Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колата ми дърпа на едната страна след смяна на зимни гуми ?!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Колата ми дърпа на едната страна след смяна на зимни гуми ?!

    Здравейте колеги, стана студено и реших да сменя летите джанти с летните гуми и да сложа зимни гуми на метални джанти . След смяната обаче усещам ,че колата дърпа силно на дясно . Върнах се при гумаджията да не би да не е балансирал добре гумите или да имам крива джанта - проверихме всичко е ОК ! Гумата не е крива , джантата също . Някои има ли идея от какво би могло да се дължи това явление?
    Grande Punto 1.3 75 hp
    Croma 1.9 Multijet 150 hp

    #2
    Различно напомпани гуми може да е причината. Разменихте ли ги ( лява-дясна) да видите има ли разлика
    Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
    Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

    Коментар


      #3
      Несъм много компетентен ама май си за баланс на предница.Все пак вземи още някое друго мнение преди да дадеш 30лв. Успех

      Коментар


        #4
        Джантите еднакво ЕТ ли са?
        Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

        Коментар


          #5
          При всички положения причината е в гумите. 101%От крива джанта или не добър баланс няма как да тегли на една страна.Най-вероятно има скъсан конец на гумата, към която дърпа. Понякога размяната на гумите както е писал колега по-горе помага и се "закърпва" положението за сезона.П.П. Може би излишен въпрос, но все пак - гумите еднакви ли са?
          == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

          На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

          Коментар


            #6
            Слав написа:
            При всички положения причината е в гумите. 101%От крива джанта или не добър баланс няма как да тегли на една страна.Най-вероятно има скъсан конец на гумата, към която дърпа. Понякога размяната на гумите както е писал колега по-горе помага и се "закърпва" положението за сезона.П.П. Може би излишен въпрос, но все пак - гумите еднакви ли са?
            Да, гумите са еднакви и са с еднакав ЕТ. Вече идея нямам от какво може да . Мислих да ходя на стенд, но се отказах ,защото със старите ми гуми нямах никакви проблеми и няма логика изведнъж да почне да дърпа на една посока ПС: Има ли начин да видя дали има скъсан конец както каза колегата @Слав ?
            Grande Punto 1.3 75 hp
            Croma 1.9 Multijet 150 hp

            Коментар


              #7
              Според мен няма как да разбереш има ли скъсан конец.Иди на стенд,ако питаш мен.Тази пролет сложих нови летни гуми и както при тебе колата започна да дърпа на дясно.Размених им местата-същата работа и ги оставих.След два месеца се наложи да купувам други,защото тези се бяхя износили до телта от вътрешната страна.Сложих новите и веднага на стенд.Оказа се разбит вътрешен накрайник.Смених го,регулирах предницата и сега всичко е О.К.А не съм чувал нещо да тропа или хлопа по предницата.
              PUNTО 1.7 ТД ELX/умря,горкото/
              Проблема не е от бобината,а от магарето в кабината!

              Коментар


                #8
                Някои модели гуми имат външна и вътрешна страна. Когато това не се спази се получава такова теглене в едната посока.Може и това да провериш.
                Fiat Marea 1.8 16V

                Коментар


                  #9
                  Според мен най-лесния начин да разбереш дали е от гумите или по предницата е като смениш предни със задни гуми покараи я някой друг километър и ще си проличи ако дърпа пак имаш проблем с предницата и си за стенд ако престане да дърпа търси проблема в гумите или джантите погледни леглата на болтовете да неса нещо разбити.А има и още едно нещо което силно се съмнявам да е от него но въпреки това провери дали гумите са от една и съща година или приблизителни защото доколкото съм слушал има едни и същи шарки с минимални изменения от различни години и не се препоръчва да се смесват.П.П. За последното пак подчертавам несъм особенно запознат дали има нещо общо но за размяната съм 99.99% сигурен че ще разбереш предница или гуми е. :D Успех и пиши какво е станало.

                  Коментар


                    #10
                    Здравейте колеги След дълго ходене по мъките , още не съм се оправил ... 1-во смених местата на джантите , както дърпаше от дясно ,след смяната на джантите с гумите почна да дърпа от другата страна - на ляво . След това обърнахме посоката на гумите , никаква промяна отново дърпа . Смених гумите с две други , и пак дърпа колата в дадената посока..... всичко е балансирано на 0 - 0 !!! Не мога да си обясна вече от какво е причината ?
                    Grande Punto 1.3 75 hp
                    Croma 1.9 Multijet 150 hp

                    Коментар


                      #11
                      Пробва ли с друга джанта? Или само гумите смени?
                      Lancia Lybra '00 1.8 140hp

                      Видеорегистратори

                      Коментар


                        #12
                        Това ще направя тези дни
                        Grande Punto 1.3 75 hp
                        Croma 1.9 Multijet 150 hp

                        Коментар


                          #13
                          Ходи да ти изправят джантите.
                          Fiat 1.4 12V
                          Не е важно колко струва,важното е да е евтино.
                          Да си втори значи да си първи сред загубилите.
                          Четири часа разглобяване и ровене ми спестява двайсе минути четене

                          Коментар


                            #14
                            Всеки гумаджия плюе другия .... най-накрая ще си купя 1 джанта метална и ще си сложа гумата пък каквото стане
                            Grande Punto 1.3 75 hp
                            Croma 1.9 Multijet 150 hp

                            Коментар

                            Working...
                            X