Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пружини от 2.0 на 1.6? - мога ли да повдигна предницата?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пружини от 2.0 на 1.6? - мога ли да повдигна предницата?

    Привет, колеги.Карам Marea 1.6 16v, която е с доста повдигната задница (вероятно заради фабричния метан)Това, което искам да направя е да повдигна предницата. Мога да снижа задната част, но не е за предпочитане, понеже не обичам да се съобразявам със състоянието на пътищата ни.Разполагам с пружини от 2.4TD и 2.0 20v, които видимо са по-дебели от моите.Въпросът ми е, дали ако сменя пружините, ще се повдигне предницата? Ако да, с колко и подмяната ще скъси ли живота на чисто новите предни амортисьори или тъкмо обратното? Как ще се отрази подмяната на возията? Някой правил ли е подобно нещо?

    #2
    Здравей колега, освен дебелината на пружините същто така има значение и броя на навивките според мен. Има също така и един цветови код на пружините като досега не съм намерил точното им уписание. Според мен ако сложиш от 2.4 ще се повдигне със сигурност докато от 2.0 може да се окажат малко по спортни/ ниски и твърди/. За возията със сигурност според мен ще стане малко по твърда. Поздрави.
    Fiat Ritmo 1.1 1985g. 44kw, Lancia Thema 2.0 i.e 1986g 85kw, Lancia Dedra 1.8 i.e 1992g. 77kw, Fiat Marea 1.8 16v 1997g. 83kw, Alfa Romeo 1.8t.s. 1999g 144ks, Lancia Lynda 1.9jtd 2004g. 115++is, Lancia Phedra 2.2 hdi 2002g 128ks,Fiat Freemont 2.0 multijet2 2014g 140ks

    Коментар


      #3
      popai145 написа:
      Здравей колега, освен дебелината на пружините същто така има значение и броя на навивките според мен. Има също така и един цветови код на пружините като досега не съм намерил точното им уписание. Според мен ако сложиш от 2.4 ще се повдигне със сигурност докато от 2.0 може да се окажат малко по спортни/ ниски и твърди/. За возията със сигурност според мен ще стане малко по твърда. Поздрави.
      Това е, че според епер, 2,4TD и 2.0 20в Мареа, ползват еднакви пружини.Освен, да сваля една пружина от 2.0 и една от 1.6 и да ги измеря, но смаият факт, че 2.0 е с по-дебела пружина, означава, че по-малкото тегло на предницата на 1.6, няма да може да смачка толкова пружина от 2.0, колкото оригиналната си за 1.6.Само се притиснявам да не се вирне предницата, но май ще си направя експеримент

      Коментар


        #4
        На Типо 1.6 един приятел сложи от 2.0 и доста се вдигна...така ,че ти си си отговорил на въпроса...
        Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
        Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
        EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

        Коментар


          #5
          при мен (ТД100) се вдигна със 6 см предницата с пружини и амове от 2.4 които си купих от теб колега имаше малко дупчене и правих едни втулки понеже захващането към главината е различно но се получиимам и снимки тук някъде преди/след и при интерес ще ги кача

          Коментар


            #6
            blues_bandit написа:
            при мен (ТД100) се вдигна със 6 см предницата с пружини и амове от 2.4 които си купих от теб колега имаше малко дупчене и правих едни втулки понеже захващането към главината е различно но се получиимам и снимки тук някъде преди/след и при интерес ще ги кача
            Давай да ги видим Помня, че ги беше взел за да повдигнеш твоята отпред, но ти загубих координатите и реших да пиша тук.Какво си преправял? Захвата към шенкела е еднакъв на мареа тд100 и 2.4тд....

            Коментар


              #7
              lithrone написа:
              blues_bandit написа:
              при мен (ТД100) се вдигна със 6 см предницата с пружини и амове от 2.4 които си купих от теб колега имаше малко дупчене и правих едни втулки понеже захващането към главината е различно но се получиимам и снимки тук някъде преди/след и при интерес ще ги кача
              Давай да ги видим Помня, че ги беше взел за да повдигнеш твоята отпред, но ти загубих координатите и реших да пиша тук.Какво си преправял? Захвата към шенкела е еднакъв на мареа тд100 и 2.4тд....
              не е брат не ешенкел ли кво е не знам но долу където се хваща амортисьора беше по широк и с по различно отворита разпробивах нови отвори и си правих едни втулки за да стане всичко окснимките ще кача като намеря фотоапаратарезултата е 6 смщом имаш всичко сменяй наистина стана малко по твърдо отпред но аз съм над тия неща :D

              Коментар


                #8
                blues_bandit написа:
                lithrone написа:
                blues_bandit написа:
                при мен (ТД100) се вдигна със 6 см предницата с пружини и амове от 2.4 които си купих от теб колега имаше малко дупчене и правих едни втулки понеже захващането към главината е различно но се получиимам и снимки тук някъде преди/след и при интерес ще ги кача
                Давай да ги видим Помня, че ги беше взел за да повдигнеш твоята отпред, но ти загубих координатите и реших да пиша тук.Какво си преправял? Захвата към шенкела е еднакъв на мареа тд100 и 2.4тд....
                не е брат не ешенкел ли кво е не знам но долу където се хваща амортисьора беше по широк и с по различно отворита разпробивах нови отвори и си правих едни втулки за да стане всичко окснимките ще кача като намеря фотоапаратарезултата е 6 смщом имаш всичко сменяй наистина стана малко по твърдо отпред но аз съм над тия неща :D
                Аз ще сменя само пружините, че да не се налага преправяне. само се надявам 6 санта да не ми дойдат в повече, но ще видим

                Коментар

                Working...
                X