Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Отново въпрос за барабаните

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Отново въпрос за барабаните

    знам,че не трябва да се развива големия болт с лагерите за да махнеш барабаните на Уното,но левия го развихме,просто нямаше друг начин! при десния е още по-зле положението - ни напред,ни назад...та въпроса ми е накъде се отвърта болта на дясното колело??? на лявото си го отвъртяхме както трябва - наляво! но съм чувал че май десния е с обратна резба и трябва да се отвинтва НАОБРАТНО НА ЛЕВИЯ...следователно надясновярно ли съм чул,или....

    #2
    Трябва да има белег, ако е с обратна резба
    no pain no pain

    Коментар


      #3
      там няма обратни резби
      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
      Fiat Bravo'97 1,6 16v
      Fiat Tempra'91 1,6 mono

      Коментар


        #4
        трябва да има белег,ама ръждата толкова го е налегнала,че и да има.....е някъде там! :D затова питам,ма щом нямало обратни резби там,ще се мъча да отвивам както си е редно! Пък ще видиме

        Коментар


          #5
          sehnsucht написа:
          трябва да има белег,ама ръждата толкова го е налегнала,че и да има.....е някъде там! :D затова питам,ма щом нямало обратни резби там,ще се мъча да отвивам както си е редно! Пък ще видиме
          затворен ключ или камък иначе ще се пробваш няколко пъти и после ще действаш с дрелка. а обратни резби няма ,защото така или иначе този болт не може да изпадне никъде дори да се развие, той и нищо не държи де. болтовете на дрантата държат барабана
          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
          Fiat Bravo'97 1,6 16v
          Fiat Tempra'91 1,6 mono

          Коментар


            #6
            pakumba написа:
            sehnsucht написа:
            трябва да има белег,ама ръждата толкова го е налегнала,че и да има.....е някъде там! :D затова питам,ма щом нямало обратни резби там,ще се мъча да отвивам както си е редно! Пък ще видиме
            той и нищо не държи де
            а лагерите които изпопадаха след като го отвих?

            Коментар


              #7
              sehnsucht написа:
              pakumba написа:
              sehnsucht написа:
              трябва да има белег,ама ръждата толкова го е налегнала,че и да има.....е някъде там! :D затова питам,ма щом нямало обратни резби там,ще се мъча да отвивам както си е редно! Пък ще видиме
              той и нищо не държи де
              а лагерите които изпопадаха след като го отвих?
              честно да ти кажа нещо не съм разбрал за кой болт точно става въпрос-мислех си за 2те малки болтчета на които се лага самата джанта извинявай, че те заблудих. ако говориш за гайката на главината и тя е с права резба де
              Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
              Fiat Bravo'97 1,6 16v
              Fiat Tempra'91 1,6 mono

              Коментар


                #8
                е баш за големия,среден и единствен болт говоря,дето като се развие падат лагерите и се разглобява всичко е за него питам дали е с обратна резба на тоя на лявото колело(демек надясно) или си се отвърта стандартно?!?!честно казано ми е много спешно да го узная това,наистина!!! никой ли не знае????

                Коментар


                  #9
                  sehnsucht написа:
                  е баш за големия,среден и единствен болт говоря,дето като се развие падат лагерите и се разглобява всичко е за него питам дали е с обратна резба на тоя на лявото колело(демек надясно) или си се отвърта стандартно?!?!честно казано ми е много спешно да го узная това,наистина!!! никой ли не знае????
                  нали ти казах с права резба са и 2те. поне отпред 100% отзад не съм разглобявал, но няма логика да е обратно. има само един "белег", който е против саморазвиване
                  Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                  Fiat Bravo'97 1,6 16v
                  Fiat Tempra'91 1,6 mono

                  Коментар

                  Working...
                  X