Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

мап сензор

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    мап сензор

    Момчета, не зная дали тази тема е за тук, но имам питане - разбрах, че мап сензора може да се чисти - компетентните от вас могат ли да ми дадат отговор къде точно се намира тази малка гадинка, как се сваля и как се чисти, щото имам едни големи съмнения относно него. Благодаря Ви предварително !
    vasilaki87
    FIAT BRAVA - 1.6 16V - 103HP - 11.1995 г.

    #2
    забравих да спомена, че колата е БРАВА 1.6 16В 103 КОНЧЕТА, 95 ГОДИНА
    vasilaki87
    FIAT BRAVA - 1.6 16V - 103HP - 11.1995 г.

    Коментар


      #3
      Абе да ти кажа не знам как си го разбрал но точно на 1.6 16V е капсолован и чистенето не е вариант при теб.
      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

      Коментар


        #4
        чисти се маФ, не маП. Твоят не го пипай, ако е повреден - сменявай.
        "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
        Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
        Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

        Коментар


          #5
          А КЪДЕ СЕ НАМИРА, ЧЕ МИ Е ИНТЕРЕСНО ПОНЕ ДА ГО ВИДЯ КАКВО Е
          vasilaki87
          FIAT BRAVA - 1.6 16V - 103HP - 11.1995 г.

          Коментар


            #6
            Ако си с метален колектор - зад двигателя имаш една пластмасова кутийка с 2 пластмасови като болтове, отвиваш и там вътре седи. Едно маркуче вслиза в него. Ако си с пластмасови, май е закачен директно на колектора, там не съм много сигурен.П.С.и спри да викаш (главните букви), хората не са глухи
            "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
            Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
            Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

            Коментар


              #7
              сори, просто когато работя, програмата ми изисква капс лока да е включен и за това
              vasilaki87
              FIAT BRAVA - 1.6 16V - 103HP - 11.1995 г.

              Коментар


                #8
                Добре видя ли го как изглежда? Ако не си, ето: http://www.axm-auto.com/prod_img/new..._1.993.003.jpg
                "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                Коментар


                  #9
                  В събота го потърсих, свалих го - нямаше видими замърсявания, надух го лекинко на компресор и позастъргах малко клемите, дето са му за кабелите и върнах обратно на мястото му. За сега не усещам нищо да се е променило, ама то времето ще си покаже. Обаче имам питане - може ли тая гад да има избирателност - когато и кефне да си работи, после да си спира и после пак да тръгва след триене на грешка на компютъра - "ГРЕШКА В ЗАПАЛВАНЕТО", че вече много се измъчих с това нещо
                  vasilaki87
                  FIAT BRAVA - 1.6 16V - 103HP - 11.1995 г.

                  Коментар


                    #10
                    Какви са проблемите на колата, защо смяташ, че проблема е в МАП? Този датчик няма общо със запалването.

                    Коментар


                      #11
                      Грешка в запалването е по-скоро към дюзита, бобината и датчиците на валовете. Те пряко участват в запалването. МАП-а е към определянето на горивната смес.
                      "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                      Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                      Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                      Коментар

                      Working...
                      X