави отзиви. като бивш собственик на пежо не настоявам да карам пак същото ...
                Освен да си карал убито Пежо. Возията е много по-добра от фиата, но това все пак е лично мнение....
                Palio Weekend 1.7 TD

                Коментар


                  #9
                  radomen87 написа:
                  колата я палихме и си работи без никакви грижи и на газ и на бензин а лака е точно като на балончета само по капака и тавана, на другите места си е ОК. Окачването ми е трудно да го преценя понеже няма номер и няма как да я покарам. В кофти район е. А въпроса ми е как мога да разбера дали работи термостата освен като я чакам да качи температура. А иначе другите алтернативи са ауди б4, някав опел обаче там за тия екотек мотори не чувам хубави отзиви. като бивш собственик на пежо не настоявам да карам пак същото ...
                  Като я запалите на място следи температурата на маркуча след термостата(горния,този към радиатора). Ако термостата работи то маркуча трябва да е относително студен, а радиатора да е направо студен. при работеш термостат в момента на отваряне маркуча и горната част на радиатора стават топли за 2-3 секунди, а стрелката на таблото пада рязко с 1-2 мм. ако термостата е запекъл в отворено положение то постепенно маркуча и радиатора ще се затоплят и няма да има рязка промяна в температурата им
                  Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
                  Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

                  Коментар


                    #10
                    благодаря

                    Коментар

                    Working...
                    X