Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Бръмчене и вибрации при шофиране. HELP :(

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Бръмчене и вибрации при шофиране. HELP :(

    Здравейте. Първо да обясня че съм напълно нов в света на поддържането на една кола и моля ви не ме съдете много тежко.Взех първата си кола. Fiat Uno 1.4 газ 1990 г.Карам я вече няколко седмици и днес се появи един доста странен проблем. Както си шофирам изведнъж колата започна да бучи доста и да вибрира много силно. При спряло положение и при движение. Въпросът ми е от какво може да е станало и много ли е сериозно?Благодаря предварително.

    #2
    ауспуха и гърнетата здрави ли са?
    LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
    ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

    Коментар


      #3
      при техническия преглед бяха напълно наред, той беше днес и самите майстори имаха 4 теории. Едната бяха някои части по двигателя, другата беше алтернатора, третата ангренажния ремък и вече четвъртата беше маслото. Сменихме маслото, и сега при спряло положение не вибрира толкова като е на газ, но на бензин, когато оборотите са повече пак ръмжи силно и просто като гледам в задното огледало и образа трепери, все едно съм в Икарус по нанадолнище :D

      Коментар


        #4
        Тампоните на двигателя!
        Fiat Coupe 16V Turbo

        Коментар


          #5
          и аз съм за тампони, и смени майсторите, как може да ти кажат че от алернатор може да се случва това

          Коментар


            #6
            И аз съм за тампони на двигателя,тръгни леко на първа и карай бавно,след това настъпи газта рязко и слушай дали ще изопа отпред двигателя(така можеш да познаеш дали е тампон).
            Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 2.0 16V T.S. 150hp

            Коментар


              #7
              +1 за тампони на двигателя.

              Коментар


                #8
                Освен тампони, може и проблем в запалването, за да предизвиква вибрации от мотора. Прегледай кабели, свещи - всичко.Ала и друг да види колата...
                Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                Коментар

                Working...
                X