Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Пунто Ево или Хонда Джаз

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Пунто Ево или Хонда Джаз

    Здравейте колеги,идва коледа и има промоции за нови автомобили и в момента се колебая кой точно е правилният за мен.Като изисквания имам само да има климатик, да е с нисък разход, с "ниски" разходи за поддрьжка и да е надежден.За момента се колебая между Фиат Пунто Ево / 1,2 69к.с. с всякакви екстри и глезотии и Хонда Джаз / 1,2 90к.с.Какво бихте ме посъветвали? Знам че е въпрос на личен избор но нямам никакви впечатления от новите Пунто - само слухове за много проблеми и дефекти.Всяко мнение е добре дошло поздрави и весели коледни празници,изи
    По-добре късно, отколкото още по-късно!

    #2
    ха-ха-ха дефекти ли.ами какво да кажат от фолксваген,на 60пр от колите им сменят съединители докато са в гаранция.иначе запомни от мен че в малките класове фиатите са най-здрави.доказа го и фиат 500.той взе първо място следван от тойота ярис и мерцедес а кл.не се замисляй вземай си фиата , а ако може и дизелов ще си още по-добре.иначе и хондата не е лош вариант

    Коментар


      #3
      Пунтото не е ли много слабичко? Вярно, че е малка кола, но пък само 69 коня.......
      преди - TIPO
      сега - VOLVO XC60

      Коментар


        #4
        Ама и ти кви работи питаш Пусни същата тема и в Хонда форума и си гледаи сиира Мен ако питаш Хонда, наи малкото един ден като доиде време да се разделиш с нея ще е доста по малко обезценена от фиата. Друго 90 коня са си 90 коня, особено като включиш клима, сигурен съм че е и по здрава и по безпроблемна Много я нахвалих нали, е ся ша ми се скарат феновете Кофти е само сервиза Бултрако, що теми що писано има против тях и за кви неща става дума ако опреш нещо за гаранция не ти е маико за разправяне В краина сметка отиди виж и двете покараи ги ако може и сам прецени, не знам ква е разликата в цените това също е фактор, не е лошо да споменеш кви цени са двете коли, да не излезе че хондата е колко две пунтота.п.п. Ауууууу хондата е 10 хилки по скъпа поне така пише в саита 29 000 срещи 19 000 за пунто на примоция, е не знам кое да вземеш
        Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
        Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
        Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

        Коментар


          #5
          не забравяйте че и японските коли взеха да дават фира.тойота е една от тях.

          Коментар


            #6
            С гледната точка на човек, шофирал Хонда Джаз ще кажа, че това не става...Карах с двигател 1.4....ми не върви...Старото ми Типо 1.6 75 коня се набира по-добре от нея...Вътре - само пластмаса...Тясно...Добре, че имаше джам таван, както казват тука(живея временно в Турция), та да не те хване клаустрофобията...Багажника - и от него нищо не става...И тая цена от 41600 лева с кеф ще я докараш до 45000 лева, за да вземеш колата...И не се лъжи да си взимаш с кутия I-Shift...Получава се точно I-NEShift...Реве мотора, колата едвам ускорява, а следващата предавка не идва...Изобщо съм много разочарован от тая Хонда...Другите модели незнам как са. А тая с двигател 1.2 изобщо не ми се мисли...Сигурно ще иска да слизаш и да я буташ...Дотук с Хонда...Сега за Фиат...Пробвах няколко пъти на тест-драйв новото Пунто...Ми ши му съ ни знай работата, дали щото съм фен, дали щото карах 7 години Фиат, ама просто ме кефи...Аз бих избрал Фиат-а, а за цената на Хондата, ще вземеш кажи-речи два Пунтака...Дори да са от най-смотаните...
            FIAT Tipo 1.6 i.e SX 75 hp - The best city car
            Renault Scenic 1.6 16V RXT 107 hp - The best cruiser

            Коментар


              #7
              ivel написа:
              не забравяйте че и японските коли взеха да дават фира.тойота е една от тях.
              Малиии за 43к.км съм сменил само предни прахоуловители,как го реши?

              Коментар


                #8
                kaloian311 написа:
                ivel написа:
                не забравяйте че и японските коли взеха да дават фира.тойота е една от тях.
                Малиии за 43к.км съм сменил само предни прахоуловители,как го реши?
                Решил го е лесно-просто цитат от махленският разговор в събота сутрин на по биричка в кварталното кръчме.
                Fiat 1.4 12V
                Не е важно колко струва,важното е да е евтино.
                Да си втори значи да си първи сред загубилите.
                Четири часа разглобяване и ровене ми спестява двайсе минути четене

                Коментар


                  #9
                  Ми ето виждаш ли, сменил си нещо, не е като преди за 43 да не пипнеш нищо ква кола е тва немоо разбера
                  Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                  Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                  Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                  Коментар


                    #10
                    Slavi_Lancia написа:
                    Ама и ти кви работи питаш Пусни същата тема и в Хонда форума и си гледаи сиира Мен ако питаш Хонда, наи малкото един ден като доиде време да се разделиш с нея ще е доста по малко обезценена от фиата. Друго 90 коня са си 90 коня, особено като включиш клима, сигурен съм че е и по здрава и по безпроблемна Много я нахвалих нали, е ся ша ми се скарат феновете Кофти е само сервиза Бултрако, що теми що писано има против тях и за кви неща става дума ако опреш нещо за гаранция не ти е маико за разправяне В краина сметка отиди виж и двете покараи ги ако може и сам прецени, не знам ква е разликата в цените това също е фактор, не е лошо да споменеш кви цени са двете коли, да не излезе че хондата е колко две пунтота.п.п. Ауууууу хондата е 10 хилки по скъпа поне така пише в саита 29 000 срещи 19 000 за пунто на примоция, е не знам кое да вземеш
                    Ми аз съм в Австрия и тука Пунтото беше на промоция 10900 евро, а хондата - 12900 Това което ме изкушава в хондата е че е с верига от една страна и че е с много изгоден лизинг от друга. При фиата е по-пръчка това с лизинга.
                    По-добре късно, отколкото още по-късно!

                    Коментар


                      #11
                      kaloian311 написа:
                      ivel написа:
                      не забравяйте че и японските коли взеха да дават фира.тойота е една от тях.
                      Малиии за 43к.км съм сменил само предни прахоуловители,как го реши?
                      Как пък баш прахоуловителите се скапаха. досега на бравото и 4-те амортисьора смених и не видях заминал прахоуловител или тампон( най-вероятно са оригиналните- 15 годишни) ?!?!
                      Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
                      Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

                      Коментар


                        #12
                        [quote="hlapak"][quote="Slavi_Lancia"]Ама и ти кви работи питаш ......quote]
                        Ми аз съм в Австрия и тука Пунтото беше на промоция 10900 евро, а хондата - 12900 Това което ме изкушава в хондата е че е с верига от една страна и че е с много изгоден лизинг от друга. При фиата е по-пръчка това с лизинга.
                        Е там цената е доста по приемлива, а и Австрия не е БГ няма да имаш такива филми с гаранциите като тук се оплакват колегите от бултрако, цената им е близка сам ще трябва да решиш коя е твоята кола, фиата по ми харесва на дизаин вътре но ако тряя си послушам разума ще взема хондата не знам като екстри как са.
                        Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                        Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                        Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                        Коментар

                        Working...
                        X