Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пунто МК2 1.9JTD - от A do Я ...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пунто МК2 1.9JTD - от A do Я ...

    Здравейте на всички ! От съвсем скоро(2 дни) съм собственик на 4ри врато Пунто КР 80к.с.. :D По принцип трябваше да е Стило, но... Вече се сблъсках с проблема с тежкия волан и тепърва ми предстои обслужване на автомобила и вкарването му във вид , който ще позволи в бъдеще да се превърне в един чудесен проект. Ще съм благодарен за вашето инфо и съвети , как да обслужа колата, какви ремъци, ролки масла и т.н. и каква профилактика е нужна също, като почистване на колектори, кулер, ЕГР и т.н. ? След като всичко е изрядно, вече ще се търсят варианти за леко засилване на мотора, като едни 20-30 к.с. отгоре, мисля няма да са излишни...Знам, човек, който да направи читав ремап, като мисля да го съчетая с една подобрена генерация и каквото позволява още, като за съжаление според инфото ми към момента, възможностите не са големи.... Турбинката не е VTG, нали ? Не можах също да намеря много инфо на какво налягане работи...Иначе съм много доволен от комбинацията купе- мотор , като се надявам доста време да изкараме съвместно и безаварийно. Та, това е то...
    ex-Punto 1.9JTD

    #2
    първо да ти е честито
    Шофирай разумно, на пътя не си сам.
    Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
    Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
    Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

    Коментар


      #3
      Честито и много безаварийни.Аз също съм мераклия на такова.
      Fiat 1.4 12V
      Не е важно колко струва,важното е да е евтино.
      Да си втори значи да си първи сред загубилите.
      Четири часа разглобяване и ровене ми спестява двайсе минути четене

      Коментар


        #4
        Мерси, а я кажете добра марка ремъци и ролки, водна помпа сменя ли се, а термостата къде се намира ? Намерил съм волан Абарт с кормилния прът, усилвателя и еку-то с номер 6670 . Дали ще стане ?
        ex-Punto 1.9JTD

        Коментар


          #5
          tattoos написа:
          Мерси, а я кажете добра марка ремъци и ролки, водна помпа сменя ли се, а термостата къде се намира ? Намерил съм волан Абарт с кормилния прът, усилвателя и еку-то с номер 6670 . Дали ще стане ?
          Колега аз ползвам Валео, и да ти кажа съм доволен и не са кой знае колко скъпи. Термостата ти е на много ш*бано място, сваля се почти половин двигател. С това мога да ти помогна.
          Fiat PUNTO 1,9jtd+remap

          Коментар


            #6
            Къде е това ш...о място ? Някой може ли да помогне с инфо или схема ? Съдейки по темите и отговорите в тях, за Пунто дизел инфото е супер оскъдно...Толкова ли са рядкост тези коли ?
            ex-Punto 1.9JTD

            Коментар


              #7
              [quote="tattoos"]Къде е това ш...о място ? Някой може ли да помогне с инфо или схема ? Съдейки по темите и отговорите в тях, за Пунто дизел инфото е супер оскъдно...Толкова ли са рядкост тези коли ?[Когато застанеш срещу колата,термостата се намира от дясната страна на двигателя.представлява алуминиев корпус в,който влизат 4 или 5 маркуча.За да достигнеш до него,трябва да свалиш пластмасовия капак върху двигателя,акумулатора,стойката на акумулатора и въздушния филтър.Захванат е с две гайки,като горната е 13мм.,а долната е 10мм.ВНИМАНИЕ след като отвиеш долната гайка под нея има метална планка,която държи една тръба,и под нея има още една гайка.Тъй като не знаех за втората гайка аз понапънах термостата с щанга,понеже мислех че е залепнал,и му счупих долното ухо.Тогава картинката ми се изясни.При монтажа на новия термостат с ъглошлаиф елиминирах въпросната планка /смятам че не е фатално/,тъй като в противен случай трябва да се демонтира цялата тръба,което е много сложно и трудоемко.Вземи си предварително и метални скоби за маркучите,тъй като оригиналните са машинно поставяни ,и не могат да се използват повторно.Успех. P.S. Зад двигателя,откъм купето на маркуча за парното има пробка за обезвъздушаване.
              0884 987 137

              Коментар


                #8
                Много благодаря колега ! Ще го сменя тези дни...
                ex-Punto 1.9JTD

                Коментар


                  #9
                  A тампоните на окачването еднакви ли са на 1.2 и 1.9, понеже мисля да ги сменям с полиуретанови. Вече си има абарт волан и скоро и края на седмицата такива стопове.
                  ex-Punto 1.9JTD

                  Коментар


                    #10
                    А какви по размер максимално големи гуми ще станат на 16" джанти ? 205/50 дали ще са ок ?
                    ex-Punto 1.9JTD

                    Коментар


                      #11
                      Общо взето посочения размер 205/50 е по-удачен за 15" джанти.
                      Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                      Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                      Коментар


                        #12
                        без фланци или джанти с малко ЕТ (офсет) забрави аз слагах 15" от Браво с ЕТ37(мисля) и гуми 195/50/15 и ефекта беше че без фланци гумата опира в болта на амортесйора(горе към купето)ето ти една тема която можеш да погледнеш
                        Шофирай разумно, на пътя не си сам.
                        Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
                        Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
                        Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

                        Коментар


                          #13
                          колега да знаеш че точно тези стопове от снимката няма да станат на твоето 4-тири врато пунто, защото има разлика в дизайна. Ако вече си ги пазарил не ги взимай. аз съм с такива но са за двуврато. успех!
                          Fiat Punto1.1, 55hp
                          Fiat Punto HGT 1.8, 130hp
                          Fiat Punto JTD 1.9, прогресия

                          Коментар


                            #14
                            За стоповете да, отказах ги в последния момент за жалост, иначе много ми се искаше да станат, тъй като искам да го превърна... в едно малко Black edition Пунто. Изглежда ще трябва да търся начин да затъмня тези в момента. Джантите са също черни , оригиналните четирилъчови от Купе турбо и са ми в багажника вече дори. Фланците не са проблем, веднага ги купувам, заедно с едни по-дълги болтове стига някой да има идея дали ще стане този размер, че по-ниски или по-тесни много трудно ще се намерят, а и са по-скъпи . А за тампоните някой има ли идея? Иначе предстои едно малко по-ниско окачване , Суперспринт задно гърне и 63mm права генерация , затъмняване на прозорците, ксенон и се почва работата по мотора и съединителя. Вчера си поръчах EBC предни и задни накладки , Континентал ангренажен ремък + ролки и се чудя над една турбинка от Стило + инжектори, като мога да направя размяна с моите +доплащане...а от колекторите дали ще има смисъл и дали ще паснат ?
                            ex-Punto 1.9JTD

                            Коментар

                            Working...
                            X