Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пунто и климатик

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    bogidar написа:
    AlBundy написа:
    Най-важното, което трябва да запомниш е: При изпреварване винаги изключвай климатика! Нищо няма да му стане
    Убеден ли си че нищо няма да му стане, защото аз не съм много съгласен. Можеш ли да ми разясниш?
    Нищо му няма,той и без това копресора си включва и изключва.На вътрешния радиатор си има датчик който следи темп. респективно и замръзването на радиаторчето и от време на време се изключва компресора да се размрази радиаторчето.Изключва се още и от така наречения пресостат,ако налягането в системата стане прекалено голямо(или малко)
    125s/1600ccm/100ps

    Коментар


      #17
      Равносметката...Отидох и се върнах от морето: Пловдив - Черноморец - Пловдив. Чесно казано климатика дойде много на място предвид късното ни тръгване от Пловдив(в седем сутринта). След Стара загора беше ад. А с тези сфетофари на Карнобат и Айтос направо... Повече от час само първа втора максимум трета. Като цяло при високите скорости проблеми нямаше(за климатика става дума) - което много ме зарадва. Верно по-тромава си е количката ама не чак толкова. На отиане бях много впечатлен. Минах по магистралата. Брех това Пунто голямо зверче се оказа. Направо се накефих. Като се развърти над 2500 оборота полудява. Не съм го мъчил много(мах140). Един въпрос: как сте със шума на двигателя. Интересното е че на отиване по магистралата(защото само там си позволявах) при скорост от 120km/h мога да кажа че положението не беше зле(щом жена ми спеше отзад и не се събуди до Стара Загора). На връщане обаче явно карах по-бързо но ми се стори доста шумно в купето(затворени джамове). Чак се подразних. Такова шумно, че за да се чуваш като говориш трябва да викаш. Незнам, на отиване не беше така естествено при еднаква скорост. Каква може да бъде причината, вятър(не мисля, че имаше) или?
      Fiat Punto 1.7TD

      Коментар


        #18
        AlBundy написа:
        А климатика вообще охлажда ли? :D Колега, знаем че 90 коня МПИ е изключително мощен двигател и едно Пунто и един климатик не могат да му се опрат ама по добре си направи диагностика на климатика, щото най-вероятно е да трябва да се дозарежда
        Разбира се, че охлажда. То иначе за какво да го включвам ! :DВодих го на диагностика още май месец ! Всичко беше ОК и филтъра на купето смених, както си му е реда !Пускайте климатика - не го жалете, че до края на жегите има още доста! :D
        Punto ELX MPI 90

        Коментар


          #19
          [quote="bogidar"]Равносметката...Отидох и се върнах от морето: Пловдив - Черноморец - Пловдив. Чесно казано климатика дойде много на място предвид късното ни тръгване от Пловдив(в седем сутринта). След Стара загора беше ад. А с тези сфетофари на Карнобат и Айтос направо... Повече от час само първа втора максимум трета. Като цяло при високите скорости проблеми нямаше(за климатика става дума) - което много ме зарадва. Верно по-тромава си е количката ама не чак толкова. На отиане бях много впечатлен. Минах по магистралата. Брех това Пунто голямо зверче се оказа. Направо се накефих. Като се развърти над 2500 оборота полудява. Не съм го мъчил много(мах140). Един въпрос: как сте със шума на двигателя. Интересното е че на отиване по магистралата(защото само там си позволявах) при скорост от 120km/h мога да кажа че положението не беше зле(щом жена ми спеше отзад и не се събуди до Стара Загора). На връщане обаче явно карах по-бързо но ми се стори доста шумно в купето(затворени джамове). Чак се подразних. Такова шумно, че за да се чуваш като говориш трябва да викаш. Незнам, на отиване не беше така естествено при еднаква скорост. Каква може да бъде причината, вятър(не мисля, че имаше) или?[/quoteСтранно, не би трябвало да е толкова шумно при тази скорост. При мен между 110 и 120 км/ч. се получава една вибрация - влиза в някакъв резонанс може би. След 120 вибрацията утихва и звука е доста приличен и до 160 не е по-шумно от колкото при 120 !Нека да кажат и други.
          Punto ELX MPI 90

          Коментар


            #20
            Spuky написа:
            При мен между 110 и 120 км/ч. се получава една вибрация - влиза в някакъв резонанс може би. След 120 вибрацията утихва и звука е доста приличен
            Точно това имах впредвид. На отиване беше точно така. Но на връщане не - може би си въобразявам. Просто двигателя ръмжеше доста страховито внасяйки лек дискомфорт.
            Fiat Punto 1.7TD

            Коментар

            Working...
            X