Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Помпане с азот

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Помпане с азот

    Разгледах разни форуми и мненията са много противоречиви. Някой от вас помпи ли си гумите с азот? Какви са (+)-совете? Единствения (-) за който разбрах е цената (колосалната сума от 1 до 2лв на гума :D ) извинявам се ако има такава тема ама не намерих нищо с търсачката..
    Haters Gonna Hate

    #2
    Аз си ги помпам със смес азот-кислород 78:21 и 1 % други примеси. Много съм доволен.

    Коментар


      #3
      и аз до сега все с тая смес ги помпя ама взеха да ми го хвалят тука и ми стана интересно
      Haters Gonna Hate

      Коментар


        #4
        Дъвкали сме го много тоя въпрос във форума и вече ми е омръзнало да пиша. Моите гуми, барабар и патерицата са с азот.

        Коментар


          #5
          Въздухът е с процентно съдържание на азот 78% , а на вода 0,03% .Е кажете ми сега защо е борбата,за останалите 22% ли? Ако и тези 22% процента са азот ще лети направо колата .Или процентното съдържание на вода скапва джантата? С хелий няма ли да е по-удачно в този ред на мисли.От същия калибър са вярата че като се боядиса черна блондинката ще поумнее, астрологията и честността на катаджиите.
          Fiat 1.4 12V
          Не е важно колко струва,важното е да е евтино.
          Да си втори значи да си първи сред загубилите.
          Четири часа разглобяване и ровене ми спестява двайсе минути четене

          Коментар


            #6
            ......................направо за КЛЮЧ. утре ще дам 5лв сам да разбера. къде не съм ги дал
            Haters Gonna Hate

            Коментар


              #7
              Сместа с кислород може да бъде взривоопасна ако има изтичане на газ и се спука гумата след катастрофа.Има дребни плюсове във всеки случай азот само е по добре, но не бих давал пари за тая глупост. Като донапомпваш по бензиностанциите ще си носиш бутилка азот ли?
              http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
              Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
              FIAT БРАВО 1.2 16v
              ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
              FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

              Коментар


                #8
                По-скоро проблема при помпане с азот е когато вакумират гумата. Личното ми мнение, че тази деформация е повече от нежелателна. Правил съм го това упражнение и файда няма. Гумите продължиха да си варират като налягане, ама никаква разлика с напомпани с въздух.
                Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                Коментар


                  #9
                  Като сложих зимните гуми директно ми ги напълниха с азот. Не мръднаха зимата ... от +25 до -22. Още съм с тях, не съм сложил летните, но при сегашните жеги и при продължително каране не се променя налягането. Това е основния + на азота. За първи път карах с азот и за това често проверявах и при корено различни температури. Азота има много по-малко температурно разширение (свиване).
                  Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
                  Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
                  Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

                  Коментар


                    #10
                    Има той... как го усети като и в другата смес пак е 80 % азот.
                    http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                    Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                    FIAT БРАВО 1.2 16v
                    ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                    FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                    Коментар


                      #11
                      infineon написа:
                      Има той... как го усети като и в другата смес пак е 80 % азот.
                      По спадането на гумите ... 20-те процента са напъно достатъчни гумата да ти играе с четвърт атмосфера ...
                      Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
                      Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
                      Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

                      Коментар


                        #12
                        Пари на вятъра...

                        Коментар


                          #13
                          infineon написа:
                          Сместа с кислород може да бъде взривоопасна ако има изтичане на газ и се спука гумата след катастрофа.Има дребни плюсове във всеки случай азот само е по добре, но не бих давал пари за тая глупост. Като донапомпваш по бензиностанциите ще си носиш бутилка азот ли?
                          Коя смес викаш е взривоопасна , според теб въздуха какво съдържа
                          Fiat 1.4 12V
                          Не е важно колко струва,важното е да е евтино.
                          Да си втори значи да си първи сред загубилите.
                          Четири часа разглобяване и ровене ми спестява двайсе минути четене

                          Коментар


                            #14
                            Airfan написа:
                            Пари на вятъра...
                            безплатно .... не знам дали да кажа къде да не е реклама.....
                            Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
                            Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
                            Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

                            Коментар


                              #15
                              Каква реклама, в Радиал ги помпаха мойте преди - мърдаха си с 0.5 атм. като стой та гледай. Това зависи повече от самата гума. Гумите с които карам сега съм установил, че с каквото и да ги напомпам, си променят налягането с температурата. Предишните гуми си бяха само с въздух и почти не са мърдали. veselin10 - понякой път четвърт атмосвера е грешката на уреда. Предполагам си го взел в предвид. Иначе си прав, плюса който се гони е това, да не ти се мени налягането, ама нещо не е така. Пак ще повторя, за гумата това свиване при вакуумирането е голяма травма според мен. Да събереш цялата гума по джантата, не искам да си мисля какво става с обръчи и нишки. Такива сериозни изисквания има за съхранение на склад, а юнаците и разказват играта за 1 мин. Е сега някой да не си помисли, че гумата веднага ще сдаде багажа.......
                              Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                              Коментар

                              Working...
                              X