Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Лампата на бензина свети винаги

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Лампата на бензина свети винаги

    Колеги от няколко месеца бравата прави номера. Лампата на бензиномера свети постоянно без значение колко бензин има в колата. Началото на есента го направи за 1-ви път и се оправи от самосебе си тогава но сега вече седмица си свети доста настоятелно и стрелката е на ограничителчето паднала независимо колко бензин има. Къде да търся проблема? Предполагам в резарвоара но се чудя дали може и да е в таблото

    #2
    Явно поплавъка ти е заседнал в долно положение или е пробит и е пълен с бензин.
    Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
    ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

    Коментар


      #3
      В резервоара е, ама в това време не е за ремонти :D
      FIAT Marea ex
      FIAT Cinquecento 0.9i.e.S ex
      Alfa Romeo 147 1.9 JTDm

      Коментар


        #4
        Почни от резервоара, и провери дали има захранване на реостата, провери състоянието и зачисти пистите, ако не оправи с това ще се търси проблема в таблото, още нещо пробвай да нанесеш лек но плътен удар над бензиновата помпа и гледай стрелката дали ще се мръдне, естествено трябвада имаш над 10литра в резервоара
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #5
          Ако ти е оставал малко бензин и наливаш за по 15-20лв. забрави да ти огасне лампата,ако не е така вече колегите казаха какво да направиш.
          Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 2.0 16V T.S. 150hp

          Коментар


            #6
            И аз си мисля че е от резервоара... а той с датчик ли е или с поплавък ( може да ми е глупав въпроса но все пак да питам)... стрелката се вдига от време на време но съвсем малко колкото да се отлепи от ограничителчето... 1-вия път като стана това имах поне 20 литра бензин... сега пак си има защото преди всяко каране се наливат поне 10- 20 лв

            Коментар


              #7
              Ти наливаш бате ама да не би през нощта някои да си налива в туба от твоя резервоар ?
              Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
              Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

              Коментар


                #8
                Hristian_Aleksiev написа:
                Ти наливаш бате ама да не би през нощта някои да си налива в туба от твоя резервоар ?
                А ти пробвал ли си да точиш бензин от резервоар на Браво
                Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                Коментар


                  #9
                  S_BANKOV написа:
                  Hristian_Aleksiev написа:
                  Ти наливаш бате ама да не би през нощта някои да си налива в туба от твоя резервоар ?
                  А ти пробвал ли си да точиш бензин от резервоар на Браво
                  Начина да се точи бензин от Браво е със шило и дупка в резервоара,това му е хубавото на Бравока,че няма точене от него П.П.Колега 10-20лв. са нищо и аз си правих криви сметки ей тука толкова съм минал,толкова има още и накрая няколко пъти угасвах и накрая смених бензинова помпа.Сега зимата гори доста дори и тя не знае колко гори,на мен по-миналата седмица ми даде разход 15/100,така че и ти ако правиш такива сметки като мен по-миналата година за това няма да ти мръдне стрелката.Следващия път вместо 20лв. и налей 40лв. ще се оръсиш,но ще разбереш,вече ако пак не мръдне ще търсиш проблема.
                  Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 2.0 16V T.S. 150hp

                  Коментар


                    #10
                    Колеги да ви питам кое ще е по изгодно за мен... да се оправя резервоара или да го сменям с нов?

                    Коментар


                      #11
                      Не е нужно да сменяш целия резервоар. През багажника се вади кошничката с поплавъка. Имаше тема за това, потърси я
                      FIAT Marea ex
                      FIAT Cinquecento 0.9i.e.S ex
                      Alfa Romeo 147 1.9 JTDm

                      Коментар

                      Working...
                      X