Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Вграждане на навигация в таблото

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Вграждане на навигация в таблото

    Мисля че тук е точното място за темичката, определено не е ’’тюнинг’’ според мен :D. Та дайте някакви идеи как мога да си направя ето това: Ясно ми е че отдолу е някакъв калъп и отгоре се облепя кожата, но .... абе не съм се занимавал до сега със смоли, отливане на елементи и т.н. ... ако може като начало да ми кажете какви материали са ми нужни от А до Я , стъпките за самото изграждане на това панелче ... за пепелника още по-добре, тъкмо ще ги откажа по-бързо :D . А самият модел мисля да е ’’garmin nuvi 255’’ тъй като е от по-малките, квадратен е и си мисля че ще се побере в мястото ... води се 3.5’’ : ..... а и в краен случай поне да ме насочите към кой да се обърна за да ми го направи, ако е чак такава играчка и не бих могъл да се справя сам
    Fiat Brava 1.4/12v (96).... ммм бордо !
    Citroen Berlingo 1.4/8v (04)

    #2
    Преди да си започнал да го правиш - мислиш ли, че точно там му е мястото?Аз не мисля, че е удобно да се вглеждаш надолу в краката и да следиш пътя едновременно...Особено на някое тъпо кръстовище, дето се чудиш накъде да хванеш...Иначе аз си правих уред на лявата колонка...Играчка е, ама става. Купих си конзола, рязах я, напасвах я, лепих я със смола, шкурих, китосвах...Накрая я облепих с кожа...Там имаше проблем, защото се налага кроене и шиене, ама и това се получи...
    Прикачени файлове
    FIAT Tipo 1.6 i.e SX 75 hp - The best city car
    Renault Scenic 1.6 16V RXT 107 hp - The best cruiser

    Коментар


      #3
      Пфф колега твоето е станало жестоко .... за мястото да - спрях се последно там, да го лепя горе на стъклото ъпсурт, адски ми е грозно така, да режа централната конзола също не ме радва. Прав си за гледането ... там вече ще разчитам на гласовите насоки. Цялата работа е че си взех марейска конзола с подлакътника също и задни ел машинки .... и докато не съм разколачил пак всичко да се подготвя предварително и после само да сглобявам
      Fiat Brava 1.4/12v (96).... ммм бордо !
      Citroen Berlingo 1.4/8v (04)

      Коментар


        #4
        Направо те виждам как ще зарадваш някой наркоман.Така изложена на показ....А и мястото наистина не ми се вижда подходящо.Да разчиташ на гласови напътствия не е най-добрия начин за навигиране,особено когато кръстовищата са близо едно до друго.А и как мислиш да инсталираш ъпдейти на картите?
        FIAT FORUM BULGARIA
        Ракията е над политиката

        Видео от Италфест 2011

        Коментар


          #5
          Там наистина не е добро място. Навигацията трябва да е на височината на шофьорското стъкло.Аз имам план, да се вгради горе в таблото, нещо такова: И без това горната духалка е само за украса. Тази духалка, целият оребрен елемент, се намира навсякъде, така че може човек да си експериментира, докато не стане така че да ни харесва.Моята идея е да се отваря, нагоре като капак, и на капака от вътре да е навигацията. Просто трябва някакви пантички, може да се използват пантите на самият елемент, той се крепи на такива в задната част . За механизма, може да се направи с моторче по някакъв начин, лостова система, пружинки също стават, примерно от дамските клипси и/или шноли :D , или просто да се отваря на ръка. В предната част някакъв закопчаващ механизъм ( с магнитчета, или друго).Вече при затворен капак, си мислех да се оставят ребрата от горе, да не си личи, че нещо е правено. Освен това, винаги може навигацията, да е на стойка на капака, да се маха. Самите кабели с букса/и, се пускат отзад под капака и готово. Мястото ми харесва, защото може да се сложи голяма навигация, на която може да си пуснеш всякаква мултимедия, свързана с аудиото на колата примерно . Място от долу има достатъчно, до радиото всичко е кухо.Ама засега, за мен, това са мечти. Нямам никакво време, и поне още година ще е така.
          00' Bravo 105 JTD

          Коментар


            #6
            Като идея и на мен ми допада ... може би ще е пак така изчистено, но си мисля че мястото е кът там заради касетофона: Разубедихте ме значи ... ще гледам да разглобя хубаво духалката да огледам че там досега май не съм отварял, мс за съветите.
            Fiat Brava 1.4/12v (96).... ммм бордо !
            Citroen Berlingo 1.4/8v (04)

            Коментар


              #7
              И гледай да изолираш хубаво духалката, че каквото и да сложиш там, може да изгори от прегряване...Все пак отзад духа топло около 60-70 градуса...
              FIAT Tipo 1.6 i.e SX 75 hp - The best city car
              Renault Scenic 1.6 16V RXT 107 hp - The best cruiser

              Коментар


                #8
                Аз мислех да вградя GPS-а на мястото на касетофона. С точния размер навигация, малко кит и боя става като фабрично. Но за съжаление, не можах да намеря такава с радио, това ме отказа. В този ред на мисли, някой виждал ли е китайска навигация с радио? Имам предвид не трансмитер, а нормално ефирно радио?

                Коментар

                Working...
                X