Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Помощ със скоростна кутия на Типо???

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Помощ със скоростна кутия на Типо???

    Здравейте, Скоро си купих Типо 1,4 i.e 1993г. Колата като цяло е добра, но скоро забелязах един проблем, който сериозно ме притеснява - само при 4 скорост леко се чува свистящ шум (май под скоростния лост). Шума звучи като от въздух, излизащ през малка дупка и го няма на други скорости -3,5... Имате ли идея това от какво е? И ако е от скоростната кутия къде в София могат да го погледнат и за какви суми става въпрос?
    Фиат Типо 1,4 i.e. - готин

    #2
    някаква идея?
    Фиат Типо 1,4 i.e. - готин

    Коментар


      #3
      То там както го обясняваш май има едни ябълковидно джаджи, сигурно те са се прецакали, ма не знам колко е смяната.
      N.Y. State of Mind

      Коментар


        #4
        те и да се прецакат не виждам какво ще им свисти след като от тях звиси само дали ще успееш да включиш на скорост или не.Т.е. те свръзват лостовете един за друг.Идея нямам от какво може да свисти така и то само на 4-та.....много странно.
        Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

        Коментар


          #5
          Мерси за информацията, но аз намерих отговора в www.tipo.hit.bg/ неизправности: :D "Скоростната кутия издава шум при движение на една от предавките oИзносени, повредени или изронени зъби на зъбните колела"Явно не е от най-големите повреди но предполагам трябва да се ремонтира за да не се влоши????
          Фиат Типо 1,4 i.e. - готин

          Коментар

          Working...
          X