Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Поредната тема за скърцане в купето - брава

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Поредната тема за скърцане в купето - брава

    Здравейте, колеги. Тази количка направо започна да ми вади нервичките Такова скърцане, никъде не бях чувал Всичките пластмаси скърцат ужасно вътре в купето. Свалих всичките кори на вратите, защото се търкаха в самите врати и звукът беше ужасен, залепих ги с изолация за прозорци и се пооправиха на 65%, търпи се и не е толкова зле, колкото по-рано. Отзад пластмасовите колонки около 5-тата врата скърцат адски много, като видях колко разглобяване е, въобще не се занимавах, защото знам, че и ефектът нямаше да ми хареса след намесата. Ужасно гадно скърца таблото, свалих му пластмасата отпред пред километража, залепих и по нея изолация за прозорци, върнах я на мястото й, понамали малко скърцането, но малко. Задържам здраво самата пластмаса, дето залепих под ръба - няма, не е от нея, скърца някъде отзад от самото табло, звукът е ужасно пронизващ, все едно ужасно евтина пластмаса се трие в същата, скърца и свири невероятно лошо. Заглушава и радиото чак ако не е много усилено, малки неравности да има пътя и скърца ли скърца, не се търпи, при висока скорост пък си скърца постоянно, говоря за 130-140 км/ч, дайте някакъв съвет какво да правя, какво да притегна, какво да сваля, че вече побеснявам с тия пластмаси, иначе количката е ток и жици, кефи много, но това скърцащо купе разваля цялото усещане Дайте някаква схема на всички болтове и видии по купето и предположения от къде ще идва скърцането и как да го отстраня На всякакви предположения ще съм благодарен, търсих с търсачката, прочетох всички теми, такова скърцане от купето не открих, а е ужасно, помагайте Грешен раздел - преместена.Модераторски екип на fiat-bg.org
    кара с удоволствие и гледа прибора за температура: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
    кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

    #2
    Re: Поредната тема за скърцане в купето - брава

    VALIO_RACING написа:
    ...свалих му пластмасата отпред пред километража, залепих и по нея изолация за прозорци, върнах я на мястото й, понамали малко скърцането, но малко. Задържам здраво самата пластмаса, дето залепих под ръба - няма, не е от нея, скърца някъде отзад от самото табло, звукът е ужасно пронизващ, все едно ужасно евтина пластмаса се трие в същата, скърца и свири невероятно лошо. Заглушава и радиото чак ако не е много усилено, малки неравности да има пътя и скърца ли скърца, не се търпи, при висока скорост пък си скърца постоянно, говоря за 130-140 км/ч, дайте някакъв съвет какво да правя, какво да притегна, какво да сваля, че вече побеснявам с тия пластмаси,...
    И при мен там скърца, ама мисля че не е от пластмасата, а от самият километраж. И аз мислих че е от пластамасата пред километража, защото липсваха горните три уши за болтовете, и реално висеше. Купих нова здрава, пак същата приказка, скъса ми нервите. Натиснах километража в горната част и спря. И сега мисля да взема един силикон, и да мина по ръба на пластмасата, ама леко, да не си личи, и под километража също, отзад където ляга. Би трябвало да спре.Другите скърцания няма да коментирам, някаде около дясната тонколонка под прозореца, кората на лявата врата, лявата кора отзад, и други, периодични, в зависимост от сезона . Оправия, не знам. Някои които са си "демпнали" вратите (има тема/и във форума) твърдят че са спрели скърцанията. Има един колега от Пловдив, който си налепи цялото табло с кожа, и също казва че повече няма никакви шумове. Също има тема, в тунинг раздела.Обаче от всички скърцания, най-дразнещо е това от километража, признавам .
    00' Bravo 105 JTD

    Коментар


      #3
      Колега преди година сложих вата на целия фиат ... врати панели .. всичко .. само на покрива няма ! Изключително съм доволен .. сега даже ще правим и една 156-тица така ! Ако имаш повече въпроси на лични.
      Fiat Bravo - НАЙ-БЪРЗИЯ с вариатор Powered By . . .
      Fiat Marea 1.6 16V - Not Powered By ... YET !
      Alfa Romeo 155 2.0 8v Twin Spark - в гаража ...
      Lancia Delta 1 HF 2.0 8v TURBO

      Коментар

      Working...
      X