Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Почистване на Фарове. Съвети???

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Почистване на Фарове. Съвети???

    Здравейте. Реших да си пооправя фаровете, че вече почти нищо не виждах.Колата е Фиат Пунто МК1 с двусекционни фарове. Сложих релета на късите но въпреки това положението не се подобри значително и реших да ги отворя.Отворих фаровете, почистих стъклата (бяха доста, ама доста зацапани отвътре), пратих рефлекторите в Стрелча - Еверт Лак (и те бяха с нарушено покритие на места).Искам да попитам за съвет след като ми дойдат рефлекторите, с какъв силикон да уплътня фаровете. Или пък някакво лепило.Също така как да махна по-лесно останалото (като гума) лепило или там каквото е от фаровете?Благодаря предварително.
    Fiat Punto 1.2 ELX (7л-10л/100)

    #2
    Колега нямаш ефект от релетата защото Пунтото си има реле и на късите и на дългите :D Направо го махай това реле дето си го сложил. А за светенето какво да ти кажа ... Пробвал съм крушки с по голяма осветеност на Osram Silverstar с +50% и имаше ефект, обаче със 100/90W се родих и не бих ги сменил за нищо на света :D На къси имам много плътна и бяла светлина, а на дълги имам над 150 метра перфектно осветяване Силикон за фаровете можеш да използваш от безцветния за аквариуми, аз като мих моите използвах черен (високотемпературен) обаче става и с безцветен.
    Теоритиците си лаят, голфа си върви!

    Коментар


      #3
      Valiosport написа:
      Силикон за фаровете можеш да използваш от безцветния за аквариуми, аз като мих моите използвах черен (високотемпературен) обаче става и с безцветен.
      Нужно ли е да е високотемпературен? Питам защото крушката наистина загрява много, но по краищата на фара, където ще е силикона не толкова горещо. Пък видях, че разликата в цената е 4-на . Поне в Баумакс.
      Fiat Punto 1.2 ELX (7л-10л/100)

      Коментар


        #4
        Използва се полиуретаново лепило.

        Коментар


          #5
          ogi28b написа:
          Използва се полиуретаново лепило.
          Черно, на саламче, прилича на силикон, но не е.Ползвам Вюрт.
          Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

          Коментар


            #6
            ogi28b написа:
            Използва се полиуретаново лепило.
            Първо благодаря за бързите отговори.Второ, за лепилото:Предполагам го има в големите магазини (Баумакс, Практикер, Метро)И да разбирам ли че обикновения силикон не става за тази работа?
            Fiat Punto 1.2 ELX (7л-10л/100)

            Коментар


              #7
              Нищо му няма на обикновения силикон. 2 години карам с такъв. Внимавай с това полиуретаново лепило че сложиш ли повече после няма отваряне. Прозрачния силикон си държи достатъчно, нали имаш и щипки които допълнително стягат стъклото към пластмасата
              Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
              Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

              Коментар


                #8
                Аз си сложих "Osram Night Breaker" и ... стана чудо светят наистина 90% по-добре (бяло).Направо не вярвах на очите си каква е разликата.Не знам какви са ми били старите крушки ,но тези си заслужават парите 22 лв за двете -промоция в Метро.Преди в тъмното не виждах нито една дупка,сега си е осезаема разликата.Още пред магазина си направих сравнение-смених само едната и пуснах фаровете-разлика от земята до небето при слънчево време Сега съм доволен и като доиде хубавото време живот и здраве ще си пратя и аз фаровете във Стрелча.Явно там е единственото свястно място в България,дето се ремонтират добре рефлекторите.
                Fiat 1.4 12V
                Не е важно колко струва,важното е да е евтино.
                Да си втори значи да си първи сред загубилите.
                Четири часа разглобяване и ровене ми спестява двайсе минути четене

                Коментар


                  #9
                  Hristian_Aleksiev написа:
                  Нищо му няма на обикновения силикон. 2 години карам с такъв. Внимавай с това полиуретаново лепило че сложиш ли повече после няма отваряне. Прозрачния силикон си държи достатъчно, нали имаш и щипки които допълнително стягат стъклото към пластмасата
                  Предполагам говориш за обикновен силикон? Не термоустойчив???
                  Fiat Punto 1.2 ELX (7л-10л/100)

                  Коментар


                    #10
                    Наистина е по-добре с безцветен силикон. На мене едното фарче против мъгла му лепих ново стъкло с такъв безцветен силикон и съм монтирал 100 вата крушки и стъклото не мога да го пипна от топлината и няма проблем с безцветния силикон :D
                    Теоритиците си лаят, голфа си върви!

                    Коментар


                      #11
                      Оригинално фара е запечатан с нещо като болкит, защото омеква като го нагрееш. Не знам дали още се произвежда, но ако намерите, то най-добре с него.
                      Alfa 159 SW 2.4 Ti
                      Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
                      "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

                      Коментар


                        #12
                        кола

                        А колко волта идва до самата крушка при мен се губят около 2 волта
                        КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                        Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                        http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                        Коментар


                          #13
                          Re: кола

                          kluchar написа:
                          А колко волта идва до самата крушка при мен се губят около 2 волта
                          И при мен се губеха но сложих релета и нещата се оправиха (по отношение на напрежението до крушката).Не помня колко точно бяха, но беше добре. Ще го замеря пак като сложа фаровете.
                          Fiat Punto 1.2 ELX (7л-10л/100)

                          Коментар


                            #14
                            Re: кола

                            kistbam написа:
                            kluchar написа:
                            А колко волта идва до самата крушка при мен се губят около 2 волта
                            И при мен се губеха но сложих релета и нещата се оправиха (по отношение на напрежението до крушката).Не помня колко точно бяха, но беше добре. Ще го замеря пак като сложа фаровете.
                            По скоро си прегледайте връзките и масите не виждам смисъл като има реле защо да се слага допълнително. Извади релето и бушона няколко пъти и го вкарай наново и куплунга на който са кабелите от таблото до фаровете, зачисти мястото където са хванати масите и си готов
                            Теоритиците си лаят, голфа си върви!

                            Коментар


                              #15
                              Re: кола

                              По скоро си прегледайте връзките и масите не виждам смисъл като има реле защо да се слага допълнително. Извади релето и бушона няколко пъти и го вкарай наново и куплунга на който са кабелите от таблото до фаровете, зачисти мястото където са хванати масите и си готов
                              Колега сигурно си прав, но след като съм го направил вече и всичко е наред, няма смисъл да махам отново релетета и да преправям схемата.
                              Fiat Punto 1.2 ELX (7л-10л/100)

                              Коментар

                              Working...
                              X