Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мареа много харчи ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Мареа много харчи ?

    Здравайте колеги,искам да попитам за моя фиат Мареа 1.6 16v не знам колко коня е точно.Да попитам дали е нормално да харчи 12 градско,може да не е точно 12 но е над 10 със сигорност.Да ми кажите нещо да погледна да сменя нещо ?

    #2
    Освен колата да смениш, май други варианти нямаш...И не се вкарвай във филми да сменяш нещо...
    FIAT Tipo 1.6 i.e SX 75 hp - The best city car
    Renault Scenic 1.6 16V RXT 107 hp - The best cruiser

    Коментар


      #3
      така е ,зимата 12-13 градск,а лятото10-11.нищо не можеш да промениш.единственото решение е монтаж на газов инжекцион

      Коментар


        #4
        Така е колегите са прави,напълно нормално е да си гори толкова,зимата е така.
        Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 2.0 16V T.S. 150hp

        Коментар


          #5
          ivailo rachev написа:
          Така е колегите са прави,напълно нормално е да си гори толкова,зимата е така.
          Аз лятото ми гови много камоли зимата,един приятел ми ги говори тея работи за смяната и аз викам да не би нещо да трябва да сменя то се е видяло,че колата трябва да се смени.Иначе си върви много но и много харчи сложебната кола е Форд 2.0 не знам колко коня бензин и харчи 7 градцко фиата харчи над 10 пък е 1.6 .. това не го разбирам :D

          Коментар


            #6
            Така е Фиата не е икономична кола особено 1.6,не се шашкай нищо и няма на колата,а това,че форда гори 7 малко ме съмнява на извън градско може,но нямам наблюдение и не мога да кажа.
            Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 2.0 16V T.S. 150hp

            Коментар


              #7
              Е ти нищо не каза. Аз доколкото знам 1.6 е най-икономичният двг. на италианците от онези години.
              "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
              Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
              Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

              Коментар


                #8
                Не се изказах правилно,имах в предвид,че в сравнение с 1.6 на други марки автомобили този на Фиат никак не е икономичен,въпреки това аз си го харесвам
                Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 2.0 16V T.S. 150hp

                Коментар


                  #9
                  Synthy написа:
                  Е ти нищо не каза. Аз доколкото знам 1.6 е най-икономичният двг. на италианците от онези години.
                  Значи не знаеш...Пробвал съм и Алфа Ромео и Фиат...Икономичен бензинов 1.6 не съм намирал...За това, което отдават, твърде много взимат...
                  FIAT Tipo 1.6 i.e SX 75 hp - The best city car
                  Renault Scenic 1.6 16V RXT 107 hp - The best cruiser

                  Коментар


                    #10
                    високия разход се дължи на конструктивни инженерни решения.този мотор достига макс. въртящ момент на по-високи обороти и от там идва по- големия разход.трябв да подчертая че повечето мотори 16в горят повече.дори съм карал опел астра 1,6 16в 101кс,която ми даде разход 12 градско.на същото каране фиата ми даде 13.така че 16-те клапана също допринасят за голям разход.

                    Коментар


                      #11
                      Относно лакомията, Фиат е в челото. Астра да гори толкова, трябва хич да не е наред. Опелите са доста икономични. Фокус 1,6 също. Фолксваген и Рено са малко отгоре, но пак горят по-малко от фиатите.Вървежът си има цена...
                      Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                      Коментар


                        #12
                        всичко добре ама фолксваген и рено нямат 16в мотори за масово производство,виж да кажеш за форд-да.общо взето има ли 16в горят много,не само фиат.че фиат води в класацията няма две мнения,но това е както писах защото мотора развива макс въртящ момент на високи обороти

                        Коментар


                          #13
                          ivel написа:
                          всичко добре ама фолксваген и рено нямат 16в мотори за масово производство,виж да кажеш за форд-да.общо взето има ли 16в горят много,не само фиат.че фиат води в класацията няма две мнения,но това е както писах защото мотора развива макс въртящ момент на високи обороти
                          Виж ми в подписа какво карам...Реното не стига, че е по-мощно и ускорява по-добре, ами на всичкото отгоре гори по-малко бензин от Фиата...Рекорда ми е 5.6/100 на път около 920 км. С Типото това няма как да го направя. И на Типото максималния въртящ момент е на 3000 оборота, а на Реното е на 3750 оборота. Реното е с 16 клапана, Типото е с 8...
                          FIAT Tipo 1.6 i.e SX 75 hp - The best city car
                          Renault Scenic 1.6 16V RXT 107 hp - The best cruiser

                          Коментар


                            #14
                            ivel написа:
                            всичко добре ама фолксваген и рено нямат 16в мотори за масово производство,виж да кажеш за форд-да.общо взето има ли 16в горят много,не само фиат.че фиат води в класацията няма две мнения,но това е както писах защото мотора развива макс въртящ момент на високи обороти
                            Сигурен ли си за Рено и Фолксваген?
                            Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                            Коментар


                              #15
                              какво значи сигурен ли си.казвам че vw и рено имат по-малко 16в мотори масово призводство.а на колегата по- горе-не съм гледал реното какво е но 5,6 на дълго просто никога не можеш да постигнещ.или заблуждаваш себе си или не си засякъл правилно

                              Коментар

                              Working...
                              X