Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Имам проблем с Бравата!!! Help!!!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Имам проблем с Бравата!!! Help!!!

    Здравейте,наскоро се сдобих с една Фиатка Брава 1,6 к. 16v 103 коня. Вървеше като стрела, но като пътувах за морето нещо се случи.Когато съм на ниски обороти започна да ръмжи като дизел и изгуби от мощността си.Иначе пали от раз, но се наблюдава от време на време едно затормозяване на работата на двигателя, особено когато съм на ниски обороти.Усещам, че не изгаря газовете както трябва и двигателя вибрира.Моля ако някой е имал сходен проблем или се досеща за какво става дума да ми пише на e-mail: iosh@abv.bgБлагодаря!

    #2
    Re: Имам проблем с Бравата!!! Help!!!

    iosh написа:
    ...Усещам, че не изгаря газовете както трябва...
    :D Явно Силата е с теб.... А с какви "газове" караш!?
    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
    Нека Силата на бъде с Нас...

    Коментар


      #3
      Re: Имам проблем с Бравата!!! Help!!!

      kiro_of_the_day написа:
      iosh написа:
      ...Усещам, че не изгаря газовете както трябва...
      :D Явно Силата е с теб.... А с какви "газове" караш!?
      Ама щом модератора може - мога и аз да продължа с офтопика!!!Вярно не се е изразил правилно човека с "изгарянето на газовете", но трябва ли веднага да става мишена за подигравки. Мисля че на всеки му става ясно какво е имал впредвид. Защо като не може да се помогне на някой се пише колкото да се напише нещо. п.п. А сега Кире най-добре да изтриеш последните 2 офтопика./вкл. и моя/
      Punto SX 1.1 55

      Коментар


        #4
        Re: Имам проблем с Бравата!!! Help!!!

        Punto SX написа:
        Ама щом модератора може - мога и аз да продължа с офтопика!!!Вярно не се е изразил правилно човека с "изгарянето на газовете", но трябва ли веднага да става мишена за подигравки. Мисля че на всеки му става ясно какво е имал впредвид. Защо като не може да се помогне на някой се пише колкото да се напише нещо.
        Първо - не съм се взел толкова насериозно като модератор, че да не се пошегувам.Второ - не се подигравам, а се шегувам! Хората без чуство за хумор са много опасни според мен и ако някой не е разбрал шегата - искрени съчувствия. Трето - айде пък - много сериозен форум станахме! Сериозен, сериозен, че постен и скучен...и Четвърто - ако колегите модератори преценят - да ме цензурират и "изтрият" - няма да има сръдни!
        VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
        VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
        VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
        VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
        Нека Силата на бъде с Нас...

        Коментар


          #5
          Re: Имам проблем с Бравата!!! Help!!!

          Punto SX написа:
          п.п. А сега Кире най-добре да изтриеш последните 2 офтопика./вкл. и моя/
          Не съм модератор тук и нямам права.
          VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
          VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
          VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
          VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
          Нека Силата на бъде с Нас...

          Коментар


            #6
            Re: Имам проблем с Бравата!!! Help!!!

            iosh написа:
            Здравейте,наскоро се сдобих с една Фиатка Брава 1,6 к. 16v 103 коня. Вървеше като стрела, но като пътувах за морето нещо се случи.Когато съм на ниски обороти започна да ръмжи като дизел и изгуби от мощността си.Иначе пали от раз, но се наблюдава от време на време едно затормозяване на работата на двигателя, особено когато съм на ниски обороти.Усещам, че не изгаря газовете както трябва и двигателя вибрира.Моля ако някой е имал сходен проблем или се досеща за какво става дума да ми пише на e-mail: iosh@abv.bgБлагодаря!
            Ако успееш да развиеш четирите свещи / понеже трябва ключ 16 и то дълъг / можеш да прецениш кой цилиндър не работи и евентуално да подмениш свещ или кабел!Около това се ориентирай и провери първо!

            Коментар


              #7
              Ключът за развиване на свещите е на обратната страна на ключа за развиване на болтовете на джантите.
              Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
              Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

              Коментар


                #8
                Tornado написа:
                Ключът за развиване на свещите е на обратната страна на ключа за развиване на болтовете на джантите.
                При мен този ключ представлява една тръба и само в по-късата си част е шестограм за гайките на джантите. От дългата страна си е тръба и няма начин да се развиват свещите.

                Коментар


                  #9
                  Това временно притрисане на двигателя на ниски обороти, особено когато е току-що запалена вече почвам да си мисля, че е нормално Поне при мен след диагностика в оторизиран сервиз на Фиат и втори друг сервиз и смяна на 2 вида свещи, кабели, горивен филтър, добавка за почистване на инжектора, термостат и какво ли още не - нищо не се оправи. Ако тресе на загряла кола, значи проблема не е същия и може да се разминеш и със смяна на консумативи - свещи, кабели и т.н.
                  Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                  Коментар

                  Working...
                  X