Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

проблем със скоростите(хъркат)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    проблем със скоростите(хъркат)

    колеги имам друга кола на която скоростите хъркат..1-2 2-3 трябва да изчакам 2-3секунди и тогава ....масло има напълнил съм я...а днез започнаха като съм на скорост на която и да съм...не че вият а направо си дращат на желязо....Редактирай заглавието на темата, за да отговаря на правилата на форума, моля! Иначе - в коша.ogi28b
    FIAT TEMPRA 1.6 75HP

    #2
    ее ? синхронизаторите са си заминали, търси си друга кутия

    Коментар


      #3
      Недялко е напълно прав. За да се убедим напълно можеш да си направиш следната проба. 1.Палиш автомобила. 2. Оставяш го на свободна и не натискаш повече педалите.3. Бавно и много плавно, без никакви груби усилия се опитваш да включиш някоя скорост. Трябва да е съвсем плавно и лекичко. В един момент при изправен синхронизатор ще усетиш, че автомобила се опитва леко да тръгне. ПОВЕЧЕ НЕ НАТИСКАШ. Ако не минеш през този етап а директно изхърка, нямаш синхронизатор. Не мисли, че автомобила направо ще тръгне по време на експеримента, просто ще направи плах опит.
      Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

      Коментар


        #4
        Всичко се ремонтира.Зависи и каква е колата.Въпроса е да минеш най безболезнено.
        Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

        Коментар


          #5
          Можеш да пробваш с междинна газ примерно като минавашот 2-3 и тогава скоростите не трябва да хъркат ,така сам синхронизираш и изключваш намесата на синхронизаторите.
          Фиат Брава 1.6 16в

          Коментар


            #6
            А ако колата е с жило, може да трябва просто да се натегне малко.
            Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

            Коментар


              #7
              .....

              с жило е колата ...натегнато си е съединителя е на 70-хиляди просто скоростите от 3-4 4-5 си влизат много добре без да чакаш..от 1-2 2-3 хъркат при рязко превключване...трябва да се изчака малко...а и да спомена ,че колата когато е студена ... и тръгна почти го няма това нещо с хъркането..повече ме притеснява това ,че има шум на желязо..се едно на запчатка (дращи)
              FIAT TEMPRA 1.6 75HP

              Коментар


                #8
                А като натиснеш съединителя спира ли дращенето?
                ex Punto '95 1.1
                Lancia Y 1.1
                Bravo HGT 2.0 20V
                Supermoto!

                Коментар


                  #9
                  дам...

                  BeLo написа:
                  А като натиснеш съединителя спира ли дращенето?
                  прави го само в движение на скорост!
                  FIAT TEMPRA 1.6 75HP

                  Коментар


                    #10
                    лично моето мнение е че проблема ти идва от не добре отделящ съединител,особено ако го прави на всички скорости .също като вариант -ако ти е бил много твърд съединитела е да се е укривила и вилката.при всички случаи първо ще трябва да махнеш кутията и тогава ще стане ясно всичко

                    Коментар

                    Working...
                    X