Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

свещи ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    свещи ?

    някой ползвал ли е подобни свещи http://www.prospeed.bg/tuning_product.php?c=3206&s=3239 и дали има значение ако се кара на гас .и още нещо как да разбера кои са свещите по каталог с които излиза колата ??Тия голден лодж на магнети марели нещо сдават багажа
    фиатче Браво 2.0

    #2
    GAP 0,9BKR6EKC или BKR6EK (зависи от точния модел на бравото)BIC BKR6EIXТова е по каталог на NGK за твоята кола (стандартна свещ).Иначе от тези които си си харесал (отговарящи на номера на стандартната) е BKR6EIX.Ако искаш си изтегли каталога свещи на NGK 13 МБ от тук:http://www.ngkntk.ru/fileadmin/downl.../gesamt_ru.pdfАз лично не бих дал толкова пари за свещи, но и колата ми е по стара (Фиат Типо).Иначе съм чувал,че NGK са добри. Като купих моята кола беше с такива само че 3 и една БОШ (представи си)и затова ги смених въпреки че си бяха в супер състояние.В момента карам с DENSO, които също имат аналог като тези които си посочил (иридиеви)А за карането на газ по принцип има значение, виждал съм BRISK имат серия SILVER специално тази цел.
    Carozzeria Touring, Milano
    Fiat 124 Touring - моята следваща кола

    Коментар


      #3
      a дали нямат фирмен магазин или слад нещо ! тука всички са само през интернет
      фиатче Браво 2.0

      Коментар


        #4
        tomazo написа:
        a дали нямат фирмен магазин или слад нещо ! тука всички са само през интернет
        НЖК продават ауто хелп но за съжеление не мога да ти дам координати за софия
        TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
        UNO 1.0 FIRE

        Коментар


          #5
          stef написа:
          tomazo написа:
          a дали нямат фирмен магазин или слад нещо ! тука всички са само през интернет
          НЖК продават ауто хелп но за съжеление не мога да ти дам координати за софия
          aaa да наистина мерси !аз им имам и телефона и кординатите АУТО ХЕЛП ЕООДВнос и търговия с авточасти София, бул. "Ал.Стамболииски" 3202/ 980 09 44; факс 02/ 980 09 44e-mail:autohelp@bulinfo.ne
          фиатче Браво 2.0

          Коментар


            #6
            tomazo написа:
            stef написа:
            tomazo написа:
            a дали нямат фирмен магазин или слад нещо ! тука всички са само през интернет
            НЖК продават ауто хелп но за съжеление не мога да ти дам координати за софия
            aaa да наистина мерси !аз им имам и телефона и кординатите АУТО ХЕЛП ЕООДВнос и търговия с авточасти София, бул. "Ал.Стамболииски" 3202/ 980 09 44; факс 02/ 980 09 44e-mail:autohelp@bulinfo.ne
            аз ги гледах в самоков 32 лв комплект.ама аз си купих от хит-ко на магнети марели
            brava 1.4 12v.sx
            drive fast or go home

            Коментар


              #7
              и аз съм с магнети марели голдън лодж ,обаче 10 000 километра и не могат повече .са всеки път по 50 лева да давам при положение ,че 10 000 километра минавам за 3 месеца ,ми излиза 200 лева на година самоза свещи ,по добре ис купя едни и аз не знам какви .
              фиатче Браво 2.0

              Коментар


                #8
                tomazo написа:
                и аз съм с магнети марели голдън лодж ,обаче 10 000 километра и не могат повече .са всеки път по 50 лева да давам при положение ,че 10 000 километра минавам за 3 месеца ,ми излиза 200 лева на година самоза свещи ,по добре ис купя едни и аз не знам какви .
                NJK или DENSO е добър избор
                TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                UNO 1.0 FIRE

                Коментар


                  #9
                  хмм сега вече стои въпроса с ментетат .Ауто хелп имат 2 магазина и един склад ,в единия магазин има свещи за по 8.50 ,в другия ги имат на склад доставка до 1 ден (същите свещи ама за 10.50 ) а във въпросният склад нямат такива свещи интересна работа,ама си направих труда да звънна и на 3-те места .
                  фиатче Браво 2.0

                  Коментар


                    #10
                    не знам каква ще е разликата от тези свещи които си казал и от обикновените но аз сега съм с четириполюсни свещи и има огромно значение и разхода ми падна с около1,5 до 2 л/100км

                    Коментар


                      #11
                      borislav82 написа:
                      не знам каква ще е разликата от тези свещи които си казал и от обикновените но аз сега съм с четириполюсни свещи и има огромно значение и разхода ми падна с около1,5 до 2 л/100км
                      Е такова нещо за пръв път чувам Явно старите ти свещи са били много скапани Разлика до 0.5/100 между 2 модела свещи може да има, ама 2л
                      http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
                      Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
                      FIAT Punto 02' 1.9 JTD
                      FIAT Punto 99' 1.7 TD

                      Коментар


                        #12
                        нищо им нямаше просто си намерих тези и знам че са по добри примерно при обикн. има80%изгаряне на горивото а при четириполюсните е90-95% помисли и сам ще разбереш че е така поне аз така си го сметнах виж питай някой който е карал с такива свещи той да ти каже щом не ти се вярва

                        Коментар


                          #13
                          borislav82 написа:
                          нищо им нямаше просто си намерих тези и знам че са по добри примерно при обикн. има80%изгаряне на горивото а при четириполюсните е90-95% помисли и сам ще разбереш че е така поне аз така си го сметнах виж питай някой който е карал с такива свещи той да ти каже щом не ти се вярва
                          1. Не се смята точно така с изгарянето и процентите 2. Ако колата не е пригодена и за 4 полюсни свещи ефекта няма да е голям 3. Не казвам, че си измисляш, а просто за пръв път на някоя кола да има толкова разлика, затова съм :D
                          http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
                          Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
                          FIAT Punto 02' 1.9 JTD
                          FIAT Punto 99' 1.7 TD

                          Коментар


                            #14
                            madgogo написа:
                            Ако искаш си изтегли каталога свещи на NGK 13 МБ от тук:http://www.ngkntk.ru/fileadmin/downl.../gesamt_ru.pdfАз лично не бих дал толкова пари за свещи, но и колата ми е по стара (Фиат Типо).Иначе съм чувал,че NGK са добри. Като купих моята кола беше с такива само че 3 и една БОШ (представи си)и затова ги смених въпреки че си бяха в супер състояние.В момента карам с DENSO, които също имат аналог като тези които си посочил (иридиеви)А за карането на газ по принцип има значение, виждал съм BRISK имат серия SILVER специално тази цел.
                            с какво се отваря след като го изтегля
                            селото се оказа точно в града

                            Коментар


                              #15
                              borislav82 написа:
                              не знам каква ще е разликата от тези свещи които си казал и от обикновените но аз сега съм с четириполюсни свещи и има огромно значение и разхода ми падна с около1,5 до 2 л/100км
                              няма как
                              селото се оказа точно в града

                              Коментар

                              Working...
                              X