Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Теч на антифриз - дали се е свила от студа?!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Теч на антифриз - дали се е свила от студа?!

    Заглавието е достатъчно красноречиво. От няколко седмици когато започнаха безумните студове все да изчезва водата. Мине се не мине - почне да загрява, та доливам по литър антивриз... Мислех, че е пробило някъде, да меша вода с масло, но се оказа, че не е. Преди няколко дена забелязах как кротичко си капе помалко чист синичък антифриз някъде изотдолу около водната помпа. Интересното е, че вече от няколко дена не се е налагало да доливам, въпреки, че вече страх лозе пази и си ходя с 4 литра антифриз концентрат и един литър готов за ползване...Днеска се оплаках на един познат и го питах дали не познава някой майстор да я заведем, говорихме и изведнъж ми хрумна - може ли някоя част просто да се свива повече от студа и да се отваря някое уплътнение, и да си капе... Той ми каза, че в махалата имал още няколко познати и то с нови коли, които имали същите болежки и май можело да стане...Интересното е, че допреди студовете нямаше такива проблеми, антифриз смених и сложих още като я купих септември и допреди няколко седмици нямаше ядове. А на Типото такова нещо не ми се е случвало за 5 години.... направо незнам вече какво да си мисля, почнал съм да събирам парички за ремонт и си карам с бидона антифриз отзад...Грешен раздел - преместенаРедактирано заглавиеМодераторски екип на fiat-bg.org

    #2
    Не се ли вижда откъде капе?Студа е враг на гумените съединения - провери маркучите.
    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
    Нека Силата на бъде с Нас...

    Коментар


      #3
      Щом не го смесва с маслото, няма друго обяснение. Aз имам същият проблем още откакто съм взел колата - лятото не губя антифриз, а зимата намалява. И на мен ми казаха същото като на теб, оттогава просто си доливам антифриз през зимата и няма проблеми. Скоро не бях го гледал и в петък видях, че е на около 3см под минимума :D Нищо и няма на колата, освен това е много по-евтино да се долива антифриз, отколкото да се търси и отстранява теч по охладителната система :D
      Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
      ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

      Коментар


        #4
        така е, и на мен ми се е случвало, но на друга кола щом не ти меси и не надува, нямаш проблеми, най-вероятно се е одървила здравно гарнитурата на водната помпа и така, ама ще се оправи спокойно

        Коментар


          #5
          И моята е така-като е студена нивото на антифриза е доста под минимума,но като загрее идва точно на максимума.
          Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
          ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

          Коментар


            #6
            вярно, че надеждата умира последна, ама си за ремонт.Другото са голееееееееми глупости
            Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
            Fiat Bravo'97 1,6 16v
            Fiat Tempra'91 1,6 mono

            Коментар


              #7
              Ясно... то работата наистона си е за ремонт, ама дано не се окаже пак някоя глупост за торба пари... Само да се позатопли и ще го разнищим случая, че са не става даже да се пльоснеш под колата, пък какво остава за ремонт...

              Коментар


                #8
                колега небързай да отваряш двигателя, при положение, че не ти меши антифриз с масло, и не ти надува охладителната система и нямаш проблеми с хвърляне на антифриз и загряване, пък това са си съвсем реални случай, миналата зима реното правеше точно така, и вече цяла година не е бутнало и 100 грама антифриз, така че не се знае

                Коментар


                  #9
                  Водната помпя сменял ли си? Следиш ли я в какво състояние е?
                  "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

                  ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
                  Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

                  Коментар


                    #10
                    pakumba написа:
                    вярно, че надеждата умира последна, ама си за ремонт.Другото са голееееееееми глупости
                    Подкрепям.Но ремонта може да се заключава в подмяна на някоя скоба... не е задължително да е скъп и в сервиз.

                    Коментар


                      #11
                      Знам че ще бъда оплют групово, ама що не пробваш с някоя добавка за спиране на течове.На първото Пунто така - капеше много по малко, незнайно от къде...И то беше с 1,2 мотора - като твоята Ипсилонка.Е, една добавка за 5лв, че не я сложих и цялата даже - само половината и забравих за проблема.Ама не от онези прахообразните, а от течните.А иначе ако капе от водната помпа - най вероятно не е гарнитурката, а от шибъра на лагера, което си означава само едно - 50лв за водна помпа + 20-30 лв за труд за смяна...Поне...Тъкмо ако не си сменял агренажа - сега е момента.
                      Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                      Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                      ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                      Коментар


                        #12
                        Ако почне да губи повече течност,отивай и сменяй водната помпа и си 6 точки.
                        FIAT BRAVO 1.6
                        FIAT COUPE 1.8-POWER OF LOVE-EX
                        LANCIA LYBRA 1.8 SW-NOW

                        Коментар


                          #13
                          Вече му сложихте диагноза. Може да са поне 20 неща- от 0.1лв, па до 200.Скоби, сцепен маркуч, ако има от онези тръби от водната помпа до блока, типични за италиянските коли и редовно им шурва гарнитурата...
                          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                          Fiat Bravo'97 1,6 16v
                          Fiat Tempra'91 1,6 mono

                          Коментар

                          Working...
                          X