Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за годишен технически преглед на нова кола

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за годишен технически преглед на нова кола

    Здравейте,Имам следния въпрос: Кога за първи път се минава на годишен технически преглед на нова кола? Важи ли правилото, че за чисто новите коли това става чак на 3-та година. Ако колата е закупена януари месец 2009 година, това значи, че януари месец 2012 трябва да мине на задължителен годишен преглед. Какви документи се носят? Въобще всякаква информация за за годишните технически прегледи ще ми бъде от полза.Благодаря Ви предварително и Ви желая здраве и късмет през Новата година и приятно изкарване на всички празници!

    #2
    За ГТП си носиш малкия талон и 50 лева. Ела в Тракия до Кауфлад след 17 30
    LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
    ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

    Коментар


      #3
      Чл. 37. (Изм. - ДВ, бр. 52 от 2005 г.) Сроковете за представяне на пътнитепревозни средства за периодичен преглед за проверка на техническата изправност са:1. за леките автомобили - на третата и петата година от първоначалнатарегистрация като нови, след което всяка година;2. за автобусите и таксиметровите автомобили - на шест месеца;3. за тролейбусите и трамвайните мотриси - на шест месеца;4. (изм. и доп. - ДВ, бр. 32 от 2003 г.) за товарните и специалните автомобили иремаркета с допустима максимална маса над 0,75 т - на една година;5. (изм. и доп. - ДВ, бр. 32 от 2003 г.) за мотоциклетите и ремаркетата с допустимамаксимална маса не повече от 0,75 т - на две години.

      Коментар


        #4
        1.Голям талон2.Малък талон3.Лична карта4.Полица за Гражд. отговорност5.Бележка за платен данък6.Талончето от предния преглед7.Пари-25лв в ’’СБА’’
        Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
        ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

        Коментар


          #5
          iliyan написа:
          1.Голям талон2.Малък талон3.Лична карта4.Полица за Гражд. отговорност5.Бележка за платен данък6.Талончето от предния преглед7.Пари-25лв в ’’СБА’’
          За всичко съм съгласен ама за 25 лв тук в Цяла варна по малко от 35 няма.
          FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

          Коментар


            #6
            Аз дори минах с 8 лв.,защото гражд.отговорност ми е в ’’ДЗИ’’.
            Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
            ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

            Коментар


              #7
              Данъка от кога го искат?? Преди време го искаха, но това преди 2 години отпадна като изискване. Пак ли са го въвели?
              "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
              Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
              Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

              Коментар


                #8
                тази година ми го искаха, аз както никога пък го имах платен, ама бях забравил бележката. Ако нямаш, то се направи на луд, занеси им всички документи и те като кажат данъка, кажи ей сега ще го донеса и порови в жабката, докато напишат листа донякъде, после казваш не го нося. Гарантирам, че ще минеш
                Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                Fiat Bravo'97 1,6 16v
                Fiat Tempra'91 1,6 mono

                Коментар

                Working...
                X