Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скърцане на таблото

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Скърцане на таблото

    Зимата отмина, но скърцането НЕ. Предни зимния сезон Бравото нямаше такъв проблем, но сега направо ми къса нервичките. Махнах всички неща които бяха разхвърляни в колата, но не се махна скърцането. Почва да скърца при скорост над 50-60км, звука идва все едно от вътрешнста на таблото от дясната страна...возили са ме хора за да мога аз да слушам от къде идва звука ама...чувам го притискам всички пластмаси да видя дали ще спре ама ефект няма? То не е и точно скърцане, а като лашкане на монета между стъкла? Адски дразнещо е, без музика направо откачам. Дайте предложения от къде може да идва, че в скоро време ще се ядосам и ще сваля всички пластмаси в колата че не се издържа.

    #2
    Конзолата между седалките, където са ти ръчната и скоростния лост, пробвай като караш да натиснеш пепелника отзад и виж дали ще спре да скърца
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #3
      Пробвал съм го, не е от там явно. Имам чувство че звука излиза от духалките...средната от към пасажерската седалка и тая в края пак от към пасажерската седалка...

      Коментар


        #4
        Провери си болтовете в жабката дали са стегнати, другия вариант е клапаните на духалките дето спират въздуха, шкафчето на радиото/плеара, духалката отгоре на таблото дали не е счупена някоя щипка, страничните кори на гредите на предния прозорец

        Коментар


          #5
          И аз имах подобен проблем. Десет пъти разглобявах таблото докато разбера от къде е проблема.Оказаха се въздуховодите под жабката. Сглобките им се търкаха една в друга и скърцаха. Уплътних с дунапренови гъбички за чинии и проблема остана в историята. :D

          Коментар


            #6
            Аз имах неистово тракане откъм таблото, което се появи след смяна на радиаторчето за парното (явно новото е 3-4мм. изместено) и се оказа, че тръбите му опрат в една пластмаса и звука се предаваше по цялото табло през духалките, накарай някой да те вози по павета и опипвай всичко така ще разбереш къде да уплътниш.
            --Старата ръжда любов не хваща!--
            156 sportwagon 1,9 jtd 115
            ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

            Коментар

            Working...
            X