Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Странен звук при палене

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Странен звук при палене

    Като запаля колата сутрин и вечер се чува звук все едно че преливам вода от един буркан в друг. Около 2-3 секунди. Ако изгася веднага и пак запаля не се чува. Що е то?Нямам теч от парното- ново радиаторче и го проверявам.
    Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
    Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
    Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

    #2
    И при мен се чува понякога.
    Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
    ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

    Коментар


      #3
      Кога се чува по време на въртенето на стартера, или след като запали. А на обяд ако палиш кво става? в смисъл ако навън е студено ли се чува или винаги
      Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
      Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

      Коментар


        #4
        При мене рядко и то при първоначално палене,след запалване.
        Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
        ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

        Коментар


          #5
          Hristian_Aleksiev написа:
          Кога се чува по време на въртенето на стартера, или след като запали. А на обяд ако палиш кво става? в смисъл ако навън е студено ли се чува или винаги
          Веднага след като запали. В най-големите студове го нямаше. По обяд не паля
          Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
          Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
          Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

          Коментар


            #6
            На мен ми прилича, на въздух в системата.Поне така беше при мен.

            Коментар


              #7
              Охладителната система е изрядна. Днес на -2 градуса не се чу....
              Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
              Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
              Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

              Коментар


                #8
                Бе да не те тревожа,ама при мен беше така и се оказа крива глава и духнала гарнитура.
                Fiat Brava 1.2,16в

                Коментар


                  #9
                  Главата е шлайфана и с нова гарнитура. Няма смесване или загуба на антифриз. Няма надуване или прегряване. Всичко си е нормално. Вървежът също.Според мен се чува някъде около чистачките от вътрешната страна на купето.....
                  Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
                  Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
                  Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

                  Коментар


                    #10
                    Да не е от бензиновата помпа?
                    "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

                    ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
                    Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

                    Коментар


                      #11
                      Там има дренаж и е нормално да се оттича водата от стопеният сняг, дето се събира.
                      The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                      Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                      Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                      Коментар


                        #12
                        wwalker написа:
                        Там има дренаж и е нормално да се оттича водата от стопеният сняг, дето се събира.
                        Колега,даже и да чуваш като прилеп,при запален мотор не е възможно да се чуе вътре в купето шума от дренжа навън.Освен това човека каза че се чува като запали т.е. шума е от циркулацията на въздух в охл.течност.Чува се от радиатора на парното.Знам го от многогодишният си опит с италиански и немски таралясници.Явно не е обезвъздушена след ремонта на главата,който е правен както разбрахме априори.
                        Fiat Brava 1.2,16в

                        Коментар


                          #13
                          И на мен ми се струва че е шум от въздух в охладителната система( или както каза колегата в радиатора на парното) подобен звук се чува и в парните инсталации, когато въздух минава през помпата. всеки който има локално парно го е чувал. просто след запалване помпата завърта водата и насъбралия се въздух къркори из системата
                          Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
                          Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

                          Коментар


                            #14
                            tipo33 написа:
                            wwalker написа:
                            Там има дренаж и е нормално да се оттича водата от стопеният сняг, дето се събира.
                            Колега,даже и да чуваш като прилеп,при запален мотор не е възможно да се чуе вътре в купето шума от дренжа навън.Освен това човека каза че се чува като запали т.е. шума е от циркулацията на въздух в охл.течност.Чува се от радиатора на парното.Знам го от многогодишният си опит с италиански и немски таралясници.Явно не е обезвъздушена след ремонта на главата,който е правен както разбрахме априори.
                            Ремонта на главата е правен преди 12000 км. Преди 10000 е сменено радиаторчето на парното. Преди 6000 е сменен и големия радиатор на антифриза. Аз съм си я обезвъздушавал по всички паравила и мисля че качественно. Този звук се чува само на минусови температури. Вчера през деня палих, колата беше студена, температурата над 0, не се чува.
                            Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
                            Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
                            Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

                            Коментар


                              #15
                              Освен въздух, няма какво друго да ти бълбука. Освен ако отглеждаш жаби в антифриза...А щом нямаш други проблеми, усили радиото!
                              Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                              Коментар

                              Working...
                              X