Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Punto 1.2 8v 2000г лапа (гори) като ламя

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    punto_2 написа:
    mr_none написа:
    Филтърът нито е чист, нито е кой знае колко мръсен. Относно свещите колегата Danchojn е прав. Цветът им не подсказва оптимално горене.Ето тука можеш да прочетеш как трябва да изглежда оптимално работеща свещ - http://www.ngksparkplugs.com/tech_su...2.asp?mode=nml
    що говорите глупости ,бре точно керемиден трябва да е цвета на изолатора на нормално работила свещ на бензин.бял ще да е ако ги карате на газ,вече ако има напукана керамика по външни белези не можете да я хванете
    Мисля че показаният линк дава ясна информация как трябва да изглеждат свещите. Керемиденият цвят е мит.
    Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

    Коментар


      #47
      що говорите глупости ,бре точно керемиден трябва да е цвета на изолатора на нормално работила свещ на бензин.бял ще да е ако ги карате на газ,вече ако има напукана керамика по външни белези не можете да я хванете
      Аз може и да говоря глупости, но хората от NGK разбират доста повече от мен, така че имам склонност да им вярвам
      Grande Punto 1.9 JTD Sport '06
      Punto GT 1.4 Turbo '99
      Punto Sporting 1.2 16v '01 - ex

      Коментар


        #48
        Изобщо не говориш глупости, точно така е.
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #49
          Danchojn написа:
          punto_2 написа:
          mr_none написа:
          Филтърът нито е чист, нито е кой знае колко мръсен. Относно свещите колегата Danchojn е прав. Цветът им не подсказва оптимално горене.Ето тука можеш да прочетеш как трябва да изглежда оптимално работеща свещ - http://www.ngksparkplugs.com/tech_su...2.asp?mode=nml
          що говорите глупости ,бре точно керемиден трябва да е цвета на изолатора на нормално работила свещ на бензин.бял ще да е ако ги карате на газ,вече ако има напукана керамика по външни белези не можете да я хванете
          Мисля че показаният линк дава ясна информация как трябва да изглеждат свещите. Керемиденият цвят е мит.
          Моите значи са митични Сега сериозно, ако не са добре свещите ми, можете ли да ми кажете евентуално какъв и къде е проблема?

          Коментар


            #50
            При мен същият двигател 1.2 8v, но МК1 - 97г., си харчеше рекордните 14л./100км. градско, последните два месеца. Вярно че тази зима си е Зима, но за статистиката - повече от 9л./100км. последните 3 години не е правила!Първо сметнах че е нормално заради студа...после реших че изтича! Търкалях се под колата, теч не видях. Стори ми се обаче много лек мирис на бенз, който помислих за внушение (тъй като следващите няколко пъти не долавях) и продължих да си карам така и следващия месец, все едно чича’ ми държи Лукоил-а В края на февруари обаче миризмата на бенз се увеличи и реших да я водя на лекар. Той също не видя теч, но по това което му обясних (висок разход; кофти мирис на гориво; тромава), се усъмни в катализатора - скопиха пунтото (за жалост няма как да сложа нов..) И сега е друга кола :D плюс смяна на свещи, разхода нормализира!

            Коментар


              #51
              провери ангренажния ремък-то и не остана друго,освен и ламбда сонда.гмт на двигатела го гледай отзад на маховика,там е белега

              Коментар

              Working...
              X