Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Напасване на клапани

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    А в краен случаи една кратка разходка до София и на другия ден е готова изцяло.Купи си и нови болтове за главата
    Lacia Lybra 2.4jtd 140++ executive
    EX.Fiat Tipo SX 1.6 IE
    EX.Fiar Ritmo 105TC

    Коментар


      #17
      ако не можеш да се оправиш ,прати ми я , аз ще я закарам на джудит и ще ти я пратя обрано дажемогат да я тестват и да пукнатини и ако има такива да ги оправят , не всичко се вижда на око
      Power Under Pressure

      Коментар


        #18
        Благодаря на всички за съветите и на Орлин за предложението.В понеделник или вторник ще я занеса главата тук за шлайф и ще питам и за напасване.

        Коментар


          #19
          Днес докато махах бобината намерих една свещ заклещена между бобината и компресора на климатика.Като я извадих я позабърсах за да видя каква марка е и не съм чувал за такава,а най интересното за мен беше като погледнах свеща отдолу.Някой виждал ли е такава свещ?
          Прикачени файлове

          Коментар


            #20
            gituli написа:
            Днес докато махах бобината намерих една свещ заклещена между бобината и компресора на климатика.Като я извадих я позабърсах за да видя каква марка е и не съм чувал за такава,а най интересното за мен беше като погледнах свеща отдолу.Някой виждал ли е такава свещ?
            Не е световно неизвестна-чешка компания с история...http://www.brisk.biz/page.phpНа Шкодите, докато бяха 100% чешки, а и малко след това, това е оригиналното вграждане за свещи.
            Ex. Grande Punto Driver

            Коментар


              #21
              Ок,марката както и да е.Но отдолу са малко страни нямат полюс като нормалните свещи.

              Коментар


                #22
                Виж тук: http://www.brisk.biz/page.php?page=2800
                Ex. Grande Punto Driver

                Коментар


                  #23
                  gituli написа:
                  Ок,марката както и да е.Но отдолу са малко страни нямат полюс като нормалните свещи.
                  Не им трябва отстрани да имат електрод тези мисля ги водят титаниеви.
                  Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                  Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                  Коментар


                    #24
                    Ок,сега вече ми стана ясно.Поне да се бяха заклещили 4 свещи. Иначе колата я имам от 6 години и свеща си е била там без да падне или да я забележа досега .

                    Коментар


                      #25
                      аз лично съм присъствал при напасване на клапани на един форд!пастата беше саморъчно направена ,от фин прах / направен от камък на шмиргел , от най фините камъни /+ още нещо за смазка!и клапаните се тестват с гас, а не с бензин!!!

                      Коментар


                        #26
                        Издирва се един кабел за свещи на първи цилиндър.Може и четири.Ако някой има излишни да свирка.Аз ги тествах със салицилов спирт .

                        Коментар


                          #27
                          gituli написа:
                          Издирва се един кабел за свещи на първи цилиндър.Може и четири.Ако някой има излишни да свирка.Аз ги тествах със салицилов спирт .
                          Имам и 4-те кабела, оригиналните на колата са (мейд ин Бош за Фиат/Ланча) :D , работеше си с тях, само че от 2 години са заменени с Магнекор Ако ги желаеш :D и измислиш как да ги вземеш от Сф, свиркай и ти ги подарявам, веднага.

                          Коментар


                            #28
                            Открийте разликата .
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                              #29
                              gituli написа:
                              Открийте разликата .
                              Споко, моите кабели са в отлично състояние за годините си, спрямо тия на снимката Имаш ЛС

                              Коментар


                                #30
                                Вече имам нови кабели благодарение на колегата biser_as.Едно голямо благодаря.

                                Коментар

                                Working...
                                X